Synology-Forum.nl
Hardware ondersteuning => Netwerk algemeen => Topic gestart door: Defur op 19 augustus 2023, 11:37:04
-
Hoi,
Mijn Synology heeft twee netwerk interfaces nu heb ik mij internet op de eerste en mijn lan op de tweede.
Hoe kan ik er voor zorgen dat mijn interface 2 via interface 1 het internet kan bereiken?
Jur
-
Synology NAS als router: Een NAS kan niet als Router functioneren, een NAS is geen Router.
-
En ik zie de volgende vraag ook al: Nee, het kan er ook niet bij in gebouwd worden omdat de hardware ervoor gewoon ontbreekt.
-
In principe is dit niet mogelijk nee, zoals al aangegeven.
Echter ben je niet de enige op de wereld met deze vraag ;
https://community.synology.com/enu/forum/17/post/109356
Geen flauw idee of dit nog werkt met recente DSM-versies, maar als comfortabel met de shell kan gaan etc kan je dit wel eens proberen.
DSM is eigenlijk Linux en "iptables" op Linux heeft gewoon al die mogelijkheden wel, gewoon allemaal niet toegangkelijk vanuit DSM (en da's maar goed ook)
-
Ah top met iptables moet het inderdaad wel lukken!
-
Er zit wel een routerfunctie in de nas, maar dan alleen voor een wifi-dongle. Een wifi dongel in de usb poort kon je in routermode zetten. Die deelde dan eigen IP adressen uit. En je kon ook forwards maken om wifi-apparaten te benaderen. De software voor een router was er dus.
Maar volgens mij is in DSM7 de hele ondersteuning van zo'n dongle gestopt.
-
Kan ik wifidongles gebruiken met mijn Synology NAS? (https://kb.synology.com/nl-nl/DSM/tutorial/Can_I_use_Wi-Fi_dongles_with_my_Synology_NAS)
-
Gelukt via iptables! Het T-Mobile modem is er nu zelfs tussen uit en regelt de NAS dat nu ook zelf met het VLAN 802.1Q en DHCP server op LAN 2:)
-
Mooi dat een en ander toch is gelukt.
Er is meer mogelijk met een NAS dan veel mensen denken. :geek:
-
Super de luxe, heb even gekeken naar VLAN 802.1Q en weer wat geleerd hier (https://networklessons.com/switching/802-1q-encapsulation-explained).