Synology-Forum.nl
Overige software => Overige software => Topic gestart door: Michael D op 17 september 2011, 12:36:14
-
Allen,
Gisteren wat dingen uit zit proberen / verkennen. WebDav is geprobeerd en nog wat dingen. Nou zie ik ineens dat ik als admin alleen de map 'home' zie staan. Die andere mappen zijn weg (music,photo,web,etc).
Als ik bij 'Gebruiker' 'Admin' 'Rechten instellen' kijk, staat er bij 'Voorbeeld' 'Geen toegang'. Wat ik ook doe, ik krijg dit niet meer terug. Ik heb ook een nieuwe gebruiker met Admin rechten aangemaakt, maar dit werkt ook niet. Geen idee hoe dit ineens komt en hoe ik mijn rechten nou weer terug krijg.
Iemand een idee?
Bvd!
-
de admin-gebruiker is de systeem gebruiker die DSM zelf aanmaakt? Of heb je zelf een gebruiker gemaakt die je admin genoemd hebt? Er dient in het gebruikersoverzicht 'system default user' te staan. Heb je dan in de tab 'rechten instellen' geen mogelijkheden om rechten toe te kennen aan je gedeelde mappen?
-
Ik bedoel ook gewoon de admin die als eerste wordt ingesteld bij 't installeren van DSM.
Deze gebruiker heeft nu ineens geen rechten meer.
-
dat is inderdaad vreemd.... Misschien een stomme vraag, maar heb je al geprobeerd alle rechten uit te zetten, dat opslaan en dan weer openen om de rechten opnieuw toe te kennen?
-
Ja ook dat had ik helaas al geprobeerd en maakt geen verschil. In de logs staat wel dat de rechten worden toegewezen, maar uit eindelijk gebeurt dit dus niet.
-
Het probleem is al opgelost.
Ik had blijkbaar bij 'Groep' -> 'users' die mappen op 'Geen toegang' gezet.
De groep 'administrators' had wel die rechten.
'admin' had als 'gebruikersgroepen'; 'users' en 'administrators', maar blijkbaar pakt hij dan de rechten van 'users' waardoor 'admin' geen rechten meer had.
Bedankt voor de mensen die hebben mee gedacht.
-
Ik heb nu ook dit probleem, hoe heb jij dan users ontkoppeld van de ADMIN?
-
Iedere user, ook iedere admin, is altijd lid van de groep "users".
Tenzij je daarvoor heel speciale redenen hebt, moet je daarom voor de groep "users" nooit "Geen toegang"/"No access" aanvinken .
Ik wijs nog maar eens op dit topic (http://www.synology-forum.nl/file-ftp-nfs-and-samba-server/share-toegang-op-basis-van-user-en-group-settings/).