Synology-Forum.nl
Algemeen => The lounge => Topic gestart door: aliazzz op 30 april 2017, 13:31:58
-
Beste allen,
Zoals jullie allemaal wel eens meegemaakt hebben (of niet beter van niet);
Coaxkabel met kabelkeur, metalen IEC male en female connectors (die mannetje vrouwtje tv plugs), kwalitatief goed spul toegepast, maar.... Die vervloekte blokjes in het tv beeld! :x Al dan niet met om de haverklap drop outs in audio of video.
Nou, die blokjes (artefacten) verdwenen als sneeuw voor de zon nadat ik in de coax connectors even op mijn gemak de boel nog even goed aangeschroefd had.
[attach=1]
Bij mij zijn de blokjes verdwenen nadat ik de connector aan de tv zijde even netjes openmaakte, nogmaals goed de shielding heb goedgezet. Even nogmaals de single core geleider goed aansluiten. Goed de connector aandraaien en voila... geen blokje meer!
Deze connectorsoort heb ik gebruikt;
[attach=2][attach=3][attach=4]
Op zich hoeft de connector niet duur te zijn, als ze maar volledig geleidend is en de shielding goed aan de behuizing is aan te klemmen. Ik heb deze connectors, male & female IEC in china besteld voor 15 ct per stuk (compleet, 4 delig). Ja, ze liggen ook bij de bouwmarkt ofzo, maar dan zijn ze een stukje duurder maar hoef je natuurlijk niet 4 weekjes te wachten.
Laatste noot, nooit en te nimmer de shielding bij elkaar draaien (een zgn pigtail), maar rondom afklemmen!
Anders heb je grote kans dat je, net zoals wat ik had, goed spul gebruikt maar alsnog blokjes in de gloria ziet. Zonde.
Vermijd of vervang dit soort oude connectors;
[attach=5]
Let er ook op dat je bij versterkers en splitters kijkt dat ze retourgeschikt zijn en minstens 5..1000 MHz (of mooier 5..1218MHz) doorlaten (bandbreedte). Dit in verband met interactieve TV diensten.
-
Retour geschikt materiaal is vaak niet nodig. Mijn vorige HD recorder (Cisco) had dat nodig, maar mijn huidige (Humax) gebruikt een internet aansluiting.
-
Ik heb Express mijn installatie zo ingericht om die buggy horizon doos te vermijden. Ik gebruik in plaats daarvan een interactieve CI+ kaart met een harddisc aan de tv. De Ziggo Go app is daarbij een geweldige aanvulling zonder dat ik die horizon doos nodig heb. Omdat ik dus die interactieve kaart gebruik moet de coax infra retourgeschikt zijn. Werkt allemaal perfect kan ik melden. Moet je natuurlijk ook wel gebruik maken van goede kwaliteit coax etc.
-
Artefacten kunnen het gevolg zijn van een opeenstapeling van problemen, dat kan gaan van op het netwerk buiten tot achter aan uw decoder of TV. Signaal niveau, kwaliteit van het digitaal signaal buiten, aflevering, lengte en soort kabel, koppelingen, connectoren, TV-aansluitdozen, NIU's enz... speelt allemaal mee.
Coax is een heel mooi medium en nog steeds superieur aan het 'koperpaar' voor ADSL/VDSL en familie. Het enige nadeel : je moet alles perfect aanwerken en goed materiaal gebruiken.
Die connectoren met plastic dopjes kunnen goed werken, maar zijn zeker af te raden.
Die andere die jij toont zijn inderdaad beter, op voorwaarde dat je het volgens de regels doet.
-
Wij gebruiken dit soort connectors helemaal niet, maar zogenaamde F- connectoren. Maar dat is dan voor satelliet TV.
-
@Hofstede , welke browser gebruik jij? Ik zie dat jouw browser de quotes in jouw topic header mismaakt. Misschien toch iets anders instellen.
Edit: ik bedenk me net dat jij dit misschien niet eens ziet, maar het ziet er zo uit bij mij: Re: Het grote &_quot;hoe raak ik die blokjes kwijt in mijn tv beeld&_quot; topic
Waarbij ik de underscores zelf ingevoegd heb om te voorkomen dat je ze weer als gewone quotes gaat zien.
-
Wij gebruiken dit soort connectors helemaal niet, maar zogenaamde F- connectoren. Maar dat is dan voor satelliet TV.
Bijna alle TV's en decoders hebben dergelijke IEC connectoren, dus in het TV-gebeuren ben je toch verplicht om er een paar van die in je keten te hebben. Uiteraard moeten F-connectoren zoveel mogelijk gebruikt worden, liefst aangewerkt met de juiste krimptang.
-
Off Topic @Hofstede @Briolet
Hier gaat het dus om (een plaatje geeft meer duidelijkheid):
[attachimg=1]
-
En jullie hebben die quotes intussen gerepareerd? Ik zie ze niet (meer?)...
-
@Sylvester: de satellietaansluiting op mijn TV is ook het F-type.
Wat betreft die quotes: geen idee waar dat vandaan komt. 😳
-
Wat betreft die quotes: geen idee waar dat vandaan komt.
Nu ziet het er wel goed uit, heb ook geen idee.
[attachimg=1]
-
Willen jullie mijn mooie topicje niet bedoezelen met al die ampersands? Alvast dank ;)
-
@Sylvester: de satellietaansluiting op mijn TV is ook het F-type.
😳
Satelliet wel, maar settop boxen / digicorders meestal niet.
-
Ik vraag me eigenlijk wel af wat dit onderwerp in de verste verte met Synology te maken heeft. Of gaat Synology nu ook TV apparatuur met TSM maken. (TSM = Television Station Manager) :P
-
Klopt, heeft niets met Synology te maken maar, daarom staat dit Topic ook in de daarvoor bedoelde "The lounge" :D
Alhoewel....waarom niet TSM (:
-
Ik vraag me eigenlijk wel af wat dit onderwerp in de verste verte met Synology te maken heeft. …
Als je de nas heel ver weg hebt staan (> 100 meter) dan werkt ethernetkabel niet meer.
Een mogelijke oplossing is een utp naar coax converter. Via coax kun je dan veel grotere afstanden overbruggen. Dan is het ook belangrijk om de goede coax connectoren te gebruiken. ;)
-
Nee hoor, daar hebben ze glasvezel voor uitgevonden. Maar leuk geprobeerd. :)
-
Update
Mochten jullie hier last van hebben, probeer dan ook het volgende;
Schakel het tussenliggende kabelmodem uit, draai de F- Connector van het kabelmodem en kijk of de blokjes wegblijven gedurende een uur of zo. Als nu het verholpen is lijkt het retoursignaal te sterk op de kabel.
Vooral nieuwere SONY tv's hebben hier last van (alhoewel andere merken natuurlijk ook hier last van kunnen hebben). Van wat ik begrepen heb is dat zodra de TV in staat is om interactieve CI+ diensten af te nemen de kans groter is dat dit fenomeen zich kan voordoen.
Een van de mogelijke mogelijke oplossingen is het toepassen van een extra sperfilter tussen de TV en de AOP (het abonnee overname punt). Dit filter moet dus in de coax geplaatst worden van de tv, niet in die van het kabelmodem. Type: HPF-85/SHS (http://www.antennenland.net/index.php?a=1204)Voor die paar euro is dat natuurlijk het uitproberen waard.
Ook een bezoekje aan het Tweakers forum op dit topic (https://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/1694495/0) kan geen kwaad.
Succes!