Synology-Forum.nl
Overige software => Web Station => Topic gestart door: red_garfield op 02 mei 2010, 15:50:49
-
Buiten de website op mijn NAS, heb ik ook nog een website bij een hosting-bedrijf.
Voor deze website wil ik gebruik gaan maken van een database.
Omdat ik al een mysql database op mijn NAS heb, wil ik daar ook gebruik van maken.
Een database laten aanmaken bij het hosting-bedrijf kost weer geld (kan ik beter gebruiken).
Hoe kan ik met de andere website gebruik maken van de database op mijn NAS????
De website moet een connectie maken met de database en hiervoor heb ik een adres (van de database op de NAS) nodig, wie kan mij helpen??
Peter
-
Vergeet niet dat elke keer als iemand de website bezoekt de nas uit slaapstand gaat; dit duurt even.
Ik geef je hier globaal de stappen die je moet nemen. Van elke stap is op het forum of elders op internet veel informatie te vinden.
- Indien je geen vaste IP hebt, moet je eerst ddns instellen. Dat kan op de synology nas zelf of op je router. By http://dyndns.org (http://dyndns.org) kun je gratis een adres krijgen.
- Op de router moet je port 3306 (udp/tcp) forwarden naar je synology nas ip.
- Installeer het pakket phpMyAdmin te verkrijgen via de http://www.synology.com (http://www.synology.com) website; maak een database aan.
- Het beste is om een extra gebruiker aan te maken in phpmyadmin met beperkte rechten. Je geeft alleen die gebruiker toegang tot de database. Ook geef je aan dat deze gebruiker toegang heeft van buitenaf (%). Dit is een best lastig klusje in phpMyAdmin. Wat kan helpen is het programma 'mysql administrator' te gebruiken.
- In theorie kun je nu gebruik kunnen maken van database:)
Succes!