Auteur Topic: internetverbinding niet stabiel  (gelezen 1199 keer)

Offline admiralawesome

  • Bedankjes
  • -Gegeven: 0
  • -Ontvangen: 1
  • Berichten: 27
internetverbinding niet stabiel
« Gepost op: 08 februari 2022, 16:12:03 »
Goedemiddag,

Al enkele weken merk ik dat mijn internetverbinding niet stabiel is. Als ik 8.8.8.8 ping, komt er op totaal willekeurige momenten een request timeout. Ik word er gek van en kan de oorzaak maar niet vinden. Tijds teams-meetings is dit niet te doen. Willekeurig dropt mijn verbinding.

Mijn netwerk ziet er als volgt uit:
Glasvezel->KPN experiabox v10a->Synology rt2600AC (werkingsmodi=draadloos router, wel bedraad)->Synology RT1900AC(werkingsmodi=draadloos AP, wel bedraad)->Computer.

Het probleem vind plaats wanneer ik mijn computer aansluit via de router (of mijn laptop via het wifi). Dus zowel via de rt2600 als via de rt1900. Als ik mijn computer direct op de experiabox aansluit, heb ik nergens last van. De rt2600 staan in de DMZ van de experiabox. De kabel van de rt2600 naar de experiabox (20cm) heb ik ook vervangen.

Ik heb, zowel de experiabox als de rt2600ac terug naar fabrieksinstellingen gezet en opnieuw ingesteld, maar het probleem blijft voorkomen. Wie kan mij een zet de goede richting opgeven? Ik heb al een ticket bij Synology lopen, maar die reageren hoogstens één keer per dag.

  • Mijn Synology: ds916+
  • HDD's: 4 x IronWolf Pro 14T
  • Extra's: 8 GB ram

Offline Babylonia

  • MVP
  • *
  • Bedankjes
  • -Gegeven: 937
  • -Ontvangen: 1505
  • Berichten: 8.047
Re: internetverbinding niet stabiel
« Reactie #1 Gepost op: 08 februari 2022, 16:27:16 »
Het zou zomaar eens aan de Experia Box V10A kunnen liggen??   Is erg onbetrouwbaar.
Komen op het KPN forum zoveel onderwerpen over voorbij, met totaal onberekenbare resultaten.
(Is altijd al een "kneusje" geweest. Heb die hier als "test-router").

Als je die Experia Box V10A nodig hebt, omdat je een VDSL koper- verbinding hebt, kan een matige bekabeling vanaf je internet ISRA toegangspunt naar de ExperiaBox toe ook nogal eens voor problemen zorgen. Een vaak onderschat probleem.

Als je achter glasvezel zit, gooi dan beter de Experia Box er helemaal tussenuit,
en sluit de  RT2600ac  rechtstreeks aan achter glasvezel.

En dan nog een dingetje:

De kabel van de rt2600 naar de experiabox (20cm) heb ik ook vervangen.

Ofwel die apparaten staan kennelijk pal naast elkaar.  Dikke kans op storing met elkaar door elektromagnetische interferentie.
Zet die apparaten eens wat verder van elkaar af (50 cm - kabel 1 meter).

Voor meer info over  elektromagnetische interferentie  bekijk eens < DEZE reactie >
Onlangs nog voorbij gekomen in combinatie met een NAS, lees het onderwerp vanaf < HIER > en vervolgreactie.

DS213j   2x 6TB WD Ultrastar     -  DSM 6.2  -  glasvezel 1 Gbps  (Odido) ZyXEL EX5601 + RT1900ac (AP) + Apple Airport Express (bridge)
DS415+  4x 4TB HGST Deskstar  -  DSM 6.2  -  glasvezel 100/100  (KPN) + 2x "SupeWifi" + RT6600ax + RT2600ac + MR2200ac  -  NVDIA Shield TV Pro
DS920+  4x 4TB WD Red Plus     -  DSM 6.2         +         DS420j   4x 4TB WD Red Plus   -  DSM 7.2.2
             Ervaring met routers van  DrayTek, Fritzbox, TP-Link  -  switches Netgear, ZyXEL  -  Access Points TP-Link, Grandstream.....

Offline admiralawesome

  • Bedankjes
  • -Gegeven: 0
  • -Ontvangen: 1
  • Berichten: 27
Re: internetverbinding niet stabiel
« Reactie #2 Gepost op: 08 februari 2022, 16:39:21 »
Zal die elektromagnetische interferentie een ding zijn? Ze staan inderdaad pal naast elkaar, maar beide in de meterkast. Als ergens veel elektromagnetische interferentie is, is het daar wel, toch?

Ik heb de rt2600 nu een uurtje als draadloos AP ingesteld en dat lijkt een stuk(je) beter te gaan. Nog maar een enkele request timeout.
We hebben nog even tv van kpn. Ik ben er niet helemaal in thuis om dat via vlan werkend te krijgen. Einde van de maand gaat dat eruit en kan ik de rt2600 inzetten als primaire router.

Zijn er logs of aanpassingen die ik verder nog zou kunnen proberen?
  • Mijn Synology: ds916+
  • HDD's: 4 x IronWolf Pro 14T
  • Extra's: 8 GB ram

Offline Babylonia

  • MVP
  • *
  • Bedankjes
  • -Gegeven: 937
  • -Ontvangen: 1505
  • Berichten: 8.047
Re: internetverbinding niet stabiel
« Reactie #3 Gepost op: 08 februari 2022, 16:53:49 »
Zal die elektromagnetische interferentie een ding zijn? Ze staan inderdaad pal naast elkaar, maar beide in de meterkast.
Als ergens veel elektromagnetische interferentie is, is het daar wel, toch?

Precies de reden dat het wellicht daardoor niet helemaal stabiel is?  Vandaar dat ik het expliciet benoem.  De aangehaalde info aan problemen die vanuit de praktijk gewoon naar voren komen en waar op te letten om het zoveel mogelijk te vermijden lijken me toch alleszins duidelijk?

We hebben nog even tv van kpn. Ik ben er niet helemaal in thuis om dat via vlan werkend te krijgen.

Dus kennelijk zit je toch achter glasvezel?   Dat kan allemaal prima om KPN ook met IPTV werkend in te stellen.
Het is slechts een aantal simpel te begrijpen menu's, vinkjes en muisklikjes verder.

Heb daar eerder  een zeer uitvoerige handleiding  over geschreven (als sticky) bovenaan dit forum-onderdeel.
Vanuit de gedachte dat zelfs een "nitwit" daar geen problemen mee hoeft te hebben om dat in te kunnen stellen.  Doe er je voordeel mee.

Om een lang verhaal kort te maken, de belangrijkste twee reacties uit die reeks om het zaakje in te stellen:
< DEZE >   -   en   -   < DEZE >
DS213j   2x 6TB WD Ultrastar     -  DSM 6.2  -  glasvezel 1 Gbps  (Odido) ZyXEL EX5601 + RT1900ac (AP) + Apple Airport Express (bridge)
DS415+  4x 4TB HGST Deskstar  -  DSM 6.2  -  glasvezel 100/100  (KPN) + 2x "SupeWifi" + RT6600ax + RT2600ac + MR2200ac  -  NVDIA Shield TV Pro
DS920+  4x 4TB WD Red Plus     -  DSM 6.2         +         DS420j   4x 4TB WD Red Plus   -  DSM 7.2.2
             Ervaring met routers van  DrayTek, Fritzbox, TP-Link  -  switches Netgear, ZyXEL  -  Access Points TP-Link, Grandstream.....


 

Probleem met internetverbinding DS-207

Gestart door MennoBoard NAS hardware vragen

Reacties: 3
Gelezen: 2586
Laatste bericht 22 mei 2007, 08:26:40
door Björn
Trage Internetverbinding NAS

Gestart door ExodusBoard DDNS / Quick Connect / EZ-Internet / Portforwarding

Reacties: 13
Gelezen: 3444
Laatste bericht 30 oktober 2016, 21:46:12
door Birdy
Nieuw modem/router, Synology geen internetverbinding

Gestart door HaVBoard NAS hardware vragen

Reacties: 13
Gelezen: 10524
Laatste bericht 19 januari 2014, 15:26:38
door Tien
geen internetverbinding

Gestart door mlelouxBoard NAS hardware vragen

Reacties: 1
Gelezen: 1536
Laatste bericht 07 juni 2015, 21:58:00
door Briolet
verbinding mislukt, controleer uw internetverbinding

Gestart door RubenskyBoard Synology DSM algemeen

Reacties: 1
Gelezen: 780
Laatste bericht 15 oktober 2021, 11:29:55
door Rubensky