Synology-Forum.nl

Firmware => Synology DSM 5.1 en eerder => Topic gestart door: pascaltielkens op 09 februari 2015, 13:38:47

Titel: ACRyan PlayonHD! ziet DS415play niet meer na update
Bericht door: pascaltielkens op 09 februari 2015, 13:38:47
Beste SynologyWizards!


Ik heb een PlayonHD! bekabeld aan mijn router (TC 7200) (tevens modem) alsmede een DS415play (ook bekabeld). Via de PlayonHD kon ik via <<bestandsbeheer>> <<netwerk>><<Workgroups>> mijn diskstation benaderen. Echter na een update naar 5.1 geeft de PlayonHD een Login Fail, soms ziet hij de NAS niet eens in de Workgroup, hoewel ik denk dat dit met de standbystand heeft te maken (?). Ik las op het forum dat iemand een dergelijk probleem had, ware het niet dat dit ging om een DS met twee netwerkpoorten.

Heeft iemand een dergelijk probleem en / of weet de oplossing voor mijn probleem?

Alvast bedankt voor het aangaan van de uitdaging!
Titel: Re: ACRyan PlayonHD! ziet DS415play niet meer na update
Bericht door: Hutje op 09 februari 2015, 16:58:44
Het zichtbaar zijn/worden in Workgroups is vaak reden tot een hoop ergernis.
Je verwacht dat je NAS te allen tijden zichtbaar is, maar is dat dus niet.
Meestal komt het door een herstart van één van de apparaten in je netwerk.
Hebben jouw NAS en je PlayonHD een vast IPadres, of krijgen ze beiden via DHCP (van je kabelmodem) een IPadres uitgereikt ?
Had je de PlayonHD ook al herstart ?
Titel: Re: ACRyan PlayonHD! ziet DS415play niet meer na update
Bericht door: pascaltielkens op 09 februari 2015, 20:51:48
Hoi Hutje,

Fijn voor je snelle reactie. Mijn NAS heeft een vast IP-adres. Mijn ACRyan heb ik teruggezet naar het automatisch verkrijgen van een IP-adres. De Diskstation is zichtbaar in de GUI van de ACRyan.

Echter blijf ik Logon Fail krijgen bij het aanmelden op de NAS via de GIU van de ACRyan. Dit terwijl ik de rechten goed heb staan (account gemaakt voor de ACRyan).
Titel: Re: ACRyan PlayonHD! ziet DS415play niet meer na update
Bericht door: Tien op 09 februari 2015, 22:40:35
staat de mediaplayer inmiddels op de blocklist van de NAS?
Titel: Re: ACRyan PlayonHD! ziet DS415play niet meer na update
Bericht door: Hutje op 10 februari 2015, 00:54:25
Waar kan je dat zien ?


Sent from my iPad using Tapatalk
Titel: Re: ACRyan PlayonHD! ziet DS415play niet meer na update
Bericht door: Tien op 10 februari 2015, 12:34:49
in DSM: configuratie scherm, beveiliging, automatisch blokkeren, knop [lijst toestaan/blokkeren].
Bij toestaan zou je je range van interne ip-adressen kunnen opgeven zodat dit niet nogmaals gebeurt. Bij blokkeren staat een rijtje met (automatisch) geblokkeerde (lees, te vaak een poging gedaan) ipadressen.
Titel: Re: ACRyan PlayonHD! ziet DS415play niet meer na update
Bericht door: Tien op 10 februari 2015, 13:30:40
Enne heb je op de Nas de slaapstand even uitgezet om te testen?
Titel: Re: ACRyan PlayonHD! ziet DS415play niet meer na update
Bericht door: patricw op 12 februari 2015, 08:04:03
Ik heb een shortcut op mijn ACryan naar de NAS, dus niet via workgroup. Dat geeft nooit problemen.
Titel: Re: ACRyan PlayonHD! ziet DS415play niet meer na update
Bericht door: Jeffry op 02 maart 2015, 23:27:38
Hallo allemaal,

Ik heb dus ook dit probleem.

ik heb een apparte gebruiker voor mijn AC Ryan aangemaakt, en op de standaard video map lezen / schrijven rechten gegeven aan deze gebuiker.

Als ik vervolgens via workgroup naar de Synology ga moet ik een gebruiker / pass opgeven en kom ik op de Synology, echter als ik vervolgens door wil de onderliggende map video in krijg ik login failed.

Ik heb inmiddels ook geprobeerd om in andere mappen te komen (na eerst de gebruiker daar rechten op te geven) maar ook dit eindigd in login failed. Hetzelfde geldt voor als ik het probeer met de gebruiker "admin". Als test inmiddels ook de slaapstand en automatisch blokkeren uitgeschakeld.

Heeft iemand enig idee wat dit kan veroorzaken. Voorheen werkte dit overigens wel gewoon.

Alvast bedankt voor het meedenken.