Synology-Forum.nl
Hardware ondersteuning => Netwerk algemeen => Topic gestart door: marcusvanderlee op 06 maart 2018, 20:38:11
-
Hoi
Het lukt mij niet om via synology assistent bij mijn NAS te komen ook niet door het ip adres in de browser in te tikken op mijn Window10 PC. Met Quickconnect kom ik wel gewoon bij mijn NAS. Ook via mijn tablet kom ik niet bij mijn synology via het interne IP adres (ik zie het IP adres wel). De apps werken wel en quickconnect ook.
Ik kan nu geen netwerkschijf maken. Weet iemand een oplossing?
-
Misschien staat automatisch blokkeren aan en is het ip adres van je PC geblokkeerd? Of Synology Assistant de NAS dan ook niet kan bereiken weet ik niet, maar wellicht dat dit het probleem is.
bij Configuratiescherm > beveiliging > Automatisch blokkeren kun je kijken of dit is ingeschakeld.
-
Dat is dan lastig te controleren @dvandonkelaar als je niet op de NAS kunt komen ;)
Met dit soort problemen, adviseer ik meestal om eerst een enkele reset uit te voeren *) : 2. Het wachtwoord van de administrator en de netwerkinstellingen opnieuw instellen (https://www.synology.com/nl-nl/knowledgebase/DSM/tutorial/General/How_to_reset_your_Synology_NAS#t2)
Meestal is dan het probleem opgelost.
*) Tenzij er duidelijkheid is, waarom dit probleem ineens is opgetreden.
Mocht het IP-Adres toch geblokkeerd zijn, wat je dus niet kunt zien, wijzig het IP-adres dan in een ander vrij IP-Adres of gebruik een andere PC, indien mogelijk.
-
Dat is dan lastig te controleren @dvandonkelaar als je niet op de NAS kunt komen ;)
Dat is zo, maar:
Met Quickconnect kom ik wel gewoon bij mijn NAS
-
AI....daar heb je een punt :thumbup: