Synology-Forum.nl
Packages => Officiƫle Packages => VPN Server => Topic gestart door: rommert op 11 januari 2019, 23:17:06
-
Beste mensen,
In heb twee Android-apparaten. Een tablet en een telefoon, beide met Android 8. Hierop heb ik de OpenVPN-App die al het internetverkeer via de VPN-server van mijn NAS laat lopen.
Wat op beide Android-apparaten werkt is:
- internetten met Firefox
- nieuwsApps gebruiken
- DS audio en DS file gebruiken
- navigeren met Google Maps of Sygic
- mijn mail lezen met de Outlook-App of Gmail-App
Het rare is dat ik van de Play Store wel meldingen krijg dat er updates van geinstalleerde Apps zijn maar dat ik ze niet kan updaten. Als ik VPN tijdelijk uitzet werkt dat wel.
Het rare is ook dat ik van Sony wel een melding krijg dat er een systeemupdate is maar dat ik niet kan updaten. Als ik VPN tijdelijk uitzet werkt dat wel.
Heeft iemand enig idee waar ik de oorzaak moet zoeken?
Alvast bedankt voor het meedenken.
-
Alles wat werkt is uitgaand verkeer van de telefoon. Wat niet werkt is inkomend verkeer. Die diensten kunnen je telefoon blijkbaar niet meer vinden. Waarschijnlijk doordat hun methode om de nat firewall buiten spel te zetten, niet meer werkt.
Ik verwacht niet dat er een oplossing voor is, anders dan je nu al doet.
-
Even voor de duidelijkheid checken.
Gaat het over OpenVpn:
- opgezet in de VPN Server (dus van buiten naar binnen)
OF
- Opgezet in Netwerk > Netwerkinterface > Maken > VPN-profiel maken (dus van binnen naar buiten)
-
Mannen,
Bedankt voor jullie gedachtengangen.
Ik heb ook even een paar printscreens bijgevoegd.
Inderdaad, als ik op de bank met mijn android-apparaat op schoot zit, dan ben ik via wifi verbonden met mijn LAN. Om vervolgens het externe IP-adres te benaderen om de VPN-server te bereiken. Via VPN-server wordt een externe bron op internet benaderd.
Ik krijg dus gewoon een melding van Play Store dat er een update is. Als ik op de melding klik zie ik ook gewoon de update staan. Alleen de download wordt niet gestart.
-
WiFi uit,
4G data aan,
Nogmaals proberen...
-
Nee, dat blijkt geen verschil te maken.
Ik zie dat als ik in DSM de firewall uitschakel dat ook niets uitmaakt.
Nu schiet mij 1 ding te binnen. Ik heb ivm aanvallen ooit ergens bepaalde landen uitgesloten rusland enzo maar kan deze lijst nergens meer vinden. Weet ook niet of dat invloed op OpenVPN heeft.
-
Ik heb ivm aanvallen ooit ergens bepaalde landen uitgesloten rusland enzo maar kan deze lijst nergens meer vinden. Weet ook niet of dat invloed op OpenVPN heeft.
Landen uitsluiten doe je in de Firewall van je NAS echter, dat heeft geen invloed, omdat het ook niet goed gaat met de Firewall uit.
Ik zie dat als ik in DSM de firewall uitschakel dat ook niets uitmaakt.