Synology-Forum.nl
Firmware => Synology DSM 5.1 en eerder => Topic gestart door: m4v3r1ck op 16 december 2014, 07:52:07
-
Helaas nog geen release notes (?)
EDIT: aha, ik zie [16:13] nu nog steeds de update versie 5004.2 als laatste release note, dus blijkbaar is de link in DSM update niet goed!
-
Version : 5.1-5021(2014/12/16)What's NewThis update includes all bug fixes as well as security fixes in the previously released critical updates since DSM 5.1-5004.
Fixed Issues:
- Enhanced data security by disabling "Mount automatically on start-up" after restoring an encrypted shared folder.
- Fixed a vulnerability that allows senders to access unintended destinations during a backup job.
- Enhanced stability on Amazon S3 on large file backup.
- Upgraded OpenVPN to 2.3.6 to address a security vulnerability.
- Fixed a vulnerability that allows local users to initiate a denial of service by queuing the maximum number of file descriptors (CVE-2014-7824).
- Upgraded PHP to 5.5.19 to address multiple vulnerabilities (CVE-2014-3669, CVE-2014-3670, CVE-2014-3668, and CVE-2014-3710).
- Improved DTV dongle compatibility.
- Improved file-copying stability on DS2015xs.
- Fixed an issue where DS213+ and DS413 could power up unexpectedly when backup tasks are scheduled.
-
^^ Maar dan in het Nederlands ;)
-
Dat zou dan de eerste keer zijn dat Synology release notes in het Nederlands uitgeeft. Dus daarop kun je denk ik lang wachten :D
-
Een probleem van het Nederlands is dat er iets verkeerd in kan staan door een vertaalfout. Gewoon Engels is bij releasenotes veel handiger.
Bovendien zijn die CVE notes toch alleen maar in het Engels beschikbaar, dus daar heb je niets aan als de aankondiging in het Nederlands is.
-
En zeker gezien de gebrekkige taalkennis van Synology is daar grote kans op. Ik heb al mijn NASsen op Engelse taal staan omdat ik me erger aan al die kromme Nederlandse vertalingen. En hun Engels is ook al niet perfect.
-
Ik durfde, mijn DS412+ draait nu 5.1-5021.
Geen problemen, tot nu toe. En veel bijzondere packages draaien er ook niet.
Ik zag ook dat er een redelijk recente Photo Station uploader is (4 december). Volgens de release notes zou die met name Mac probleempjes oplossen.
De Photo station update ook maar even gedaan. Gaf geen problemen. Op het ongevraagd verwijderen van robots.txt na. Maar goed, dat staat in mijn update documentje van te checken dingen.
Verder ook maar even de update voor Webalizer gedaan. Heel hinderlijk dat een update de webalizer webfolder leegmaakt. Alle historie weg, en erger: de .htaccess was weer verdwenen (deny all, allow 192.168.x.x). Nu was de backup van afgelopen nacht, van alleen die subdir zo teruggezet, maar toch.
Nu nog even afwachten of komende nacht Time Backup weer goed draait.
-
Draait hier als een zonnetje
-
Hier ook ;)
-
Ik heb het de laatste weken een beetje aan gekeken, en durfde nog niet te updaten,
zag dat veel mensen rare problemen hadden.
Ik zit nog op DSM 5.0-4493 Update 7, is het nu inmiddels wel save ?
-
Mijn beide machines toch maar even bijgewerkt.
-
Ik zit nog op DSM 5.0-4493 Update 7, is het nu inmiddels wel save ?
Bij mij geef DSM 5.1-5021 geen problemen tot nog toe.
Maar als ik jou was, zou ik nog een paar jaar wachten. ;)
-
:lol:
-
Zoals je ziet in m'n handtekening, zit zelfs nog op 4.2 en 4.3, draaien als een zonnetje en doen watte ze moeten doen dus, ik laat ze zo.
Updaten is echt geen verplichting ;)
-
ok, dan laat ik het ook nog lekker even zo draaien..alles werkt perfect.
Ik dacht dat het ook meestal nodig was om uit veiligheid redenen te updaten !?!
-
Updaten geen verplichting? Tenzij je NAS aan internet hangt...
In DSM 5.1 zit een firewall met Geo-IP blocking, behoorlijk handig. Draait hier stabiel.
Maar de kwaliteit van de updates laat de laatste tijd te wensen over. Update 5.1-5021 leidt tot behoorlijk wat klachten (http://forum.synology.com/enu/viewforum.php?f=250).
-
Mijne hangt aan internet...
-
Volgens jouw 'handtekening' heb jij niet de laatste 5.0 update...
-
@RAT Ligt er aan hoe en waarvoor je je nas gebruikt natuurlijk ;)
-
Updaten is echt geen verplichting ;)
Meer wel zeer verstandig voor de veiligheid. Op het moment dat lekken bekend worden, duiken ook de malwareschrijvers er op. Updaten binnen je dsm versie moet je altijd zo snel mogelijk doen. Jij gebruikt misschien wel versie 4.2 maar ik ga er vanuit dat dat wel de ge-update versies zijn.
Updaten is in dit geval iets anders dan er een hogere DSM versie op te zetten.
-
@Briolet Mijn 4.* zijn up-to-date, uiteraard, maar geen behoefte aan hogere versies ;D om genoemde redenen.
-
Ik zou niet te paranoïde zijn over het updaten. Er zijn duizenden NASsen van Synology die deze update uitvoeren zonder problemen. Zelf wacht ik meestal tot zo'n twee dagen na de release, en dan voer ik de upgrade uit. Met uitzondering van NASsen die ik in een bedrijfsomgeving toepas.
-
Wat ik niet zo goed begrijp, waarom moet een groot deel van de packages ook geupdate worden? Bij sommige updates van DSM is dit het geval, en bij sommige niet?
Ik zelf nu zelfs dat cloudstation ook een nieuwe versie heeft voor op de pc.
-
Dat kan komen omdat de wijzigingen in DSM ook invloed hebben op betreffende packages ?
-
Net mijn 713 ge-update.
Het lijkt allemaal te werken (AV/SR/CP/Photo/Maian/plex/VPN).
Rest nog niet getest.
-
Hier de DS1511+ ook geupdate. Daar het een security update betreft. Anders had ik even gewacht na de verschillende onheilspellende berichten op diverse syno fora.
Tot nu toe heb ik geen nieuwe problemen gezien.
Het minor probleem dat "apps" hangen als je DSM laat starten met "automatisch dezelfde schermen openen als die de laatste keer open stonden" zie ik nog. Dat laat zich eenvoudig verhelpen door even uit-en-in te loggen (of natuurlijk door die functie onder opties uit te schakelen).
Hopelijk is het andere minor probleem: oneindig syncen (terwijl er niets gebeurt) van automatische-folder-sync-na-modificatie met deze update uit de wereld. Dit laat zich eenvoudig verhelpen door niet te syncen na modificatie, maar op gezette tijden.
-
^^ @JosF check even mijn post over het hangen van apps:
http://www.synology-forum.nl/index.php?topic=21625.msg139425#msg139425
Suc6!
-
Ik heb ook net ge-update en alles lijkt nog steeds vlekkeloos te werken. Ik was sceptisch omdat bij de laatste 2 updates de radius server niet meer wilde werken na een restart. Dat lag volgens Synology aan een netwerk bug voor mijn specifieke instelling met Wifi-hotspot en nas op dhcp.
Die bug is blijkbaar verholpen. ;)
-
Vandaag ook 3 machines geupdate. Draait nog prima allemaal.
-
En zeker gezien de gebrekkige taalkennis van Synology is daar grote kans op. Ik heb al mijn NASsen op Engelse taal staan omdat ik me erger aan al die kromme Nederlandse vertalingen. En hun Engels is ook al niet perfect.
Gevalletje "omgekeerd redeneren"? Doe je eindelijk iets goed, dan krijg je een ALARM melding (ernstigheid) in Security Advisor! :lol:
(https://dl.dropboxusercontent.com/u/137518766/Synology/SA_Alarm_SterkWachtwoord.jpg)
Fijn weekend!
-
Dat is een zeer ernstige security issue. Als je geen zwakke wachtwoorden in de systeem hebt, kan 'big brother' niet kijken of er foute dingen op je nas gebeuren en je daar voor waarschuwen. Motto: "geef altijd één gebruiker een zwak wachtwoord".
PS: Dat is niet mijn advies, maar blijkbaar wel van de security advisor. ;D
-
@m4v3r1ck Das wel :lol: gelukkig kun je wel goed begrijpend lezen ;)
-
@Briolet :lol: :lol:
-
Deze update is vanacht automatisch geinstalleerd! Dat heb ik nog mooit meegemaakt, kon het tot nu zelf bepalen. Ik baal hiervan omdat ik niet thuis ben en mijn 212 niet goed reboot en de boel dus stilstaat.
Meer mensen hier last van?
-
Dat is een optie die je zelf kunt kiezen. Die staat bij jou dus blijkbaar ingeschakeld.
-
PS: Dat is niet mijn advies, maar blijkbaar wel van de security advisor. ;D
Dan maar een "admin" account aanmaken met "admin" als wachtwoord? Everybody happy! ;-)
-
Password? Da's ouderwets, kan ook wel zonder.
-
Mm een DS212j en een DS213+ zijn prima geupdate. Mijn DS1513+ daarin tegen werkt wel in het lokale netwerk naar behoren maar ik kan plotseling niks meer extern doen :o Zowel domeinnaam als public ip werken beide niet..
-
Heeft die NAS soms een ander ip-adres gekregen door de reboot?
-
Nope ip adres is exact hetzelfde gebleven. Na wat testen blijkt nu dat via een externe verbinding mijn domeinnaam wel werkt. Dus de 'loopback' functie waarbij een domeinnaam verwijst naar een intern adres werkt dus niet meer..