Synology-Forum.nl

OS Specifieke ondersteuning => Windows => Topic gestart door: karel279 op 08 november 2014, 21:00:54

Titel: accountnaam en wachtwoord met Windows 8.1
Bericht door: karel279 op 08 november 2014, 21:00:54
Mijn DS213J heb ik een tijd gebruikt onder Windows 7. Geen problemen met inloggen.
Een paar maanden geleden over gestapt op Windows 8.1
Sinds die tijd problemen om met windows verkenner de NAS te benaderen. Na iedere opstart van Windows 8.1 moet het wachtwoord ingevoerd worden.
Speuren op het web leverde mij op dat het verholpen zou kunnen worden als de inlognaam en wachtwoord van de NAS hetzelfde zou zijn als van de computer.
Maar bij een computer met Windows 8.1 is de inlognaam de accountnaam van het Microsoft account en dat is een email adres. Gebruikersnamen voor de NAS kunnen geen "@" teken bevatten dus ik kan geen gebruikersnaam aanmaken dat uit een emailadres bestaat.
Kan iemand mij vertellen hoe ik het probleem van het steeds naar weer invoeren van het wachtwoord kan oplossen?
Titel: Re: accountnaam en wachtwoord met Windows 8.1
Bericht door: Hofstede op 08 november 2014, 21:16:54
Daar is een oplossing voor. Je kunt in Windows bij je user account ( in configuratiescherm -> accountbeheer ) externe referenties definiëren. Daar kun je dan opgeven dat Windows als hij je NAS benaderd een bepaalde username / password combinatie moet gebruiken.

Zo heb ik het in ieder geval opgelost.

Let wel, de optie voor externe referenties heb je volgens mij niet bij de Home versies ven Windows.
Titel: Re: accountnaam en wachtwoord met Windows 8.1
Bericht door: karel279 op 08 november 2014, 21:34:24
Hofstede
Die suggestie ben ik eerder tegen gekomen maar het werkt niet.
Gebruikersnaam en wachtwoord staan goed in de externe referenties.
Toch krijg ik iedere keer de melding dat gebruikersnaam of wachtwoord onjuist  is.
Pas na het invullen van het wachtwoord, hetzelfde wachtwoord dat in de externe referenties is opgeslagen, krijg ik toegang.
Kan het te maken hebben met Windows 8.1?
Titel: Re: accountnaam en wachtwoord met Windows 8.1
Bericht door: Hofstede op 08 november 2014, 21:56:08
Ok. Bij mij werkt dit probleemloos.

Andere optie:

Als je in netwerkcentrum op de PC kijkt, wat voor type netwerkverbinding geeft hij weer voor de netwerkverbinding? Deze moet op particulier staan, niet openbaar.
Titel: Re: accountnaam en wachtwoord met Windows 8.1
Bericht door: karel279 op 08 november 2014, 22:12:06
Network: Openbaar netwerk
Toegangstype:
Verbinding: Ethernet

Hoe wijzig ik openbaar naar particulier?
Titel: Re: accountnaam en wachtwoord met Windows 8.1
Bericht door: Hofstede op 08 november 2014, 22:27:32
De volgende route volgen:

Charms bar -> Instellingen -> PC Instellingen wijzigen -> Netwerk.

Jouw netwerk kiezen en de keuzeschakelaar voor "Apparaten en inhoud zoeken" op AAN zetten.
Titel: Re: accountnaam en wachtwoord met Windows 8.1
Bericht door: karel279 op 08 november 2014, 22:39:34
Helaas. Ook het Particulier netwerk heeft niet geholpen.
Titel: Re: accountnaam en wachtwoord met Windows 8.1
Bericht door: pappa op 30 november 2014, 16:25:30
Ik help iemand met zowel een windows 7 als een windows 8 PC en geen van beide heeft dat probleem. Ik heb wel éénmalig aangegeven dat het wachtwoord voor het benaderen van Synology bewaard moet blijven.