Synology-Forum.nl
Packages => Officiële Packages => Photo Station / Photos => Topic gestart door: Sylvester op 05 maart 2017, 21:23:30
-
Ik zoek me gek.
Even schetsen :
een bepaalde gebruiker kan met heel beperkte mogelijkheden inloggen op de NAS (bureaublad).
Hij heeft via het bureaublad enkel toegang tot een paar mappen en Photo Station.
Ik heb in Photo Station de rechten zodanig aangepast dat deze gebruiker geen enkele foto kan zien van de andere gebruikers.
Als die gebruiker nu via File Station in diezelfde 'photo' map gaat bladeren, kan hij WEL alle foto's van andere gebruikers zien.
Nochtans kan ik hiervoor geen rechten instellen, ik word telkens naar Photo Station verwezen waar ik al de rechten al heb ingesteld.
Is er nu een wezenlijk verschil tussen de rechten in Photo Station en de rechten in File Station?
Iemand enig idee hoe ik dit kan aanpassen?
Alvast dank.
-
Kijk eens naar de machtigingen in File Station:
[attach=1]
Is er nu een wezenlijk verschil tussen de rechten in Photo Station en de rechten in File Station?
Zekers, daarom krijg je dat bericht te zien maar toch ff checken.
-
Ja, maar je kan geen rechten instellen of veranderen in File Station. Dus de foto die je NIET kan zien in Photo Station, kan je dan wél in File Station zien.
-
Met "kijken" bedoelde ik, kijk of je dezelfde instellingen hebt als ik, in het plaatje.
Standaard is het zo dat PS de baas is en admin kan alles.
-
Ik heb dezelfde rechten :
(https://www.synology-forum.nl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi113.photobucket.com%2Falbums%2Fn201%2FSylvesterke%2FSchermafbeelding%25202017-03-05%2520om%252022.24.30_zpstkxyomxm.png&hash=d6b6db542ca891e0642128d5ace6680b202fd87c)
Als ik nu de rechten van een photo map van een user bekijk :
(foute afbeelding)
Iedereen heeft hier leesrechten, en dat is niet de bedoeling. In Photo Station zijn de rechten anders. Daar kan niemand aan een ander zijn photo map.
-
DAT ziet er dus NIET goed uit, dus:
- Zet dan PS uit in package center
- wijzig de permissies naar de standaard
- zet PS weer aan.
-
Oei, tweede afbeelding was fout
Had deze moeten zijn :
Als ik nu in File Station de rechten van een photo map van een user bekijk :
(https://www.synology-forum.nl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi113.photobucket.com%2Falbums%2Fn201%2FSylvesterke%2FSchermafbeelding%25202017-03-05%2520om%252022.25.17_zpsow6tfe3q.png&hash=9f4588e8dc029ff1e11dce96cc9a3ee96b1cff73)
Iedereen heeft hier leesrechten, en dat is niet de bedoeling. In Photo Station zijn de rechten anders. Daar kan niemand aan een ander zijn photo map.
-
Ik heb dezelfde rechten :
Nee hoor, dat is niet zo, ik alleen als admin, jij niet.
-
Waar en welke permissies moet ik naar standaard brengen?
-
Heb ik je laten zien in m'n eerste bericht.
-
Inderdaad, even uit het oog verloren.
Ik heb dit geprobeerd. Terug standaard gezet zoals in jouw voorbeeld, jouw eerste post.
Daarna PS terug ingeschakeld.
Maar ik zie dat hij zelf terug de rechten verandert zoals het ervoor was.
Lezen/schrijven staat voor elke user weer aan.
>edit
waarschijnlijk wil ik weer iets dat ws niet kan.
Ik zou willen dat twee specifieke gebruikers niet kunnen kijken in de photo map van de andere users (via File Station).
Is dit wel mogelijk dat het zo ingesteld wordt
-
Als die gebruiker nu via File Station in diezelfde 'photo' map gaat bladeren, kan hij WEL alle foto's van andere gebruikers zien.
Photo station is ook juist bedoeld om foto's te delen. Of publiek, of tussen gebruikers (na inlog). Als je de foto's echt privé wilt houden, moet je personal fotostation aanzetten. Dan komen die foto's in je eigen home te staan en zien andere (niet-admin) gebruikers dat zeker niet.
Ook bij personal photo station kun je fotos publiceren, dus gebruik ik de gewone photostation zelden.
-
Even de draad terug oppikken...
Ja klopt. Maar ik heb Photostation zodanig ingesteld dat men alleen eigen albums kan zien (vanuit Photostation).
En toch kan je via File Station wél de foto's van anderen terugvinden en bekijken, dat vind ik zo raar. Wissen en bijplaatsen gaat niet, maar bekijken gaat wel.
Ik krijg het nog steeds niet voor mekaar om GEEN leesrechten toe te kennen voor de foto's in File Station.
-
Waarom gebruik je dan geen personal PhotoStation?
Dan staan de foto's van alle gebruikers in hun eigen Home map.
-
Dat is het hem nu net. Voor een ganse groep gebruikers moeten die samen gebruikt worden via de systeemmap Photo, en voor één gebruiker heb ik liever niet dat die de andere foto's kunnen zien.
Ook als je voor de éne gebruiker Personal Photo Station activeert, kan hij toch nog in File Station de foto's in de systeemmap 'photo' bekijken van de andere gebruikers.
Ik weet niet of ik het zo goed uitleg?
-
En hebben al die gebruikers File Station nodig?
-
In personal photo station kun je ook gebruikersaccounts aanmaken. Dat zijn dan gebruikers die op jouw persoonlijke pagina kunnen komen. Dan creëer je wel een selecte groep die alleen bij bepaalde foto's kan komen.
Dit zijn accounts die je verder niet in DSM ziet. Voor elk account kun je ook nog instellen welke folders met jouw foto's hij/zij kan bekijken.
-
En hebben al die gebruikers File Station nodig?
Ja vooral de ene gebruiker die eigenlijk niet de andere foto's mag zien.
-
Ik ben tegen hetzelfde probleem aangelopen en heb het inmiddels opgelost.
Oplossing:
Stel de rechten van de hoofdmap \photo in via File Station. Alle gebruikers instellen op "Geen toegang" behalve het admin-account of de beheerder van de totale photo-map.
Vervolgens via Photo Station alle rechten van de \photo-map en alle submappen instellen.
Nadeel: gebruikers kunnen nu alleen via de apps van Synology (windows/mac of smartphone) de foto's bekijken en/of beheren. Gebruik van de Windows verkenner is niet meer mogelijk.
-
Stel de rechten van de hoofdmap \photo in via File Station.
Ik weet niet hoe je dit gedaan hebt maar, de gedeelde map photo is gemaakt door Photo Station en hierop zou je geen rechten kunnen/mogen wijzigen.
-
Ik kan de rechten van de hoofdmap Photo gewoon aanpassen. Van de submappen overigens niet!
[attachimg=1]
Wellicht komt dat omdat ik de hoofdmap Photo handmatig al had aangemaakt voordat ik Photo Station installeerde. Dat is overigens al weer twee jaar (en dus enkele versies DSM) geleden.
Is het misschien mogelijk de rechten van de hoofdmap photo op "Geen toegang" te zetten voor alle gebruikers door eerst Photo Station te stoppen zoals eerder beschreven?
-
Ik kan ook gewoon die rechten aanpassen. Bij mij is die map indertijd wel door photostation aangemaakt. Maar dan onder dsm 3.2
-
Het is in iedergeval NU zo, dat de map photo (dus niet Photo) van Photo Station is en, als Photo Station draait, kun je GEEN rechten aanpassen:
[attachimg=1]
Als PS niet draait, kun je de rechten van de map photo WEL aanpassen maar, zal overruled worden wanneer PS weer gestart wordt.
Dat is "as designed".
Dus, met de map Photo kun je doen wat je wilt, is een gewoon een gedeelde map.
-
Volgens mij gaat het hier toch echt om een erfenis, of zoals je wilt een niet goed werkende update. En of de map nu Photo heet of photo maakt niet uit. Je kunt dit testen in de Demo omgeving op Synology.com. Als je daarop inlogt kun je gewoon de rechten van de map photo aanpassen. Geef je een gewone gebruiker leesrechten dan kan hij met File Station alle submappen (inclusief inhoud) bekijken. Ongeacht de rechten in PS.
Wil je dit oplossen dan kan dat mogelijk door onderstaande te doen. Ik heb dit uitgeprobeerd op de Demo omgeving van Synology. Dus nog niet op mijn eigen DS.
- Photo Station verwijderen (foto's blijven gewoon in de map staan)
- de map photo leeg maken (inhoud verplaatsen naar tijdelijke map)
- de map photo verwijderen (let op! alles wat nog in de map staat is dan weg)
- Photo Station weer installeren (PS maakt weer een nieuwe map photo aan)
- Foto's terug verplaatsen naar de map photo
Als je nu rechten in PS aanpast dan gelden deze ook in File Station. De gebruiker kan echter wel de hoofdmappen structuur zien (ook van mappen waar hij geen rechten heeft). Echter ziet hij alleen inhoud in mappen waar hij ook rechten heeft.
Ik weet niet of deze oplossing ook werkt voor de originele poster van dit probleem.
-
En of de map nu Photo heet of photo maakt niet uit.
Nogmaals, ik ga van de standaard uit en dat is, photo en dat maakt zeker uit.
Ik heb dit uitgeprobeerd op de Demo omgeving van Synology.
De Synology Demo omgeving mag je niet vergelijken met de werkelijkheid.
De Demo omgeving is dan ook niet opgezet om te testen maar, om potentiële klanten te laten zien hoe de interface DSM werkt, een proefrit van 30 minuten in de auto, zeg maar.
Daarom heet het ook DEMO.
Synology heeft gewoon restricties weggenomen om het makkelijk te houden voor potentiële klanten.
Dus, de test die je gedaan hebt, loopt juist niet tegen restricties aan, die je in de werkelijkheid wel hebt.
Als je daarop inlogt kun je gewoon de rechten van de map photo aanpassen. Geef je een gewone gebruiker leesrechten dan kan hij met File Station alle submappen (inclusief inhoud) bekijken. Ongeacht de rechten in PS.
DAT klopt dus.
[attachimg=1]
[attachimg=2]
Synology (Docker) Demo en mijn DS716+II hebben geen erfenis.
Als je nu rechten in PS aanpast dan gelden deze ook in File Station. De gebruiker kan echter wel de hoofdmappen structuur zien (ook van mappen waar hij geen rechten heeft). Echter ziet hij alleen inhoud in mappen waar hij ook rechten heeft.
En dat is dus juist de bedoeling: In PS de rechten regelen en niet in File Station. ;)
Ik weet niet of deze oplossing ook werkt voor de originele poster van dit probleem.
Denk dat het wel zal werken, immers, je voert dan eigenlijk een nieuwe installatie uit van PS echter, als jouw scenario/oplossing uitgevoerd is, loop je misschien de kans dat je b.v., albums kwijt raakt en opnieuw moet opbouwen en, misschien ook wel opnieuw moet indexeren.
Maar goed, als het dus een erfenis is en je wilt daarvan af, dan moet je dat er maar voor over hebben, als blijkt dat het waar is wat ik beweer. ;D
-
Ik heb ook even getest in DEMO.
- Photo Station verwijderen (foto's blijven gewoon in de map staan)
Done
- de map photo leeg maken (inhoud verplaatsen naar tijdelijke map)
Done
- de map photo verwijderen (let op! alles wat nog in de map staat is dan weg)
Done (moest wel eerst even een nieuw password maken voor gebruiker Synology)
- Photo Station weer installeren (PS maakt weer een nieuwe map photo aan)
Done
- Foto's terug verplaatsen naar de map photo
Done (mappen incl. foto's dus).
Het opnieuw indexeren werd gestart.
Hierna PS opgestart en kon de albums weer zien, die per map gemaakt zijn.
En in File Station wordt het aanpassen van rechten, niet meer toegestaan dus, de restrictie is weer opgelegd, zoals verwacht.
-
Dus kort samengevat : het heeft geen zin dat ik het probeer?
-
Als ik naar jouw printscreen hier (https://www.synology-forum.nl/photo-station-blog/photo-map-heeft-andere-rechten-via-file-station/msg217071/#msg217071), dan juist wel, je krijgt dan de standaard instellingen voor de map photo.
Tenzij je de gevolgen niet wilt, herindexeren en misschien eigen gemaakte albums opnieuw maken.
-
En in File Station wordt het aanpassen van rechten, niet meer toegestaan dus, de restrictie is weer opgelegd, zoals verwacht.
Domme vraag :
maar wat heeft het dan voor zin om alles opnieuw te installeren als dezelfde restricties weer gaande zijn?
-
Lezen is moeilijk.
Die restricties wil je juist hebben.
Als je de rechten op /photo niet meer vanuit DSM kunt zetten gelden alleen de rechten die je vanuit Photo Station zet.
Dan is het niet meer mogelijk andere rechten vanuit DSM te zetten en gelden alleen de rechten die je in Photo Station zet.
Overigens is dit wel afhankelijk van hoe oud je systeem is want ik heb gemerkt dat als je vanuit oudere DSM versies gemigreerd bent (inclusief photo station) dit niet helemaal hetzelfde werkt.
Vandaar het advies van Birdy het opnieuw te installeren.
-
Ja, sorry als ik zo dom overkom. Een mens kan nu eenmaal niet alles weten en begrijpen.
Ik heb in mijn loopbaan (meer dan 30 jaar loopbaan) toch heel wat systemen beheerd, heel wat systemen zien passeren, waaronder ook (de oude) unix, en andere...
Nu kan je zeggen dat ik moet lezen, ik heb het 3 keer gelezen en ik zie nog steeds niet wat er precies bedoeld wordt.
Het zal wel aan mij liggen...
Je zegt dat ik juist die restricties wil hebben? Maar dan ben ik toch even ver als voorheen.
Ik kan geen restricties meer instellen vanuit DSM/File Station. Ik kan alleen restricties vanuit PS zetten.
Je zegt dat het dan niet meer mogelijk is andere rechten vanuit DSM te zetten? Dat is inderdaad zo, nu ook al.
En toch kan ik nog steeds vanuit alle accounts in DSM alle foto's zien, terwijl vanuit PS de restricties gevolgd worden zoals ik ze in PS heb ingesteld.
het zal wel aan mij liggen.... ??? :o
-
@Sylvester Je geeft zelf aaan dat dit niet de bedoeling is:
FILE STATION:
[attachimg=1]
GEDEELDE MAP:
[attachimg=2]
En....terecht, want ZO hoort het ook NIET STANDAARD te zijn.
File Station ziet er bij jou overigens heel anders uit.
Als ik kijk in FILE STATION en GEDEELDE MAP (De plaatjes zijn bij mij dus gelijk):
[attachimg=3]
Dus, bij jou is het nu zo, dat er rechten zijn uitgedeeld in DSM: Gedeelde Map photo en in File Station EN in Photo Station.
Nogmaals Photo Station is standaard de enige die rechten behoort uit te delen en NIET DSM zelf.
M.a.w., je moet PS herinstalleren, volgens de gegeven procedure, om het rechten probleem (noem het maar de erfenis van oudere versie(s)) te kunnen oplossen.
Ik weet niet hoe ik het beter kan uitleggen. ;)
-
@Birdy
Ja, nogmaals sorry. Jullie hebben die techniek volledig onder de knie. Ik ben nieuw in deze materie (althans DSM en Synology).
Zelf kan ik mij als techneut ook vinden in jullie reactie. Soms is het moeilijk te vatten waarom de tegenpartij mij niet begrijpt als ik iets technisch uitleg.
Zo is dat nu eenmaal met techneuten... :)
Birdy (en volgelingen ... :) ) bedankt voor het geduld. Ik denk dat ik hem nu eindelijk heb.
Dus het gaat om die rechten die nu via File Station zichtbaar zijn, en er niet zouden mogen zijn.
Nu niet schieten, ik stel de vraag nog eens? Heeft het zin dat ik PS verwijder, de volledige fotomap verwijder, PS herinstalleer, enz...
Waarom vraag ik dat? Omdat ik onlangs de NAS VOLLEDIG geherinstalleerd heb, inclusief de photo map.
En de restricties van de photo map in File Station zijn helaas hetzelfde gebleven (identiek zoals hierboven).
Vandaar mijn enigszins aanhoudende vraagstellingen...
Veel 'erfenissen' kan ik niet hebben hé, want ik heb die NAS niet zo lang. Het oudste DSM systeem dat ik heb gehad was DSM 6.01 denk ik, dus zeer recent.
-
Omdat ik onlangs de NAS VOLLEDIG geherinstalleerd heb, inclusief de photo map.
M.a.w., je hebt ZELF de map photo gemaakt en hierbij veronderstel ik, dat je toen ook rechten hebt toegekend in DSM, voordat je PS hebt geïnstalleerd.
Ik heb nog even een testje gedaan, de map photo was hierbij al gemaakt door PS!
Heb PS gestopt, hierna kon ik de rechten van de map photo aanpassen:
[attachimg=1]
Hierna PS weer opgestart en de rechten zijn weer weg dus, overgenomen door PS !
[attachimg=2]
PS weer gestart en de rechten die ik gegeven had zijn nog steeds weg dus, PS heeft die rechten overschreven.
[attachimg=3]
Zal eens testen: PS verwijderen en map photo, map photo maken en rechten toekennen, PS installeren en dan kijken hoe de rechten zijn in File Station.
-
Nou, getest dus:
1 - PS verwijderd
2 - map photo verwijderd
3 - map photo gemaakt en rechten toegekend
[attachimg=1]
4 - PS geïnstalleerd
5 - In File Station de rechten van de map photo (de zelf gemaakte map dus) gekeken en zie, dat PS de controle heeft op de map photo en hierdoor ook de gegeven rechten, weg zijn.
[attachimg=2]
Dus, dit snap ik niet zo:
Omdat ik onlangs de NAS VOLLEDIG geherinstalleerd heb, inclusief de photo map.
En de restricties van de photo map in File Station zijn helaas hetzelfde gebleven (identiek zoals hierboven).
Veel 'erfenissen' kan ik niet hebben hé, want ik heb die NAS niet zo lang. Het oudste DSM systeem dat ik heb gehad was DSM 6.01 denk ik, dus zeer recent.
Maar goed, ik wil niet verder testen met DSM 6.01 en PS van toendertijd (genoeg getest), het feit is daar en de oplossing is getest en gegeven.
Nu is het aan jou of je gaat voor die oplossing of niet. ;)
-
Meest voor de hand liggende conclusie is, zal dus zijn dat TS in Photo Station niet het vinkje heeft omgezet dat het account system van Photo Station gebruikt moet worden in plaats dat van DSM.
PS zit in:
PhotoStation
Settings
General
Account System (bovenste item).
-
Die optie heeft niets te maken met rechten maar, alleen met Accounts.
Dus, je kunt kiezen voor PS Accounts, voordeel is dan, dat je personen kunt toelaten die geen DSM accounts hebben.
[attachimg=1]
Maar, ik heb het toch maar getest:
[attachimg=2]
[attachimg=3]
Resultaat:
[attachimg=4]
-
Precies wat ik bedoelde.
Als hij alleen Photo Station accounts gebruikt kunnen die gebruikers helemaal nergens anders bij, alleen bij de foto's via Photo Station.
-
Dat is misschien een oplossing echter, dat is het omzeilen van het probleem, met DSM Account zou het ook gewoon moeten werken.
-
Omdat ik onlangs de NAS VOLLEDIG geherinstalleerd heb, inclusief de photo map.
M.a.w., je hebt ZELF de map photo gemaakt en hierbij veronderstel ik, dat je toen ook rechten hebt toegekend in DSM, voordat je PS hebt geïnstalleerd.
nee, de map photo heeft zichzelf geïnstalleerd bij het installeren van PS
Die specifieke accounts moeten helaas ook dingen via File Station kunnen doen, dus ik vermoed dat ik de optie zoals Ben(V) aangeeft, niet kan gebruiken.
-
OK, ik denk dat het is opgelost.
Jullie hebben enorme moeite gedaan, waarvoor dank. Daarom hieronder nog eens uitgebreid mijn uitleg hoe ik het heb opgelost.
Nu niet schieten, want ik weet nog steeds niet wat er precies mis is gegaan.
Feit is dat ik het DSM systeem in het algemeen nog steeds probeer te doorgronden, en het lukt mij niet altijd.
In elk geval is het niet 'idiot-proof'. Of mooier gezegd : men kan het systeem maar matig 'intuïtief' bedienen.
Jullie hebben veel moeite gedaan om het uit te leggen, en heel waarschijnlijk is hier of daar wel de oplossing gemeld. Maar het was me niet geheel duidelijk. Vermits jullie ook even een onenigheid hadden (ja toch ... ;D ) wist ik het ook niet meer.
Hier mijn acties (met mijn hart vastgehouden):
PS verwijderd
de map 'photo' verwijderd
PS herinstallatie.
de map 'photo' werd automatisch aangemaakt.
Dan heb ik heel waarschijnlijk het verschil gemaakt. Ik weet het niet meer precies, maar ik vermoed dat ik voordien eerst de mappen vanuit mijn account in File Station heb aangemaakt. Dat is tevens een admin account.
Nu heb ik per gebruiker een map aangemaakt vanuit PS, en deze onmiddellijk de juiste rechten gegeven. Ik heb bijvoorbeeld mijn map in photo map alle rechten gegeven aan mezelf zodat ik alles kan, leesrechten gegeven aan de andere gezinsleven, en geen rechten aan die specifieke gebruiker. Dit maakt dat de gezinsleden alleen mijn map kunnen raadplegen. De specifieke gebruiker kan NIETS zien van mijn foto's, niet vanuit PS én niet vanuit DSM file station.
Wat eigenaardig is :
er is op zich NIETS veranderd. Dit zijn de restricties van de photo map vanuit File Station :
(https://www.synology-forum.nl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi113.photobucket.com%2Falbums%2Fn201%2FSylvesterke%2FSchermafbeelding%25202017-03-26%2520om%252009.34.36_zpsnhoigdkf.png&hash=0869e1a6b7bee12769382886fb0052a40bd45c35)
Dus ik vermoed dat het te maken heeft met de mappen in de photo map vanuit File Station had aangemaakt en niet vanuit PS.
Alle foto's teruggezet, en alles werkt zoals ik had gewenst. Gezinsleden kunnen elkaars photomap raadplegen maar niet veranderen. De specifieke gebruiker kan alleen ZIJN photomap raadplegen en eventueel beheren vanuit File Station.
Alleen komt het indexeren hopelijk goed. Heb er in het verleden veel problemen mee gehad. Ik zie niet alle submappen en niet alle foto's verschijnen in PS. Ook Plex en de Photo Station App (zowel op AppleTV alsook de iDevices) tonen niet alles.
Op de NAS zie ik dat hij nog aan het indexeren is, dus ik neem aan/ ik hoop dat al deze dingen nog goed gaan komen...
Ik kan maar aan één antwoord de status 'beste antwoord' geven, maar eigenlijk hebben jullie allen de gepaste bijdrage geleverd. Vandaar dank aan iedereen.
-
Het komt erop neer dat het probleem is dat jezelf de photo map hebt aangemaakt en dat niet door photo station hebt laten doen.
Dit was al heel snel door Birdy aangedragen.
Waarschijnlijk is dat ook de reden waarom in het verleden er problemen waren met indexeren.
Als je het door Photo Station laat aanmaken wordt die folder ook automatisch geindexeerd en heb je er geen omkijken meer naar.
Je moet gewoon niet slimmer dan het systeem proberen te zijn en gewoon de dingen doen zoals Synology ze bedacht heeft.
PS En Birdy en ik hadden helemaal geen verschil van mening, maar ik probeerde gewoon even een andere invalshoek te vinden omdat jij maar bleef beweren dat het niet werkte.
-
Ja ik zag het als een meningsverschil omdat ik jullie niet kon volgen.
Voor alle duidelijkheid : ik heb nooit zelf de 'photo' map aangemaakt zoals ik al eerder zei. Die is altijd automatisch door PS aangemaakt. Maar ik heb 'waarschijnlijk' wel de mappen per gebruiker in die 'photo' map aangemaakt.
-
Alles nog steeds prima. Ik heb nog een keer extra moeten indexeren en toen was alles in orde.
Nu heb ik één eigenaardigheidje gezien :
(https://www.synology-forum.nl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi113.photobucket.com%2Falbums%2Fn201%2FSylvesterke%2FSchermafbeelding%25202017-03-26%2520om%252013.20.39_zpsjx1h1lwz.png&hash=032ba7f532571474b26597ac18974c249c043754)
Als ik nu één gebruiker toegang wil geven tot de photomap van de andere gebruiker, dan zou ik met één vinkje bij 'BLADEREN' dit moeten kunnen aangeven in PS (zie afbeelding hierboven)
Die krijgt inderdaad de photo map van die gebruiker te zien, maar die is echter leeg.
Als ik dan eerst ook bij 'UPLOADEN' en 'BEHEREN' een vinkje zet, en daarna die twee vinkjes weer weghaal, dan verschijnen wel alle submappen en foto's in die map.
Ik heb dit met diverse gebruikers en mappen geprobeerd en steeds hetzelfde eigenaardigheidje.
Niet onoverkomelijk maar wel raar...
Heeft het zin dat ik dit meld aan Synology?
-
Ik wil alleen even reageren op:
Wat eigenaardig is :
er is op zich NIETS veranderd. Dit zijn de restricties van de photo map vanuit File Station :
Dus ik vermoed dat het te maken heeft met de mappen in de photo map vanuit File Station had aangemaakt en niet vanuit PS.
Ik ben dus geen PS gebruiker maar, getest.
WAT blijkt, als je in PS rechten toekent, dan zie je deze later terug in File Station en, dat wist ik niet maar, terecht, je ziet wel dat je in PS rechten moet toekennen.
[attachimg=1]
-
Ik heb het rechtenprobleem aangekaart bij Synology. Ik ben door Synology Support gewezen op een optie die ik nog niet had gezien.
[attach=1]
Door ACL in te schakelen geef je PS het beheer over de rechten van de map \photo. Als je op de knop Starten klikt draag je deze dus over. Volgens mij is dit een onomkeerbaar proces.
Ik heb dit inmiddels gedaan en ook bij mij zijn nu alle rechten bij PS. En dat is heel comfortabel en waarschijnlijk ook zoals het bedoeld is.
-
Mooi. :)
De Help van dsm geeft aan dat ACL sinds DSM 5.0 standaard gebruikt wordt. Dan is het eigenlijk vreemd dat dit bij Photo Station standaard nog uit staat.
Meer over ACL in de help (zoek op 'acl') en in de knowledge base (https://www.synology.com/nl-nl/knowledgebase/DSM/tutorial/File_Sharing/How_to_manage_ACL_settings_on_your_Synology_NAS)
Windows ACL:
In DSM 5.0 of hogere versies zijn de toegangsmachtigingen van gedeelde mappen standaard gebaseerd op Windows ACL. Gemaakte nieuwe gedeelde mappen implementeren de machtigingsinstellingen van Windows ACL waarmee de machtigingen van individuele bestanden en submappen kunnen worden aangepast. Daarnaast kunnen machtigingen ook via File Station of Windows Verkenner worden aangepast.
De volgende gedeelde mappen kunnen het Windows ACL-machtigingsbeheersysteem niet gebruiken: photo, satashare, sdshare, surveillance, usbshare.
Daar staat ook expliciet dat ACL alleen geldt voor nieuw aangemaakte mappen. De map "photo" is uitgesloten van ACL, maar dit kun je blijkbaar vanuit Photo Station activeren.
-
Ha, die kende ik ook niet. Verborgen mogelijkheden ... !
Het vreemde is dat dit bij mij zo uitziet :
(https://www.synology-forum.nl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi113.photobucket.com%2Falbums%2Fn201%2FSylvesterke%2FSchermafbeelding%25202017-03-27%2520om%252021.11.55_zpsghgdpck1.png&hash=c348abfa14c029e95f6d08230fc93992b624b8a0)
Ik vermoed dat het bij mij geactiveerd is. Het vreemde is dat ik zeker ben dat ik het zelf nooit manueel op deze plaats geactiveerd heb. Vreemd...
Misschien daarom dat het aanpassen van restricties via de andere weg niet lukt zoals ik wil :
https://www.synology-forum.nl/photo-station-blog/photo-map-heeft-andere-rechten-via-file-station/msg218963/#msg218963
Als ik via PS > instellingen > gebruikersaccounts de restricties inschakel, loopt alles zoals ik wilde. Elke restrictie werkt onmiddellijk, en is identiek in PS en DSM File Station.
Blij dat dit alweer is opgelost.... Dank aan iedereen.
-
Ik wist die optie ook niet ::) Nou ben ik ook geen echte gebruiker. ;D
En als ik kijk, staat deze dus aan althans, er valt niets te starten.
[attachimg=1]
-
Bij mij is die conversie wel te starten. Maar bij mij is de 'photo' share aangemaakt onder DSM 3.2. Dus vóórdat dsm 5.0 hier standaard ACL rechten aan gaf.