Synology-Forum.nl
Hardware ondersteuning => Netwerk algemeen => Topic gestart door: Jari F op 01 december 2021, 22:05:08
-
Beste leden,
Ik heb recent een DS1821+ aangeschaft en ik ben aan het leren hoe het apparaat allemaal werkt alleen ik loop tegen een klein dingetje aan waar ik zelf niet uit kom. Ik kan gewoon met mijn PC (win10) verbinden via \\(IPvanNAS) maar niet via \\(servernaam).
Ook als ik ''ping diskstation'' in cmd doe komt er achter te staan diskstation.sitecom.router en daarna het IP adres van mijn router. Ik heb verschillende forums gelezen maar kom er nog niet uit, mijn Ziggo modem staat in bridge modus en ik weet dat DHCP aan staat in mijn router en dat daar ook die hostname staat 'sitecom.router' en ik heb de NAS een statische IP gegeven maar dat doet niks voor mijn probleem. Elke keer als ik de servernaam van mijn NAS wil benaderen pingt die mijn router IP.
Blijkbaar is dit een DNS probleem maar daar heb ik weinig verstand van, ik zou erg dankbaar zijn als jullie mij op weg kunnen helpen!
- Jari
-
Dit al gelezen?
https://kb.synology.com/en-us/DSM/help/DSM/AdminCenter/connection_routerconf?version=6
-
Dit al gelezen?
https://kb.synology.com/en-us/DSM/help/DSM/AdminCenter/connection_routerconf?version=6
Die gaat uit van uPNP, iets wat je absoluut niet wilt.
Wellicht helpt het als je de DNS tables van de PC's eens flushed??
Ga naar een DOS-venster (open 'cmd prompt')
Typ daarin "ipconfig /flushdns'.
Alle DNS-tabellen worden weg gemieterd en opnieuw opgebouwd.
-
Ook als ik ''ping diskstation'' in cmd doe komt er achter te staan diskstation.sitecom.router en daarna het IP adres van mijn router.
Dat klinkt alsof je router ook een naam publiceert met "diskstation" in de naam, waardoor de lookup mis gaat.
Ik zou je nas een andere naam geven om te kijken of dit het probleem oplost. En als je de naam niet wilt veranderen omdat je die al overal vast hebt ingesteld, kun je ergens onderaan de settingspagina ook een 2e naam opgeven. Dan kun je de nas met beide namen benaderen.
-
Oh leuk, wil een reactie schrijven en als ik eenmaal klaar ben krijg ik een error;
Connection Problems
Sorry, SMF was unable to connect to the database.
This may be caused by the server being busy. Please try again later.
En mag ik het helemaal overnieuw typen... Nogmaals dan. (:
Bedankt voor de reacties,
@André PE1PQX
Ik heb ''ipconfig /flushdns'' al gedaan en nu nogmaals en dat lost het probleem niet op.
Maar ik lees nu iets over uPNP wat je tegen proxydude zegt en dat staat ook aan in mijn router. Ik ga er vanuit dat ik dit beter kan uitschakelen?
@Briolet
Misschien heb ik het een beetje slecht verwoord. Er komt dus achter te staan; ''.sitecom.router'' als ik ''ping diskstation'' in typ. En dan staat er in zijn geheel ''pinging diskstation.sitecom.router 192.168.0.1'' en dat is de IP van mijn router IPV mijn NAS en ik weet niet waarom dat gebeurt.
Ik heb heb het net eens geprobeerd met een andere servernaam en dan gebeurt precies het zelfde.
Ik heb ook die band-aid fix gedaan, door het 'hosts' bestand te bewerken en dat werkt uiteraard gewoon. Maar dat lijkt me niet helemaal de bedoeling alles werkt ook bij een neef van mij zonder enige extra instellingen maar hij heeft een andere router.
Ik heb zelf ook al in mijn router instellingen gekeken maar ik zou niet weten wat ik moet veranderen om specifiek dit DNS probleem op te lossen.
Edit; Ik zie overigens dat ik met uPNP uit, alle poorten zelf moet openen, dat zou me nog wel lukken maar dat is niet zo fijn als ik ook games speel op deze PC denk ik dan?
-
uPNP is altijd een veiligheidsrisico... Ongewenste elementen kunnen zo je hele router overnemen en volledig open zetten met alle ellende van dien.
-
Zie dit Topic (https://www.synology-forum.nl/ddns-extern-benaderen/zoveelste-waarschuwing-om-geen-ez-internet-te-gebruiken/).