Auteur Topic: Pixlr editor werkt niet \photo  (gelezen 3472 keer)

Offline J. Booij

  • Bedankjes
  • -Gegeven: 0
  • -Ontvangen: 0
  • Berichten: 1
Pixlr editor werkt niet \photo
« Gepost op: 19 juni 2012, 14:04:21 »
Pixlr werkt niet met foto's die op mijn DS212+ staan. Ze zijn netjes ge-upload, zelfs geindexeerd, maar ik kan alleen naar de oude locatie browsen en dan het origineel openen. Ik wil graag met mijn foto's aan de slag kunnen, anders is het alleen maar behelpen met mijn DS.

Offline klen

  • MVP
  • *
  • Bedankjes
  • -Gegeven: 9
  • -Ontvangen: 30
  • Berichten: 416
Re: Pixlr editor werkt niet \photo
« Reactie #1 Gepost op: 13 juli 2012, 22:06:28 »
Dat werkt bij mij ook nog niet, en bij veel anderen op het engelstalige forum ook niet.
Ik denk dat het eraan kan liggen dat de editor een path opent dat misschien niet bereikbaar is voor je browser.
De pixlr express is een editor die in je webbrowser draait, de pixlr editor is een editor die je via een webbrowser op een andere server draait, het kan zijn dat die helemaal niet je NAS kan bereiken.

Het is slordig dat Synology er geen antwoord voor heeft.

edit:
Ik heb zojuist nog eens iets geprobeerd: het gaat alleen werken als je je DS op zo'n manier benaderd als je ook van buitenshuis zou doen, maar dat doet natuurlijk bijna niemand.

Met andere woorden, als je in je browser je NAS benadert via http://diskstation/photo zal de pixlr module nooit gaan werken.
Als je je NAS van 'buiten' benadert, via je externe ip-adres (als je je router hebt opengezet voor verkeer op poort 80 naar je NAS) zal het vermoedelijk wel werken.
Afhankelijk van je lokale setup kan het wel gaan werken, maar dan moet je intern een DNS draaien en dat is allemaal gedoe.
--
DS-412+ DSM 5.x
DS-112j  DSM 5.x
DS-107+ DSM 2.3-1157

Offline klen

  • MVP
  • *
  • Bedankjes
  • -Gegeven: 9
  • -Ontvangen: 30
  • Berichten: 416
Re: Pixlr editor werkt niet \photo
« Reactie #2 Gepost op: 16 juli 2012, 17:28:52 »
Ik was nu in staat om het 'van buiten' te testen, dus via een internetverbinding naar mijn NAS en nu werken de beide editors wel zoals verwacht.

Dat betekent inderdaad, zoals ik al vermoedde, dat deze functionaliteit alleen werkt als je je NAS op dezelfde manier intern benadert als extern.

In de meeste gevallen betekent dat je op je interne netwerk een zelfde naam moet gebruiken als die van je externe naam. Dat kan via de dnsmasq software, bijvoorbeeld.

Je moet ervoor zorgen dat https://jouw-server.domein.naam/photo/ zowel binnen als buiten goed werkt en naar hetzelfde systeem wijst.
--
DS-412+ DSM 5.x
DS-112j  DSM 5.x
DS-107+ DSM 2.3-1157


 

pixlr express en editorwerken niet meer

Gestart door gebrabbelBoard Synology DSM 5.1 en eerder

Reacties: 1
Gelezen: 1346
Laatste bericht 05 september 2013, 10:41:59
door zandhaas