Synology-Forum.nl

Firmware => Synology DSM 5.2 => Topic gestart door: jazzper op 30 oktober 2023, 15:19:24

Titel: Krijg Dropbox niet aan de praat
Bericht door: jazzper op 30 oktober 2023, 15:19:24
Situatie:
Een Synology Disk Station DS210j in de meterkast met WD green 1TB schijfje erin. Om en beetje hier in huis centraal wat dingen af en toe te delen.

Nu wil ik stap verder en mijn foto's daar als centraal hosten met backup in Dropbox (tijd om er een 2e HDD in te hangen ook...).
Dit naast mijn huidige backups op externe disks.

Nu lees ik van alles over CloudConnect maar in mijn DSM 5.2 heb je sowieso nog maar amper packages om uit te kiezen. En cloudconnect is er geen. Gelukkig kun je onder File Station bij een map kiezen voor externe verbindingen.

Hier zie je iemand het ook proberen, maar het gaat om dit soort dialogen:
https://www.synology-forum.nl/synology-dsm-6-1/data-oude-nas-overzetten-naar-nieuwe-nas/

Ik kan inloggen bij Dropbox en hem 'authen'. Je moet dan nog even akkoord geven op dat je interne IP adres klopt. En daar stopt het bij mij: Bewerking mislukt.

Als ik op Dropbox kijk bij Instellingen > Apps zie ik keurig Synology Filestation toegevoegd op de datum dat ik het eerste keer probeerde (paar dagen terug). Dus toestemming/authen is goed gegaan. Maar binnen DSM gaat het mis.

Zie ik iets over het hoofd? Dien ik handmatig poorten open te zetten? Heb het nieuwe Ziggo SmartWifi modem in het zwart (https://community.ziggo.nl/t5/Tips-van-Ziggo/Alles-over-het-nieuwe-zwarte-SmartWifi-modem/ba-p/1057946/page/2) (opvolger van die witte).
Titel: Re: Krijg Dropbox niet aan de praat
Bericht door: Birdy op 30 oktober 2023, 16:24:50
Citaat
Nu lees ik van alles over CloudConnect maar in mijn DSM 5.2
Citaat
En cloudconnect is er geen.
Wat bedoel je met cloudconnect ??
Dat bestaat n.l. niet.
Ik ken wel Cloud Sync en QuickConnect.

Maar goed, als je echt wilt Syncen (dat doet File Station dus niet), dan kan je beter kiezen voor Cloudsync, deze moet gewoon in het Package Center staan en anders hier te downloaden (https://global.synologydownload.com/download/Package/spk/CloudSync/1.0-0484/CloudSync-88f628x-1.0-0484.spk?model=DS210j&bays=2&dsm_version=5.2&build_number=5967).
Titel: Re: Krijg Dropbox niet aan de praat
Bericht door: Birdy op 30 oktober 2023, 16:46:15
Ik heb even m'n DS111 met DSM 5.2-5967 Update 9 aan geslingerd en zie alleen 3e party packages en dat heeft te maken met deze aankondiging (https://www.synology.com/nl-nl/products/status/EOL-announcement-for-legacy-dsm).

Het merkwaardige is dus wel, dat b.v. Cloud Sync wel te downloaden is, zie m'n eerdere bericht, duas maak daar gebruik van en installeer handmatig.
Titel: Re: Krijg Dropbox niet aan de praat
Bericht door: Birdy op 30 oktober 2023, 17:04:49
Ik heb Cloud Sync even geïnstalleerd maar, na de verificatie krijg ik ook een foutmelding....:
[attach=1]

Ik heb ook File Station geprobeerd, maar dan krijg ik
[attach=2]

Nu heb ik Dropbox al heel lang niet meer gebruikt maar, ik kon wel inloggen via de Browser dus, password is goed.

Misschien dat DSM5 met Cloudsync en File Station externe connectie niet meer goed kan samenwerken met Dropbox.
 
Titel: Re: Krijg Dropbox niet aan de praat
Bericht door: jazzper op 30 oktober 2023, 21:08:49
thanks voor het meedenken!
Ik had inderdaad dezelfde denkroute inmiddels gevonden: shit ze hebben al die packages weggehaald, ah gelukkig ze zijn nog handmatig te downloaden. Dat had ik nog niet gedaan maar met de link hierboven mooi geinstalleerd.

Helaas zelfde foutmelding als via de FileStation methode.
Zou ik nog handmatig poorten moeten open zetten of forwarden allicht?
Titel: Re: Krijg Dropbox niet aan de praat
Bericht door: Hofstede op 30 oktober 2023, 21:15:23
Volgens mij is de authorisatie methode van DropBox en de API gewijzigd sinds de tijd dat dit pakket werd uitgebracht voor DSM 5.2.

Dat is in versie 2.x van CloudSync gewijzigd.

Anders gezegd: Deze CloudSync versie is te oud om samen te werken met het huidige DropBox.

Titel: Re: Krijg Dropbox niet aan de praat
Bericht door: jazzper op 30 oktober 2023, 21:19:01
Zou kunnen maar in instellingen > apps in Dropbox staan nu zowel CloudSync als Filestation keurig herkend mét authorisatie en dat ze mogen lezen/schrijven etc. En de knop ontkoppelen


edit: net even getest met Google Drive. En die werkt als een tierelier...
Ik wil alleen dropbox want heb Dropbox Plus gekocht net (2TB).

EDIT2:
nog wat zaken die elders getipt werden maar niet helpen: zet je DNS op auto (hielp niet), zorg dat je tijd goed staat (stond goed), update CloudSync naar 2.3 protocal want anders wil hij niet meer. Ik denk dat ik dit heb. Zie dit antwoord:

Citaat
For anybody in my shoes with an older Synology NAS e.g. DS410j that can only support DSM 5 and are trying to connect Cloud Sync to Dropbox... don't waste a day trying like I did :evil:

In short, if you have DSM 5, YOU CAN'T connect to Dropbox - DSM 5.x doesn't support Cloud Sync 2.3.0 and above (which support the Dropbox V2 API) which is currently required for synchronization with Dropbox.

For the record, I can connect to Google Drive just fine. I also think I've found a workaround for synchronizing with Dropbox by using Boxifier - at a cost though.

same here!

edit3: er lijkt nog een soort laatste kans te zijn: je kan met dat boxifier en andere manieren je dropbox op je laptop toewijzen aan een networkshare. Maar dat is niet wat ik zoek. Ben bang dat ik mijn NAS moet upgraden.