Synology-Forum.nl
Firmware => Synology DSM 7.1 => Topic gestart door: Stef012 op 01 december 2022, 21:49:29
-
Hallo allemaal,
Het is voor mij alweer een tijdje geleden dat ik op dit forum ben geweest, als het eenmaal draait.. 8)
Laatst heb ik de nieuwe "Photos" app van Synology gezien, dit ziet er veelbelovend uit tov de "DS Photo / Photo Station". Voor deze update moet er natuurlijk wel naar DSM 7.# geupdate worden. Mijn DS214+ is hier nog steeds geschikt voor, en zou ik dan ook graag willen blijven gebruiken.
Omdat ik toch wel wat ruimte te kort kom, ga ik wel nieuwe HDD's plaatsen.
Aangezien het alweer een tijd terug is dat ik de NAS in bedrijf het gesteld wil ik graag met een verse DSM beginnen.
Ik hebde Synology pagina al doorgelezen, waarschijnlijk komt het er op neer om eerst te updaten naar DSM 7 en dan een factory reset uit te voeren.
Mogelijk heeft er iemand beter advies, welke werkwijze kan ik het beste aanhouden?
-
Een kale setup/install lijkt mij altijd beter, je hebt dan geen resten van een oude OS.
Even een kanttekening: op en DS214+ werkt gezichtsherkenning niet in "Synology Photos". Op mijn DS918+ wel.
-
Mogelijk heeft er iemand beter advies, welke werkwijze kan ik het beste aanhouden?
"Bezint eer ge begint" (https://www.synology-forum.nl/photo-station-blog/photos-versus-photostation-verschil-in-toegang-van-buiten/msg316915/#msg316915) - onderwerp onlangs nog voorbij gekomen + vervolgreacties.
-
Zoveel meningen zoveel smaken...
mij bevalt dsm 7 geweldig..
Synology photo, vind ik te gek..., zijn ze ook nog flink mee bezig.
Paar dagen terug kwam ook de app uit voor android en apple tv.. werkt ook prachtig mooi.
-
Het zou pas echt triest zijn als Synology er "niet" mee bezig zou zijn.
Echter enkele basale zaken -als je daar nu net toevallig net gebruik van maakt (de kans heden ten dagen is groot)-, werken nog steeds niet.
(DS Photo was reeds voor Android TV beschikbaar, waarom "nu pas" voor Photos??)
-
Stef vroeg om advies voor de overstap naar dsm7 en ik neem aan en hoop, dat hij die keus niet alleen op basis van Photos maakt.
Nieuwe technieken en mogelijkheden die nu in dsm 7 zitten en komen, komen niet meer in dsm 6.2, dus eens zul je toch wel moeten.
DSM 7 werkt prima en photos ook. Tuurlijk moeten er nog dingen beter, maar de doelgroep is wel heel divers: beroeps of amateur, ben je foto-tagger of foto-filer, delen met vaste omgeving of telkens wisselende omgeving, zet je kijkers als gebruikers in de nas of verstuur je deel-url's. Moeilijk om het iedereen naar de zin te maken met één app. Met Photostation en Moments was ook niet alles ok.
Dat gezichtsherkenning op de 214+ niet werkt is echt wel dingetje.
Stef zou eens op de site van Synology met de demo-app kunnen stoeien om te zien of Photos echt voor hem past.
Photos vraagt wel meer performance van je nas en je hebt een 214+, dus al wat op leeftijd.
Zou eens verschillende scenario's naast elkaar zetten:
- op dsm 6.2.4 blijven draaien met de 214+
- op dsm 7.1.1 gaan draaien op de 214+ en wat ga je er daarmee feitelijk op vooruit
- 214+ op dsm6.2 als backup-server gaan gebruiken en nieuwe nas als operationele nas op dsm 7 gaan gebruiken
( er komen nog nieuwe aan, mogelijk een nieuwe ds123, ds223 en ds223+ ). Kan je weer vele jaren vooruit.
Ik zelf draai op dsm7 op een ds116 maar voor betere performance kijk ik uit naar die nieuwe modellen.
Denk dat het een plus-model wordt.
-
Nou zo is het...
Ik ging net van een 216+ naar een 920+ en toen was dsm7 ook net uit.
Voor mij was die overstap dus gemakkelijk, en logisch op dat moment.
Stel ik was op die 216 blijven zitten? Dan denk ik niet dat ik die overstap snel had gedaan.
Dsm7, kan verbeelding zijn, maar ik vind het allemaal logischer in elkaar zitten, ik vind alles gemakkelijker.
Wat ik op dit moment mis bij photo's dat is dat leuke "kaartje" waarop je kon zien waar elke foto was genomen.
Een ander zal mogelijk weer wat anders missen.
Ik kan wel gaan zeggen dat dsm7 sneller is en zo ( is het ook, en photo's ook)
Maar ik ging ook naar die 920+ toe, dus het zou ook niet best zijn als dat niet het geval was.
En dsm7 ontwikkeld door natuurlijk, straks ergens in maart naar het schijnt, dsm 7.2 dacht ik
Ben ik ook benieuwd naar.
( Ik vond het trouwens wel raar dat photo's er was zonder de app's voor androidtv en appletv, dat was wel een gemis)
-
Maar die kaart-optie heb je wel op je smartphone, maar op computerscherm zou ik ook wel ok vinden.
-
@Bobo dat heb ik nog niet gezien, thanks :)
Die kaart die je voorheen had was krankzinnig..
Voor die covid toesloeg zat ik heel veel in Indochina, en om de dag reis ik dan alweer verder, vroeger was het dan een toer om dat allemaal bij te houden, waar je zat.
Maar met die kaart zag je de hele route met vlaggetjes, die waren dan klikbaar en dan zag je exact wat je daar aan foto's maakte.
En om het nog gekker te maken je kon dat poppetje ( mannetje) slepen op die plekken, en dan ging streetvieuw open, 360 graden in de rondte kijken waar je toen die foto maakte, waanzinnig.
Dat mag van mij gelijk weer terug!