Synology-Forum.nl
Firmware => Synology DSM 5.1 en eerder => Topic gestart door: Rini op 03 september 2014, 17:50:23
-
Is het mogelijk om aan een map een maximaal volume toe te kennen?
Ik heb een Synology 212j
DSM versie 5.0
-
Niet dat ik weet en gevonden heb wel quota per gebruiker:
[attachimg=1]
-
Birdy, bedankt voor je reactie.
Quota per gebruiker is, volgens mij, net even iets anders.
Het gaat mij om een map die zichtbaar moet zijn in de mappenstructuur omdat ik die wil gebruiken als backupmap voor mijn Macbook.
De Privémap van een gebruiker is normaal gesproken niet zichtbaar.
-
Als je de map voor backup wilt gebruiken, dan is het verstandig een speciaal backup account per computer te maken en via dat account te backuppen. Op die manier kun je ook een quotum per backup creëren.
-
Hoi Briolet,
Zo had ik het ook bedacht maar ik weet niet hoe je dat precies moet doen. Natuurlijk kan ik wel accounts aanmaken maar hoe ken ik dan een map toe die aan het quotum voldoet?
-
Quota dus aan die account geven, map kan niet.
-
De nas houdt per account bij hoeveel data in 'omloop' is. Dit is map-onafhankelijk. Maar als je toch maar naar 1 map backuped, maakt het niet veel uit of het account of de map 'geteled' wordt.
-
Hé mensen, bedankt!
Ik denk dat het werkt.
Ik heb namelijk een nieuw account en een nieuwe gedeelde map moeten aanmaken. Daarna moest ik Time Machine op de Mac weer opnieuw instellen. Time Machine geeft nu aan dat het slechts 20 GB ter beschikking heeft terwijl dat voorheen 1 TB was.
Dat moet betekenen dat het ingestelde volume (20 GB) nu het totaal beschikbare volume voor de backups is.
Ik moet nu alleen even proberen de NAS los te krijgen want het lijkt alsof de boel is vastgelopen.
-
Dat moet betekenen dat het ingestelde volume (20 GB) nu het totaal beschikbare volume voor de backups is.
Dat klopt, prima toch zo? ;)
-
Ja, het is eenvoudiger dan ik dacht.
Je moet het bij de accounts zoeken en niet alleen bij de mapinstellingen.