Synology-Forum.nl
Firmware => Synology DSM 5.1 en eerder => Topic gestart door: derhollander op 26 juli 2014, 14:05:18
-
Vanochtend was ik van plan om wat foto's op de dsm te zetten, maar kom op 1 of andere manier niet meer in het apparaat. Hij is zichtbaar in assistent en ook wel in windows verkenner. Als ik in windows verkenner op het netwerk icoon klik (snelkoppeling naar map) dan duurt het even en dan krijg ik de melding: Geen toegang.
Als ik via assistent probeer verbinding te maken (firefox en explorer) dan krijg ik wel het blauwe inlogscherm te zien, maar als ik inlog dan blijft hij hangen in "bezig met verwerken".
Ik heb al geprobeerd om opnieuw op te starten, maar dat heeft niets geholpen.
-
Kun je wel met PuTTY of WinSCP inloggen ?
-
Geen idee. Welke poort is het ook al weer
-
Ik dacht 5000, maar met winscp kom ik er ook niet in. Welk protocol moet ik gebruiken?
-
Hier de gehele procedures van beiden:
WinSCP:
1 - Zorg ervoor dat SSH-Service aan staat: Configuratiescherm > Terminal.
2 - Download: http://winscp.net/eng/download.php
3 - Installeer WinSCP
4 - Start WinSCP klik op nieuw
5 - Bestandsprotocol: SCP
6 - Adres doelcomputer: <NAS-IP>
7 - Poortnummer: 22
8 - Gebruikersnaam: root
9 - Opslaan
10 - Inloggen (Password van je admin)
PuTTY:
1 - Zorg ervoor dat SSH-Service aan staat: Configuratiescherm > Terminal.
2 - Download putty.exe
http://www.chiark.greenend.org.uk/~sgtatham/putty/download.html
3 - Start putty.exe
4 - Geef je IP-adres van je NAS op
5 - Zorg dat SSH aangeklikt is
6 - Save....geef een naam in "Saved Sessions"
7 - Klik op Open
8 - Je krijgt Putty scherm met "login as:"
9 - Geef in: root <enter>
10 - password: <Admin password> <enter> (PS: je ziet de cursor niet verplaatsen).
-
Ik krijg dan verbinding is geweigerd
-
In het configuratie scherm kan ik niet kijken omdat ik niet in de nas kom.
-
Wazig. Ik heb de router opnieuw opgestart. Daarna de Nas. Nu heeft hij een ander ip adres en nu doet hij het. Hoe kan ik dit voor de toekomst voorkomen?
-
Door de NAS een vast ip adres te geven.
Dat doe je in de NAS zelf of regel je op basis van het mac adres van de NAS in de router.
Persoonlijk vind ik dat laatste de mooiste oplossing maar anderen kiezen juist weer voor de eerste methode.
-
Kijk eens hier of je oude IP hierin staat:
[attachimg=1]
-
Ik kan in mijn nieuwe router alleen een vast ip adres toewijzen als ik dhcp uit zet. Beetje apart maar schijnt beperking te zijn van dat ding.
-
Welke router heb je dan ?
-
Speedport w724v
-
Hm....mij geheel onbekend, "Deutsche Telekom" woon je in Duitsland soms? :S
-
Yep. Is van de deutsche Telekom.
-
op de Speedport w724v router kan je met DHCP ipadressen in bepaalde zelfgekozen ranges uitdelen. Daarnaast is het dan ook nog mogelijk om vaste IP' s reserveren voor belangrijke vaste apparaten in je netwerk, zoals je gateway, printer, en.....
(zegt de handleiding tenminste: http://www.telekom.de/dlp/eki/downloads/Speedport/Speedport%20W%20724V%20Typ%20A/Bedienungsanleitung_Speedport_W724V_TypA.pdf )
-
Hmm. Ik zal eens kijken. Ik heb het vanmiddag geprobeerd maar kreeg het niet voor elkaar. Zal het later nog eens proberen.
-
Dus als ik het goed begrijp kan ik een dhcp range definiëren maar buiten die range ook handmatig vaste ip adressen toewijzen?
-
Daar is op dit forum al veel over geschreven:
https://www.google.nl/#q=site%3Awww.synology-forum.nl%2F+IP+buiten+dhcp+range+-extern
-
Dus als ik het goed begrijp kan ik een dhcp range definiëren maar buiten die range ook handmatig vaste ip adressen toewijzen?
De range is in te stellen zoals aangegeven op blz 156.
Vaste IP-adressen moeten wel binnen die range liggen, maar kun je voor bepaalde apparaten vastleggen in combinatie met hun MAC-adres. Wat ik zo snel even in de PDF vind blz. 151 en lees ook ervoor en erna.
Vanuit een vast IP-adres voor een NAS (printer etc.), kun je poorten naar het juiste apparaat "forwarden".
Zelf maak ik gebruik van een ander modem/router, maar heb instellingen op vergelijkbare wijze uitgevoerd.
-
Dus als ik het goed begrijp kan ik een dhcp range definiëren maar buiten die range ook handmatig vaste ip adressen toewijzen?
Inderdaad, de handleiding van je modem/router laat dat duidelijk zien.
Vrijwel iedere consumentenrouter kan dit soort taken tegenwoordig prima uitvoeren.