Synology-Forum.nl
Packages => Officiƫle Packages => Surveillance Station => Topic gestart door: Travel Wolf op 26 november 2021, 11:07:58
-
Ik heb sinds 2 maanden een Foscam R4M camera draaien via Wifi in mijn netwerk. Ik heb de camera eerst met de Foscam app ingesteld en vervolgens aan surveillance station toegevoegd als camera. Ik werk nu dus verder via ss en gebruik de instellingen uit de camera. Deze camera hangt binnen in een gang waar weinig beweging is, daarom laat ik deze camera alleen opnemen bij bewegingsdetectie. Op zich werkt het prima en doet ie wat ie moet doen. Erg tevreden ook over de beeldkwaliteit etc. Maar.... elke dag (vooral snachts) maakt hij 2 of 3x een onnodige opname. Het lijkt alsof het beeld even een keer wegvalt gedurende een fractie van een seconde. Daar slaat de detectie dan op aan en maakt een korte opname. Dit gebeurd op willekeurige tijden en het lijkt alsof er dan gewoon 1 (of een paar?) frames missen en de opname lijkt een sprongetje te maken van een seconde ofzo.
Tussen de willekeurige momenten zitten enkele uren (variƫrend).
Nu kun je denken, waar maak je je druk om... maar ik heb nu elke nacht 2 of 3 korte opnames, terwijl er niets aan de hand is. En dat vind ik irritant. ;)
Ik snap niet wat het zou kunnen zijn. Al veel instellingen geprobeerd.
Enige wat ik zelf nu kan verzinnen is dat er "iets" na een paar uur in slaapstand wil ofzo?
Heeft er iemand enig idee wat de kleine storing (ik noem het een knippering door wegvallen frame/beeld) zou kunnen veroorzaken?
-ik krijg geen push-melding van verbroken verbindingen ofzo.
-het is dus een technisch probleem, gezien het beeld een fractie lijkt weg te vallen, dus geen valse melding door een beweging van spinnetje ofzo.
Suggesties zijn welkom
-
Wie doet de detectie? Als SS dat doet, zal hij elke beeldstoring als beweging interpreteren. (b.v. ook de dag/nacht omschakeling) Als de camera dat zelf doet, lijkt het me lastiger dit op te lossen.
-
Wie doet de detectie? Als SS dat doet, zal hij elke beeldstoring als beweging interpreteren. (b.v. ook de dag/nacht omschakeling) Als de camera dat zelf doet, lijkt het me lastiger dit op te lossen.
De camera zelf doet de detectie.
Ik zit zelf vooral te denken aan "iets" wat een korte storing geeft. Zoals een slaapstand, of een wifi of stroom dingetje. Ik ga sowieso binnenkort ook even een UTP-kabeltje ipv wifi proberen.
-
...of een spinnetje wat even langs de detectie van de camera wandelt.
-
...of een spinnetje wat even langs de detectie van de camera wandelt.
Dat is het niet. Spinnetje heb ik zelfs ik al genoemd ook in de vraagstelling. ;) een spinnetje kan ook niet de tijd laten verspringen een paar secondes.
Komende nacht test ik eerst of UTP ipv WIFI iets uitmaakt. Dat is 1 van de suggesties van Foscam om te testen.
-
Spinnetje heb ik zelfs ik al genoemd ook in de vraagstelling. ;)
Nee, een "spinnetje" of "spin" heb je niet vernoemd in de vraagstelling.
(Een simpele zoekopdracht in het onderwerp levert geen positieve match op voor die reactie).
Een tijd laten verspringen is gewoon een kwestie van even "stilzitten" voor een bepaalde tijd voor een mogelijk spinnetje in beeld.
Totdat die weer beweegt :P ;)
En omdat die mogelijk net voor de lens zit / infrarood detectie "optisch" gezien volledig "onscherp",
misschien niet eens zelf waarneembaar in beeld? (Een algemeen welbekend fenomeen bij bewakingscamera's).
-
Opgelost!
Ondanks veel opties geprobeerd te hebben en tips opgevolgd te hebben, bleef het probleem bestaan.
Tja, toen kon ik nog maar 1 ding verzinnen... zou deze (nieuwe) camera misschien gewoon defect zijn??
De camera mogen omruilen voor een nieuw exemplaar. En... sindsdien nog geen valse melding meer gehad!
Het lijkt er dus op dat de camera zelf gewoon niet goed was! Tja, dan kan je lang zoeken natuurlijk.... ::)
PS: @Babylonia: het spinnetje stond vermeld in de (bijna) laatste regel van de vraagstelling. ;) Maar bedankt voor het meedenken.
Opgelost, dus topic mag gesloten worden.