Synology-Forum.nl

Hardware ondersteuning => Netwerk algemeen => Topic gestart door: Helga op 02 november 2022, 13:44:04

Titel: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Helga op 02 november 2022, 13:44:04
Hallo,

Sinds enige tijd hebben wij problemen met onze internetverbinding. We hebben een snelheid van 10440Kbit/s down en 1020Kbit/s up (ADSL) normaal gesproken.

Zoals gezegd hebben we al een tijdje last van trager internet maar de afgelopen dagen was het niet meer te doen.
Pingsnelheid rond de 700, down tussen de 1,5Mbps en 3Mbps en up tussen de 0,01 en 0,05.

Op advies van mijn internetprovider heb ik vanmiddag al de ethernetkabels uit de router gehaald en één voor één aangesloten om te kijken of één van mijn apparaten de vertraging maakt, voordat een technicien langs komt.

Tot mijn grote verbazing geeft Speedtest nu bij alleen aansluiten van twee pc's een ping van ongeveer 26, een down tussen de 8,73 en 9,05 en een up tussen de 0,86 en 0,86 en zodra ik de NAS aansluit een ping van 190, een down van 0,38 en een up van 0,08.

Dat is dus een overduidelijke invloed op de snelheid van de router en het internet.

Kan het zijn dat er iets verkeerd staat in de NAS waardoor mijn snelheid zo enorm wordt afgeknepen? Is er iets kapot in de NAS?

Ik werk nu zonder NAS aangesloten maar dat is geen doen, niet meer bij je files kunnen komen zonder extra handelingen.

Overigens heeft de NAS al een tijdje ook rare andere verschijnselen (sinds de update naar 7.1.1 denk ik maar weet ik niet zeker).

Tot vorige week had ik Cloud Sync zo ingesteld dat iedere nacht tussen 23.00 en 06.00 mijn foto's synchroniseren. Maar als ik 's morgens mijn geschiedenis en log bekeek, was er regelmatig geen upload geweest, of pas gestart om 04.00 of zo en vaak van het systeem een waarschuwing dat er geen internet was en om de paar dagen een foutmelding midden in de nacht dat een mailmelding met een errornummer (twee verschillende maar die weet ik niet meer) niet gezonden kon worden.

Inmiddels is het benaderen van de NAS via 192.etc.etc. niet meer mogelijk, time out waarschuwing. Duurt te lang voordat het adres reageert. Dus ik kan ook niet meer de errornummers nakijken.

Heeft dit allemaal met elkaar te maken, kunnen deze problemen zorgen dat al onze apparaten in huis niet meer het internet op komen omdat de NAS het hele internet vertraagd of zelfs onderbreekt, gezien de vele meldingen 'geen internetverbinding'?

Help, is er hier nog iets te redden? :o
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Briolet op 02 november 2022, 15:13:37
Als de nas de upload limiet dicht trekt, zal ook de download stokken omdat hij dan zijn bevestigings pakketjes van aangekomen data niet kan versturen.

Of je upload vol zit (b.v. door een off-line backup in de achtergrond) zul je zelf beter weten.
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Helga op 02 november 2022, 15:18:06
Tja en dat weet ik dus niet.

Het gebeurt niet speciaal en alleen (tenminste dat zie ik niet) als ik 's nachts mijn Cloud Sync doe. Mijn upload cloud service zit op nog geen 30% van de opslaglimiet.
Ik weet niet of je dat bedoelt?

Maar het afknijpen van de snelheid gebeurt heel de dag door in ieder geval. Vanaf 's morgens als de pc aangaat zie ik deze vertraging tot 's avonds als hij uit gaat. Ongeacht of er iets anders op de pc draait, of helemaal niets of even mail lezen, noem maar op.

Heeft dat te maken met een volle upload?
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Babylonia op 02 november 2022, 16:37:20
Met voor tegenwoordige begrippen een erg slechte ADSL verbinding, en dan naar de Cloud synchroniseren van foto's,
is naar ik vermoed "teveel" van het goede.  Dat kan inderdaad de hele verbinding "dicht trekken".

Echter intern binnen je eigen thuisnetwerk en het verbinden met een NAS, zou dat allemaal niet uit mogen maken.
(Er vanuit gaande dat het thuisnetwerk is opgebouwd uit Gigabit netwerkverbindingen).
Tenzij je voor een PC / laptop tevens ook van de allerbelabberdste WiFi gebruik maakt.

Heb je tevens problemen binnenshuis met bekabelde verbindingen, zou je de netwerkkabels eens kunnen nakijken.
(Als test uitwisselen met een ander exemplaar).
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Tien op 02 november 2022, 22:29:35
Dat is zeker een goed advies om na te gaan. Ik heb dit ook meegemaakt en er bleek een slechte utp kabel in het netwerk te zitten (en dat kán die van de NAS zijn). Ik weet niet meer hoe maar met een commando op de Mac om te pingen, regende het toen dropouts en die waren verdwenen toen ik 'die ene kabel' eruit trok (1 voor 1 uit de router trekken om te testen) en daarna ging streamen weer lekker.
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Vuurvreter op 02 november 2022, 22:53:13
En heb je de modem al een reset geven (1 minuut stroomloos maken)?
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Helga op 03 november 2022, 07:37:16
Ik heb de router al weken lang resets gegeven, sterker nog, de router is zelfs vervangen.

Ik ben niet met wifi verbonden met mijn pc. Deze staat standaard uit.

Door gisteren de ethernetkabels eruit te halen (twee pc's, de NAS en een Deco Mesh) kwam ik er achter dat alles goed blijft draaien als ze een voor een (de pc's) en daarna allebei erin zitten en dan de Deco erbij. Maar zodra de NAS erbij kwam liep alles weer vast. Internet maar ook contact zoeken met de NAS, dan bevriest de pc (zegt not responding of grijs scherm). En de NAS is niet te bereiken via de webpagina.

Maar de lichtjes op de router branden wel allebei en via Synology Assistant is de router wel te zien. De router heeft 4 poorten 1000 Mb/s.

En ik ben me er van bewust dat uploaden naar de cloud met deze ADSL snelheid een rampenplan is, ben al maanden bezig. Daarom doe ik dat ook in de nachtelijke uren, als er in huis niets vraagt van de router en als het in de omgeving hier ook minder druk is op de lijn (want ja, ook dat merk je hier in de snelheid, als het bv weekend is). 's Nachts heb ik er dan geen last van als het vertraagd en met een hoop geduld kom ik er wel.
Helaas zijn de vooruitzichten voor ons dat we in ieder geval niet voor eind 2023 fiber krijgen dus zal ik nog even door moeten tobben maar ik wil toch mijn foto's veilig ook in een cloud hebben staan.

Maar de problemen zijn ook overdag, dus niet alleen bij uploaden.

Ik heb nog niet een pingtest op de pc gedaan, ik weet niet hoe dat moet. En zie je dan welk ip adres de onderbrekingen geeft? Want dat zou ik wel eens kunnen doen om te kijken hoe of wat.

En een andere kabel, deze is de originele van de NAS. Kan er om het even wat voor nieuwe ethernetkabel op of moet ik ergens op letten met snelheid of andere cijfers die er op vermeld moeten staan? Dan kan ik dat natuurlijk ook proberen, is het eerste uitgetest als ik een goede kabel heb.

Alvast bedankt voor de hulp!
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: DSGebruiker op 03 november 2022, 08:52:45
We hebben een snelheid van 10440Kbit/s down en 1020Kbit/s up (ADSL)
En ik ben me er van bewust dat uploaden naar de cloud met deze ADSL snelheid een rampenplan is, ben al maanden bezig. Daarom doe ik dat ook in de nachtelijke uren, als er in huis niets vraagt van de router en als het in de omgeving hier ook minder druk is op de lijn (want ja, ook dat merk je hier in de snelheid, als het bv weekend is).
Zoals aangegeven is dit om problemen vragen als je "backups" of sync-taken hebt lopen naar een cloud-provider...
Slechts 1Mbps up !!!

De de "upstream" toe te trekken impacteer je direct ook weer de "download" (TCP-protocol).
Ik denk dat je het niet veel verder moet zoeken.

Als je slechts 1024Kbit/sec haalt in "upload" moet je wel erg afgelegen wonen ;-)

Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Babylonia op 03 november 2022, 09:08:48
Maar ondanks slechte upload naar internet (en dat alleen 's nachts), mag het geen effect hebben
op de connectie intern binnen het thuisnetwerk.  En daar stokt het ook "overdag".  Er lijkt dus meer aan de hand.

Wat kabel betreft, de opdruk erop zegt tegenwoordig niet meer zoveel. (Zou tegenwoordig altijd minimaal CAT 6 nemen).
Er is ongelooflijk veel rotzooi op de markt wat niet voldoet.
Het komt vooral aan op een goede kabel leverancier / merk.

Meer over bekabeling en testen van kabel middels de utility in een managed switch,
zie volgend onderwerp < HIER > (https://www.synology-forum.nl/netwerk-algemeen/moeilijk-traag-verbinden-nas-via-br-speler/msg300494/#msg300494) en met name ook de info in vervolgreactie (https://www.synology-forum.nl/netwerk-algemeen/moeilijk-traag-verbinden-nas-via-br-speler/msg300528/#msg300528).
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Birdy op 03 november 2022, 09:26:31
De Pc's zijn niet de boosdoeners dus, zet de NAS naast een PC en plug de kabel van die PC in de NAS.
Kijk dan of het resultaat hetzelfde is.
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Helga op 03 november 2022, 10:09:46
@Birdy

Kan de NAS zo direct met ethernetkabel op mijn ethernetaansluiting op de PC? Ik had dacht ik ergens gelezen dat de NAS altijd via een router moet lopen?

@DSGebruiker Ja, inderdaad, een dorp van 185 inwoners midden op het Franse platteland, telefoonkabels nog boven de weg. 15 jaar geleden werkten we nog met een modem.  ;) (:
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Birdy op 03 november 2022, 10:19:07
@Birdy
Kan de NAS zo direct met ethernetkabel op mijn ethernetaansluiting op de PC? Ik had dacht ik ergens gelezen dat de NAS altijd via een router moet lopen?
Ja, dat kan ook maar, initieel bedoelde ik de kabel uit de PC en pluggen in de NAS.
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Birdy op 03 november 2022, 10:21:55
Je kunt ook nog de andere UTP poort van de NAS proberen.
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Briolet op 03 november 2022, 10:26:28
Ik heb nog niet een pingtest op de pc gedaan, ik weet niet hoe dat moet.

Er zijn heel veel tooltjes die deze test kunnen doen.  Ik tik altijd gewoon het woord 'ping' in op de mac terminal:

iMac-DDR2% ping nas
PING nas (10.0.1.30): 56 data bytes
64 bytes from 10.0.1.30: icmp_seq=0 ttl=64 time=0.231 ms
64 bytes from 10.0.1.30: icmp_seq=1 ttl=64 time=0.228 ms
64 bytes from 10.0.1.30: icmp_seq=2 ttl=64 time=0.235 ms
64 bytes from 10.0.1.30: icmp_seq=3 ttl=64 time=0.249 ms
64 bytes from 10.0.1.30: icmp_seq=4 ttl=64 time=0.187 ms
64 bytes from 10.0.1.30: icmp_seq=5 ttl=64 time=0.217 ms
64 bytes from 10.0.1.30: icmp_seq=6 ttl=64 time=0.203 ms
^C
--- nas ping statistics ---
7 packets transmitted, 7 packets received, 0.0% packet loss
round-trip min/avg/max/stddev = 0.187/0.221/0.249/0.019 ms

Normaal is dit 0.0% dataverlies.  Maar bij een slechte verbinding veranderd dat.
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Helga op 03 november 2022, 13:08:37
@Birdy
Kan de NAS zo direct met ethernetkabel op mijn ethernetaansluiting op de PC? Ik had dacht ik ergens gelezen dat de NAS altijd via een router moet lopen?
Ja, dat kan ook maar, initieel bedoelde ik de kabel uit de PC en pluggen in de NAS.

Kabel op andere poort heeft geen effect. Zojuist een andere, nog nieuwe kabel cat 5e erop gezet (een 6 had ik niet in huis) maar dan slaat het weer vast. Zodra ik de NAS eruit haal gaat de speedtest weer als een gek.

Bedoel je mijn ethernetkabel die rechtstreeks op de router zit nu uit de router halen en dan op de NAS? Dus dat de NAS als AP naar internet moet gaan werken? Sorry als dit een domme vraag is.  :oops:
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Helga op 03 november 2022, 13:10:42
@Briolet @Birdy

Dus als ik een ethernetkabel (weet nooit de naam, heet dat nou UTP?) rechtstreeks tussen pc en NAS aansluit zou ik moeten kunnen pingen naar de NAS?
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Briolet op 03 november 2022, 13:56:39
Pingen kan nu ook natuurlijk. (Met de switch of router ertussen)
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Birdy op 03 november 2022, 14:27:04
Bedoel je mijn ethernetkabel die rechtstreeks op de router zit nu uit de router halen en dan op de NAS? Dus dat de NAS als AP naar internet moet gaan werken? Sorry als dit een domme vraag is.  :oops:
Je hebt een PC die geen problemen geeft als de NAS niet op je netwerkt zit.
Haal de kabel uit de NAS, haal de kabel uit de PC en steek die in de NAS en kijken hoe de NAS zich dan gedraagt.
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Helga op 03 november 2022, 14:51:16
Ok, ik ga het even plastisch vertellen in Jip-en-Janneke taal zodat ik zelf nog begrijp wat ik gedaan heb nu

Ik heb de kabel achter in mijn pc eruit gehaald. Deze kant van de kabel heb ik op de ethernetingang van de NAS aangesloten. De andere kant van de kabel van de pc, die op de router zat, heb ik laten zitten, niets mee gedaan.

Ik heb de kabel op alle twee de ingangen van de NAS geprobeerd, allebei hetzelfde probleem, zodra de kabel in de NAS gaat verbreekt de verbinding met internet, speedtest geeft dan meteen melding 'geen internet'. Kabel eruit en speedtest gaat meteen testen.

Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Birdy op 03 november 2022, 15:05:18
Ik heb de kabel achter in mijn pc eruit gehaald. Deze kant van de kabel heb ik op de ethernetingang van de NAS aangesloten. De andere kant van de kabel van de pc, die op de router zat, heb ik laten zitten, niets mee gedaan.
Zo was het idd ook de bedoeling, hiermee sluit je m.i. het netwerk uit.
M.a.w. er is iets mis met de NAS.

Ik zou eens een Reset Modes 1 (https://kb.synology.com/nl-nl/DSM/tutorial/How_to_reset_my_Synology_NAS_7#t1) uitvoeren en de NAS even laten zoals hierboven aangesloten.
Na de reset weer testen.
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Helga op 03 november 2022, 16:11:00
Ik dacht even dat het iets verbeterde, bij de speedtest kwam ik op een ping van 726 maar de snelheid down 8Mbps en up 0,19 dus dat leek in snelheid goed te gaan maar tweede speedtest er achteraan weer geen internetverbinding, ook de pc's willen niet meer naar internet toe of zelfs de verkenner openen (zal wel komen omdat de verkenner ook zoekt naar netwerkverbindingen die niet of nauwelijks bereikbaar zijn?)

Kabel eruit, speedtest ping 25, down 8.54 en up 0,91.

Via de Synology Assistant kwam ik wel op de DSM startpagina van de NAS trouwens.

Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Birdy op 03 november 2022, 16:25:31
Wat ik nu zou doen: De HD's nummeren (links naar rechts) en eruit halen.
NAS opstarten zonder HD's en in het netwerk laten zitten.
Dan weer testen.
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Helga op 03 november 2022, 16:31:42
Oei, dat is eng.

Maar misschien meteen een goede oefening voor als er een nieuwe behuizing nodig is.

Maar daar kijk ik morgen even naar, ok? Dan heb ik meer rust als nu zo aan het eind van de dag.

Prettige avond alvast en je hoort me morgen.
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Satje01 op 03 november 2022, 16:37:02
Even een klein vraagje @Helga
Heb je misschien van de action smartwares thuis.
Zoals wifi lampen of wifi stekkers enz enz.

Deze action smartwares blijven continu connecten met de router. (Volgens KPN-monteur).
Die geven veel internet problemen, en verbindingsproblemen in het netwerk.
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Helga op 04 november 2022, 08:04:29
Nee, alleen officiele Hue lampen en de bridge. Maar die heb ik al een aantal jaartjes. Geen goedkope dingen toegevoegd, allemaal 'de echte'. Ook geen andere intelligente gadgets of Ikea smartdingen of zo.

Maar de vraag is wel handig, goed om te weten als ik zoiets zou overwegen.
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Hofstede op 04 november 2022, 08:12:38
Wat niemand nog heeft gevraagd: Hoe zien de netwerkinstellingen van de NAS er uit?

Wat gebeurd er als je alle pakketten op je NAS (zoals CloudSync) stopt?

Daarnaast had ik, toen ik zelf nog ADSL met 4 down / 1 up had, een bandbreedte limiet ingesteld voor de taken in CloudSync.
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Birdy op 04 november 2022, 09:35:13
Wat niemand nog heeft gevraagd: Hoe zien de netwerkinstellingen van de NAS er uit?
Standaard, omdat er een Modes 1 reset is uitgevoerd.
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Helga op 04 november 2022, 13:24:48
@Birdy is er een handleiding hier ergens hoe ik ze eruit moet halen en weer terug moet zetten?

Ik zie van alles over 'vervangen van schijven' en 'overzetten' maar als ik het goed begrijp moeten er dan meer dingen gedaan worden, opslagbeheer en opslagreparatie en zo maar moet dat ook allemaal voor eruit halen en er weer inzetten? (ik heb trouwens bij de aankoop van de schijven ze meteen genummerd toen ze erin gingen, had dat ergens gelezen dat dat belangrijk is dus dat heb ik alvast gedaan).

Ik ga even kijken ondertussen of ik hem kan aansluiten zodat ik voor de veiligheid een hyperbackup kan maken.
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Birdy op 04 november 2022, 14:21:10
[attach=1]
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Helga op 04 november 2022, 14:27:24
Dat is alles? Geen ingrepen via de DSM of zo? Simpel dus, veel makkelijker dan ik dacht.  ;)

Hyper Backup draait nog maar dan zal ik dat eens doen.
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Birdy op 04 november 2022, 14:30:43
Ehhh, zou wel effe de NAS uitzetten.
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Helga op 04 november 2022, 16:13:43
 :lol: :lol:
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Helga op 05 november 2022, 14:11:08
Pff, na een nacht laten draaien om een backup te maken kon ik vandaag eindelijk de schijven eruit halen.

Was wel even nodig, ongelofelijk hoeveel stof zich verzameld op de schijven en in de bak, ook al wordt regelmatig de stofzuigerslag even langs de hele buitenkant en de ventilatiesleuven gehaald!

Als ik nu de NAS aansluit en opstart is af en toe de ping nog wel laag, is nu variërend 35 tot 230 (één keertje, de meeste pings zitten rond de 45) maar de snelheid up en down is op dit moment steeds rond de 8,4-8,8 en 0,70- 0,87.

Ping via de pc geeft deze gegevens:

Pinging 192.xxx.xxx.xxx with 32 bytes of data:
Reply from 192.xxx.xxx.xxx: bytes=32 time<1ms TTL=64
Reply from 192.xxx.xxx.xxx: bytes=32 time<1ms TTL=64
Reply from 192.xxx.xxx.xxx: bytes=32 time<1ms TTL=64
Reply from 192.xxx.xxx.xxx: bytes=32 time=3ms TTL=64

Ping statistics for 192.xxx.xxx.xxx:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 0ms, Maximum = 3ms, Average = 0ms

Ik heb voor het verwijderen van de schijven ook gepingd en toen was het

Pinging 192.xxx.xxx.xxx with 32 bytes of data:
Reply from 192.xxx.xxx.xxx: bytes=32 time<1ms TTL=64
Reply from 192.xxx.xxx.xxx: bytes=32 time<1ms TTL=64
Reply from 192.xxx.xxx.xxx: bytes=32 time<1ms TTL=64
Reply from 192.xxx.xxx.xxx: bytes=32 time<1ms TTL=64

Ping statistics for 192.xxx.xxx.xxx:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 0ms, Maximum = 0ms, Average = 0ms

0% loss heb ik inmiddels begrepen dat dat goed is.
Ik zie een verschil in de roudn trip times maar ik heb geen idee wat dat is en of het verschil nu wel of juist niet goed is.

Op dit moment gaat speedtest steeds door, ik krijg geen meldingen meer dat er geen internetverbinding is.

Weer een stapje verder nu dus maar wat betekent dit nu? Mijn NAS geeft iedere maand aan in het integriteitsrapport dat alles ok is. Ook als ik het bureaublad open van de NAS staat in die rechter onderhoek dat alles ok is als hij draait.

Moet er nu gecheckt worden per schijf of die storing geeft?

Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Hofstede op 05 november 2022, 18:58:35
Pingen naar je NAS zegt niets. Het gaat om je internet, dus zou je naar een adres op internet moeten pingen.
Ook aan je harde schijven kan dit niet liggen.
Eerlijk gezegd snap ik niet dat je zo op de hardware van de NAS gefocust bent. Ik heb nog nooit meegemaakt dat een hardware probleem in een computer / NAS je internet verbinding onderuit haalt.
Ik denk eerder dat er een proces op je NAS draait dat je internet overbelast. M.a.w. Een software probleem.
Probeer eerst zoveel mogelijk processen op de NAS uit te schakelen en kijk naar de processen in de resource info van de NAS.
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Helga op 06 november 2022, 06:58:17
De pingen naar het internet zijn 'normaal' tussen de 20 en 50, als de NAS aanstaat loopt dit op naar 500,600, zelfs in de 700.

Ik ben alleen maar zo op de hardware gefocust omdat ik met de hulp van @Birdy eerst de hardware aan het checken ben. Ik heb weinig verstand van een NAS. Ik gebruik hem alleen maar als gemeenschappelijke harde schijf waar twee gebruikers op moeten kunnen komen. En als Birdy zegt dat we eerst dat gaan doen, dan doe ik dat.

Verder doen we er helemaal niets mee, ik begrijp dat velen dat zonde zullen vinden want er kan nog zoveel meer maar ik stream niet vanaf de NAS, gebruik geen Plex, heb geen beveiligingscamera's erop. Laat staan wat er nog meer kan, wat ik niet eens weet.

Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Babylonia op 06 november 2022, 08:13:59
Pingen naar je NAS zegt niets. Het gaat om je internet, dus zou je naar een adres op internet moeten pingen.

Nee, er zijn juist ook problemen bij benaderen van de NAS intern als men de NAS benadert.
Vandaar de (benodigde) checks van bekabeling en de hardware zelf.
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Birdy op 06 november 2022, 15:07:39
Even wat feiten op een rijtje:

1 - Topic start met: We hebben een snelheid van 10440Kbit/s down en 1020Kbit/s up (ADSL).
Omdat de rest over Mbps gaat is het handig om bovenstaande ook even in Mbps uit te drukken, dus:
10,44 Mbps Down en 1,02 Mbps Up.

2 - Ik heb wat gegevens bij elkaar geharkt en in een Excel gezet om een goed overzicht te krijgen.
[attachimg=1]

Als ik de pings buiten beschouwing laat (schommelt te veel en is m.i. redelijk onbelangrijk), dan is het resultaat enorm verbeterd na de Reset Modus 1, weliswaar voor Down meer dan voor Up.
Down is van gemiddeld 2.25 Mbps naar 8,45 Mbps gegaan en Up van gemiddeld 0,03 Mbps naar 0,63 Mbps.

Ik heb zelf geen ervaring met ADSL verbindingen maar, kunnen deze afwijkingen normaal zijn ?
Abo Down 10,44 Mbps > werkelijk 8,45 Mbps gemiddeld (-19,1%) en Abo Up 1,02 Mbps > werkelijk 0,63 Mbps gemiddeld (-38%).
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Helga op 06 november 2022, 15:33:40
@Birdy

Dank je wel, handig zo'n overzichtje!

Ik wist niet dat de ping eigenlijk niet van belang is, dacht dat dat ook een indicatie van snelheid is. Maar dat kan ik dus eigenlijk negeren, begrijp ik.

Ik geloof ook dat de reset en de harde schijven eruit geholpen heeft.

Ik heb vanmorgen de schijven weer terug geplaatst en ik merk dat bij het openen van verkenner de boel nog wel veel bevriest maar internet is nu goed te doen. Misschien moet ik alle koppelingen van de verkenner eruit gooien en opnieuw verbindingen maken, dus weer herorganiseren in verkenner.

Speedtest blijft nu goed draaien. De cijfers van vandaag, over de dag verdeeld geprobeerd, laatste zojuist:

Zonder schijven erin:
24/9,07/0,92
23/8,91/0,87

Met schijven er weer in:
42/8,95/0,82
23/8,92/0,86
24/8,86/0,87

Het lijkt dus wel effect gehad te hebben, de reset en/of de schijven eruit. Misschien was het zelfs het stof wat in de kast zat? Maar om nou iedere maand even de schijven eruit te halen lijkt me ook niet echt goed voor die schijven.


Volgens mijn provider is het logisch dat niet de volle snelheid gehaald wordt en op drukke tijden het zelfs afgeknepen wordt omdat de lijn met meerdere gebruikers tegelijkertijd gebruikt wordt, vooral in het weekend????? Ik weet niet of dat logisch is of dat ze koeienpoep praten. Het feit is in ieder geval helaas dat we alles nog steeds hier over ouderwetse koperen draadjes binnen krijgen en misschien geeft dat ook verlies in snelheid? En de centrale staat op 5km afstand van onze aansluiting, heeft misschien ook invloed?

Ik zal in ieder geval dolblij zijn als we eindelijk die fiber krijgen die beloofd is maar die maar steeds niet komt.

Zullen we even de komende dagen aankijken hoe een en ander zich ontwikkeld nu met de snelheden en bereikbaarheid via internet?
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Birdy op 06 november 2022, 15:40:44
Citaat
Het lijkt dus wel effect gehad te hebben, de reset en/of de schijven eruit.
Zoals je ziet in het lijstje, was het effect al na de Reset.

Citaat
Misschien was het zelfs het stof wat in de kast zat?
Nee hoor, zie hierboven, de Reset was eerder dan het stof verwijderen.
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Vuurvreter op 06 november 2022, 16:06:09
Volgens mijn provider is het logisch dat niet de volle snelheid gehaald wordt en op drukke tijden het zelfs afgeknepen wordt omdat de lijn met meerdere gebruikers tegelijkertijd gebruikt wordt, vooral in het weekend????? Ik weet niet of dat logisch is of dat ze koeienpoep praten.
Ja dat klopt wel.
Afknijpen is niet de juiste term, maar zie het als volgt, hoe drukker op de snelweg, hoe groter de kans op file (= langzamer rijden tot aan stilstaan). En met je internetsnelheid is het niet anders
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Helga op 07 november 2022, 16:39:10
Het ziet er naar uit dat de NAS niet meer het internet afknijpt, de speedtesten gaan allemaal keurig.

Het enige wat ik niet begrijp is dat verkenner bevriest als ik daar bezig wil gaan.

Ik wil bv de 'oude' Snelle Toegang-koppelingen verwijderen want de NAS heeft nu een nieuw (vast) IP adres maar iedere keer als ik op zo'n Snelle Toegang-koppeling klik met mijn rechter muisknop, of gewoon op Deze PC bevriest mijn computer en geeft bovenaan 'not responding'. Hij geeft daar overigens wel het juiste nieuwe IP-adres in de bovenregel.

Is dat omdat verkenner steeds op zoek is naar locaties op de pc die niet meer te vinden zijn of komt dit ergens anders door wat nog niet helemaal lekker zit in de NAS?


Edit: Dat zal inderdaad wel daardoor komen, ik heb alle koppelingen weg gehaald en opnieuw gemaakt en nu gaat het allemaal gesmeerd.

Wederom dank @Birdy ! Nu kijken hoe de Cloud Sync weer gaat 's nachts  ::)

Voor de rest ben ik helemaal blij met hoe het nu draait.
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Helga op 08 november 2022, 15:26:53
Eh, nog niet helemaal lekker.

Internet draait als een trein, ik heb alle koppelingen weer opnieuw aangemaakt via netwerkverbindingen en in principe opent alles goed maar als ik in verkenner bv een bestand wil openen of rechter muisknop klik, duurt dat enorm lang voordat de NAS reageert en opent (en soms als ik te snel wat klikt weer de boodschap 'not responding').

Moet ik hier nog iets voor aanpassen in settings of zo, na de reset zodat er meer snelheid in de verbinding tussen pc en NAS komt?
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Tien op 08 november 2022, 22:10:30
ik heb het niet meer helemaal doorgelezen, maar had je al een andere kabel geprobeerd tussen de NAS en de router?
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Helga op 09 november 2022, 07:39:22
Ja, er zit een andere kabel in en ook de poorten afgewisseld.  :)
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Helga op 11 november 2022, 11:48:23
Ik zie heel veel oude posts over snelheid meten tussen pc en NAS maar inmiddels is er waarschijnlijk veel veranderd in aanbod progjes en zo.

De NAS is nog steeds niet vooruit te branden, hoewel de internetverbinding niet meer weg valt. De pc's bevriezen nog steeds als ik een bestand wil benaderen. Maar is er een (niet te gecompliceerd) progje om de snelheid tussen pc en NAS te testen zoals speedtest het voor het externe internetgebeuren kan doen?
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: arnor op 11 november 2022, 13:11:46
Ik ptobeer ook maar wat. Over dat 'bevriezen' en zo vroeg ik me af of dat mogelijk nog iets met drivers aan de hand kan zijn.
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Babylonia op 11 november 2022, 13:13:24
De NAS is nog steeds niet vooruit te branden, hoewel de internetverbinding niet meer weg valt. De pc's bevriezen nog steeds als ik een bestand wil benaderen. Maar is er een (niet te gecompliceerd) progje om de snelheid tussen pc en NAS te testen zoals speedtest het voor het externe internetgebeuren kan doen?

De meest eenvoudige "praktische" test die ikzelf altijd hanteer is een flink groot film-bestand van diverse GB groot kopiëren,
van NAS naar PC, en andersom (via de verkenner).  Tijdens het kopiëren en weergave van het voortgangsmenu naar "gedetailleerd",
rekening houdend met wat overhead zou je bij een Gigabit netwerk dan moeten uitkomen aan 112-113 MegaBYTE p/s aan snelheid.

(Megabit en MegaBYTE is een factor 8 verschil in getalswaarde  --->  113 MegaBYTE = 904 Megabit  =  bijna 1 Gigabit ).

[attachimg=1]

Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Helga op 11 november 2022, 14:14:30
Drivers van de NAS? Doet hij dat niet automatisch?

Overigens staat hij continu 'herrie' te maken alsof er van alles en nog wat geschreven en gedaan wordt.

Ik heb een printscreen gemaakt van de broncontrole als ik vijf minuten gewoon overal vanaf blijf en er staat geen programma of zo te draaien. Dus geen vraag aan de NAS. Is dit dat een normaal overzicht?
(https://i.ibb.co/CsfR9tM/Broncontrole-vijf-minuten-niets-doen.png)
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Helga op 11 november 2022, 14:14:57
@Babylonia die zal ik eens proberen, kijken of dat lukt
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Helga op 11 november 2022, 14:44:26
@Babylonia

Kopieren van NAS naar PC
(https://i.ibb.co/HtT43hK/Van-nas-naar-pc-film.png)

Van PC naar NAS
(https://i.ibb.co/DDtVtRz/van-pc-naar-nas.png)

Hoe weet ik hoeveel snelheid ik zou moeten hebben voor overdracht?
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Babylonia op 11 november 2022, 16:30:49
Met twee bestanden tegelijk, gaat de snelheid direct naar beneden, de bandbreedte moet worden gedeeld.
Is ook te zien in het begin van een kopieeropdracht, dat de snelheid veel hoger is.  Geen goede maatstaf om op die wijze te testen.

Gewoon één voor één.  En zorg dat je niets anders in de achtergrond hebt lopen wat bandbreedte afsnoept.
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Helga op 12 november 2022, 08:30:31
Sorry, ik had dat even moeten uitleggen die twee dingen.

Ik heb een printscreen over een printscreen gemaakt per ongeluk.

Ik wilde twee keer die snelheid in een printscreen maar zag later dat de eerste als achtergrond bij de tweede stond. Dus ik dacht 'dan hoeft er maar één afbeelding' maar dat had ik natuurlijk wel even moeten aangeven.

Als je naar de naam kijkt zie je dat het hetzelfde bestand is, iets eerder en iets verder in het kopieerproces.

Excuus!

Maar ik zal het nog een keer doen, gewoon voor de zekerheid. Even checken dat er verder niets draait
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Helga op 17 november 2022, 14:27:25
Nieuwe snelheidstest gedaan, nu echt met alles en alles uit, alleen 1 pc aangezet en gekopieerd. Dan gaat het geloof ik wel snel met weinig verlies van snelheid.

PC NAAR NAS
(https://i.ibb.co/c1hJV3X/pc-naar-nas-16nov.png)
NAS NAAR PC
(https://i.ibb.co/TcxXqQj/nas-naar-pc-16novpng.png)



Wat ook steeds gek blijft is die cloudsync. Ik heb ingesteld dat hij tussen 23.00 en 07.00 moet gaan uploaden.


(https://i.ibb.co/yY3fPv4/Schema-uploaden-cloudsync.png)



Maar iedere ochtend weer zie ik dat hij pas na 04.00 of zo iets gaat doen, als hij al zin heeft om cloudsync uit te voeren.

(https://i.ibb.co/M5RpvHH/Uitvoering-uren-cloudsync.png)


Ik zie in het logboek dat in ieder geval de schijf uit hibernation komt rond 23.00 uur maar dan verder doet hij blijkbaar niets. Wel ook heel vaak een foutmelding die ik niet kan traceren, op admin account. Maar admin account is gedeactiveerd. (LAN 2 en LAN 1 klopt, ik had bij het uittesten vorige keer de kabel in LAN 2 gedaan maar die toch maar weer later terug gedaan in LAN1)

(https://i.ibb.co/pXVSB8H/logboekoverzicht.png)

Kortom, hij doet nog steeds vreemd, ook nog steeds in het benaderen van de schijven.

Ik ben ook aan het verifieren met Microsoft of er een andere fout ook mee speelt hier, want als ik filelocator gebruik om een file te zoeken krijg ik een foutmelding in een WINSxS directory. Maar met die fout ben ik nog niet ver gekomen bij Microsoft.
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Hofstede op 17 november 2022, 14:44:37
Met welke cloud synchroniseer je?

Als je Cloudsync stopt en start dan gaat hij eerst een inventarisatie slag doen om de verschillen tussen cloud en NAS te bepalen. Bij sommige clouddiensten kan dat een geruime tijd in beslag nemen. Pas daarna start het synchroniseren. Als je een trage internet verbinding hebt neemt dat geruime tijd in beslag.
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Babylonia op 17 november 2022, 14:53:17
Die werkelijk trage internetsnelheid is al in het begin (https://www.synology-forum.nl/netwerk-algemeen/kan-de-nas-het-algemene-internetnetwerk-stil-leggen/msg316807/#msg316807) van het onderwerp besproken.
Eigenlijk geen haalbare kaart om met een minimum ADSL "koper" lijntje data van een NAS te synchroniseren.

Koppel beter een USB-schijf aan de NAS voor een extra back-up.
(Na back-up weer loskoppelen, en op een andere plek leggen).

De testen hier enkele reacties terug zijn de normaal haalbare snelheden van een Gigabit thuis netwerk.
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Birdy op 17 november 2022, 15:01:01
Met welke cloud synchroniseer je?
Zo te zien met MS One Drive.
[attachimg=1]

De nieuwe snelheidstest ziet er gewoon goed uit.
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Helga op 17 november 2022, 15:16:00
@Babylonia

Ja, dat zou het beste zijn  :) , ik heb alleen geen idee waar ik een externe schijf buitenshuis zou kunnen leggen. Wij hebben hier wel kennissen maar die zijn niet van het 'niveau vrienden' waar ik mijn documenten aan zou toevertrouwen en familie hebben wij niet hier.

Dus ik dacht mijn foto's te uploaden om een kopie te hebben als er iets met ons huis onverhoopt zou gebeuren.

Vandaar dat ik geen echte haast had/heb om te synchroniseren met Onedrive, maar ietsje doen zou toch wel lekker zijn.

Ik heb al opnieuw de taak ingesteld en opnieuw het schema aangemaakt maar dat helpt niet veel.
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Hofstede op 17 november 2022, 15:28:03
@Helga Onedrive is inderdaad traag. Ik heb destijds drie verschillende clouds getest met synchronisatie en OneDrive was de traagste.

Ik synchroniseer nu met 1 Onedrive account en 1 Google account met een 500/500 up/down verbinding.
Onedrive is na een herstart van CloudSync 5 minuten bezig, de Google synchronisatie met dezelfde data ongeveer 2 minuten.
Het gaat daarbij om zo'n 600 Gb aan data.

Volgens mij is het nog altijd zo dat Microsoft 3rd party apps niet toestaat om de volle bandbreedte te gebruiken, alhoewel het in jouw geval de ADSL verbinding zal zijn.

Als ik me goed herinner kun je in CloudSync bij Onedrive nog wel ergens een vinkje "Advanced Consistency check" aanzetten (waarbij ook aangegeven wordt dat dat de synchronisatie trager maakt). Deze zou je nog uit kunnen zetten.

Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Helga op 18 november 2022, 13:42:04
Die Advanced Consistency stond inderdaad aangevinkt, ik heb die eens uitgevinkt. Ik weet niet wat het doet. Zal vast wel goed zijn als die uit staat. Iets met controle op files als meerdere personen in de cloud werken of zo, als ik het goed begreep van de uitleg van synology?
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Helga op 01 december 2022, 11:54:48
Nog steeds aan het werk met het systeem

Nu heeft ook pc 2 problemen met bevriezen en niet willen inlezen van verkennermappen en contextmenu-handelingen met alles wat met de NAS 'gekoppeld' is.

Inmiddels is de router vervangen voor een volledig nieuwe van een andere provider en het probleem blijft (hoewel de verbinding niet meer wegvalt).

Ik ben ook bezig om Windows 11 op mijn pc opnieuw in te stellen, maar dat zou het ook niet mogen zijn omdat de andere pc ook problemen heeft en die draait op W10.

Ik krijg nu ook meldingen van een security report dat er dingen moeten gebeuren die geskipped zijn.

Die heb ik nog nooit gezien, laat staan iets mee gedaan. Overigens ook nog nooit een Security Report gezien.

Een aantal zijn niet ingeschakeld bijvoorbeeld maar al mijn veiligheidsinstellingen zijn ingesteld: aantal keren achter elkaar inloggen, firewall + externe firewall, tweewegsverificatie voor alle gebruikers, blokkeren etc etc.

Een van de foutmeldingen is bv dat geen SSL/TLS voor mailservice is ingesteld maar ik heb geen mailservice aangemaakt volgens mij. Ik krijg wel de mailtjes van de NAS maar ik heb geen domeinnaam geactiveerd in de NAS en geen bijbehorende mail. Ik gebruik geen mailprogramma van Synology.

Ik denk niet dat het slim is om een screenprint van dit report hier te zetten om geen eventuele beveiligingslekken te tonen?

Kan ik al die meldingen die geskipped zijn negeren?

En zijn er nog andere adviezen om te proberen de NAS actiever en sneller te krijgen?

Sorry dat ik nog steeds hierop terug kom maar bedankt voor al jullie geduld en hulp!
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Basalt op 05 februari 2023, 22:04:37
Als je Cloud Sync en andere zaken op de NAS uitschakelt en de NAS alleen als file server gebruikt, hoe gaat het dan met:
- met web browser op PC internetten naar een aantal gewone websites (moet vloeiend gaan)
- speedtest op PC (zal bij deze ADSL maximaal 10 Mbit/sec down, 1 Mbit/sec up zijn)
- met web browser de DSM desktop gebruiken, configuratiescherm, e.d. (moet vloeiend gaan)
- met web browser via DSM File Station op de NAS door de NAS folders klikken (moet vloeiend gaan)
- met Windows Explorer op PC door NAS folders klikken (moet vloeiend gaan)
- met Windows Explorer op PC grote files tussen NAS en PC kopiëren (zal ongeveer met 100 MByte/sec gaan)
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Basalt op 05 februari 2023, 22:20:06
Nog wat aanvullende, meer technische vragen:
- Hoe heb je DNS ingesteld (standaard is gewoon via je router)
- Hoe heb je DHCP ingesteld op je netwerk (gewoon door je router?)
- Welke IP adressen gebruik je precies in je netwerk
- Heeft je NAS een vast IP adres op je netwerk
- Kan het zijn dat een andere device (een van de PC's?) per ongeluk datzelfde IP adres heeft gekregen?
- Hoe adresseer je de NAS, met zijn naam of met zijn IP adres
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Helga op 07 februari 2023, 16:31:02
Ik ben hard bezig, kom hier op terug. Moet even kijken wat er precies allemaal aan staat of niet op mijn NAS en eventueel alles noteren van bv mijn backupmappen want als ik Cloudsync loskoppel moet ik diezelfde mappen weer opnieuw aan gaan geven.
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Hofstede op 08 februari 2023, 11:01:32
Je hoeft CloudSync niet los te koppelen. Je kunt het pakket gewoon tijdelijk stopzetten.
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Helga op 08 februari 2023, 14:12:22
Die staat bij mij altijd uit, gepauzeerd. Ik heb één sync-taak die zou alleen 's nachts moeten draaien, tijdschema ingesteld van 23.00 tot 05.00 maar dat doet hij niet. Er wordt niets gesynct 's nachts.
De andere sync-taak is op zondag tussen 12.00 en 13.00 (is een kleine taak) en die doet het wel.
Verder dus altijd op uitgesteld.
Maar misschien kan het toch geen kwaad om die grotere die het niet doet even helemaal weer eruit te gooien en straks opnieuw weer in te stellen.
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Helga op 08 februari 2023, 14:20:38
Als je Cloud Sync en andere zaken op de NAS uitschakelt en de NAS alleen als file server gebruikt, hoe gaat het dan met:
- met web browser op PC internetten naar een aantal gewone websites (moet vloeiend gaan)

* Dit gaat in principe goed, zolang ik maar niet bijvoorbeeld naar mijn NAS ga om een foto toe te voegen op FB of zo, dan blokkeert de browser en wordt een witgrijs scherm, zowel Firefox als Chrome

- speedtest op PC (zal bij deze ADSL maximaal 10 Mbit/sec down, 1 Mbit/sec up zijn)

* Speedtest zojuist ping 22 Up 8,73 Mbps en down 0,81 Mbps

- met web browser de DSM desktop gebruiken, configuratiescherm, e.d. (moet vloeiend gaan)

* Gaat soepel, hoewel wel meteen de NAS begint te klinken alsof ik ik-weet-niet-wat erop aan het aanvragen en doen ben, veel activiteit en geluid.

- met web browser via DSM File Station op de NAS door de NAS folders klikken (moet vloeiend gaan)

* Mappen openen snel in de webbrowser dus dat gaat goed.

- met Windows Explorer op PC door NAS folders klikken (moet vloeiend gaan)

* Haast onmogelijk, zodra ik verkenner aanklik bevriest het hele systeem een goed aantal minuten voordat het opent, soms wel 5 minuten lang.

- met Windows Explorer op PC grote files tussen NAS en PC kopiëren (zal ongeveer met 100 MByte/sec gaan)

* Kom ik nog even op terug met een aparte post met schermafdruk.

Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Helga op 08 februari 2023, 14:26:45
Nog wat aanvullende, meer technische vragen:
- Hoe heb je DNS ingesteld (standaard is gewoon via je router)
* Geen idee, ik heb niets aangepast aan DNS in de NAS of de router, dus die zal standaard zijn. In de router staat niets vermeld

- Hoe heb je DHCP ingesteld op je netwerk (gewoon door je router?)
* Router wijst IP adressen toe, NAS direct met ethernetkabel op de router aangesloten

- Welke IP adressen gebruik je precies in je netwerk
* Range van .20 tot .200

- Heeft je NAS een vast IP adres op je netwerk
* Ja, vastgezet IP adres in de router

- Kan het zijn dat een andere device (een van de PC's?) per ongeluk datzelfde IP adres heeft gekregen?
* Nee, toevallig heb ik dat met een ander apparaat per ongeluk geprobeerd zonder het te weten en toen protesteerde de router meteen dat dat adres al in gebruik was

- Hoe adresseer je de NAS, met zijn naam of met zijn IP adres
* Ik zal een paar screenshots maken van hoe het er bij me uitziet in de verkenner met netwerkkoppelingen en zo. Als ik de router aanspreek via de browser doe ik dat altijd via het IP adres, in verkenner heb ik eigenlijk beide methodes, naam en IP, omdat soms de ene het niet doet en soms de andere niet. Ik post die ook in een aparte post
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Helga op 08 februari 2023, 14:35:15
Bericht verwijderd, afbeeldingen opnieuw geplaatst
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Birdy op 08 februari 2023, 15:01:01
Printscreens onleesbaar, daarbij, zet printscreens in je bericht dus, niet via thumbs-eu-west-1.myalbum.io.........want anders is het later niet meer te zien (verwijderd) en maakt het Topic onbruikbaar.
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Basalt op 08 februari 2023, 23:11:51
- met web browser op PC internetten naar een aantal gewone websites (moet vloeiend gaan)
* Dit gaat in principe goed, zolang ik maar niet bijvoorbeeld naar mijn NAS ga om een foto toe te voegen op FB of zo, dan blokkeert de browser en wordt een witgrijs scherm, zowel Firefox als Chrome

- met web browser de DSM desktop gebruiken, configuratiescherm, e.d. (moet vloeiend gaan)
* Gaat soepel, hoewel wel meteen de NAS begint te klinken alsof ik ik-weet-niet-wat erop aan het aanvragen en doen ben, veel activiteit en geluid.

- met Windows Explorer op PC door NAS folders klikken (moet vloeiend gaan)
* Haast onmogelijk, zodra ik verkenner aanklik bevriest het hele systeem een goed aantal minuten voordat het opent, soms wel 5 minuten lang.

Dit is dus absoluut niet goed en is onacceptabel.

Het heeft kennelijk niets te maken met Cloud Sync (want uitgeschakeld) of traag internet (want naar NAS).

Als DSM desktop goed wordt weergegeven dan zou ik zeggen dat de netwerk communicatie tussen PC en NAS goed verloopt. De hoge activiteit op de NAS die daarbij optreedt is vreemd, kan ik niet verklaren. Enig gepruttel van de harddisks is te verwachten, meer niet.

Er lijkt iets mis te zijn met de NAS: hardware probleem of onbedoelde, maar gekke configuratie. Misschien maar 's een support ticket inschieten bij Synology?
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Helga op 09 februari 2023, 08:15:59
@Birdy

Sorry! Ik was weer eens in de war, want de handleiding afbeeldingen plaatsen in een bericht staat er nog steeds met de hosting service vermeld in de algemene posts.

Ik zal ze even minder groot maken qua kb en als bijlage toevoegen
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Hofstede op 09 februari 2023, 08:32:38
Die staat bij mij altijd uit, gepauzeerd. Ik heb één sync-taak die zou alleen 's nachts moeten draaien, tijdschema ingesteld van 23.00 tot 05.00 maar dat doet hij niet. Er wordt niets gesynct 's nachts.
De andere sync-taak is op zondag tussen 12.00 en 13.00 (is een kleine taak) en die doet het wel.
Verder dus altijd op uitgesteld.
Maar misschien kan het toch geen kwaad om die grotere die het niet doet even helemaal weer eruit te gooien en straks opnieuw weer in te stellen.

Dat is niet wat ik bedoel. Ga naar package center en zet daar de CloudKey package van running op stop zodat het hele CloudSync programma niet meer actief is.

Dus niet de individuele taken in CloudSync stoppen, maar het programma CloudSync stoppen.
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Helga op 09 februari 2023, 16:12:18
Ga ik eens proberen! Ik wist niet dat dat daar kon.
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Helga op 12 februari 2023, 10:56:47
Ik heb Cloudsync via de apps uitgezet. Maar helpen deed het niet.

Inmiddels heb ik gisteren de W11 22h2 update gekregen en ik geloof dat het aanspreken van de NAS en het openen van verkenner enzo ietsje ietsje ietsje sneller gaat.

Maar nog steeds witworden van het beeld als ik naar een koppeling ga met de NAS mappen
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Basalt op 13 februari 2023, 21:03:56
Ietsje sneller is echt niet goed genoeg.
Ik zou het hele netwerk maar 's onder de loep nemen:
- Gateway adres
- DHCP server
- DNS server adressen
- Gebruikte IP adressen van PCs, NAS en router
- Jumbo frames / MTU
- Type en kwaliteit van de netwerkkabels

En specifiek op de NAS:
- Bestandservices: SMB instellingen
- Netwerk: Link Aggregation / Bonding van 2 netwerkpoorten?
- Logboekcentrum: Logboeken (Algemeen, Bestandoverdracht, Verbinding, Schijven)
- Broncontrole, met name als je moet wachten (CPU, Geheugen, Netwerk, Schijf)
- Package Center: Welke packages zijn er actief
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Babylonia op 13 februari 2023, 23:54:55
Zelf test ik de snelheid met een NAS geregeld door wat grotere filmbestanden over en weer te kopiëren naar een bekabelde PC.
Met een 1 Gigabit netwerk  -gelet op wat overhead-  kom ik al jaren aan 112-113 MegaBYTE p/s  (= circa  900 Mbps).
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Helga op 14 februari 2023, 10:55:52
Ai, dat is heel veel technisch!

Dat kost me even tijd om dat uit te zoeken wat ik dan waar moet zoeken. Ik ga mijn best doen!
Titel: Re: Kan de NAS het algemene internetnetwerk stil leggen?
Bericht door: Babylonia op 14 februari 2023, 11:00:23
Zo technisch is dat niet.
Heb ik kennelijk enkele pagina's terug al uitgebreid beschreven  < HIER > (https://www.synology-forum.nl/netwerk-algemeen/kan-de-nas-het-algemene-internetnetwerk-stil-leggen/msg316991/#msg316991)
Maar door het lange onderwerp, heb ik dat zelf nu ook niet meer in de gaten gehad.
(Een aantal van die testen had je al uitgevoerd in de vervolgreacties).
Dus komen we eigenlijk in een rondje van opties. Sorry.