Synology-Forum.nl

Hardware ondersteuning => Netwerk algemeen => Topic gestart door: bashordijk op 15 november 2022, 14:23:14

Titel: Hulp gevraagd, Hyper backup wil maar niet lukken (ZIGGO)
Bericht door: bashordijk op 15 november 2022, 14:23:14
Beste forumleden, ik heb twee DS218plays. Eentje staat bij mij thuis, eentje bij mijn ouders thuis. Nu wil ik via Hyper Backup backups draaien van de NAS thuis, naar die die bij mijn ouders thuis staat.

Ik heb in de settings van het ziggo modem (consumentenaansluiting, mocht dat uitmaken) bij mijn ouders port 6281, TCP, met het IP adres van de NAS die bij hun thuis staat toegevoegd.

Wanneer ik vervolgens port 6281 test Via External Access > Router configuration krijg ik ook een OK te zien.

Wanneer ik op de NAS bij mij thuis Hyper backup wil draaien (het IP adres van de NAS bij mn ouders ingevuld, encryptie aan of uit maakt niet uit werkt beide niet, port 6281, en op login klik, krijg ik een melding dat het niet lukt om verbinding te maken (Failed to connect to the backup destination).

Ik heb van alles geprobeerd, o.a. de volledige firewall aan beide kanten uitschakelen, wil allemaal niet baten. Ik heb ook geprobeerd een DDNS naam aan te maken om dat dan maar te proberen, maar ik schiet echt kennis tekort om hier chocola van te maken. Netwerken zijn sowieso mijn ding niet.

Heeft iemand advies, wat doe ik precies verkeerd, of heeft het met Ziggo te maken, iemand ervaring met Synology hyper backup op ziggo-aansluitingen?

Alvast dank voor de genomen moeite!
Bas
Titel: Re: Hulp gevraagd, Hyper backup wil maar niet lukken (ZIGGO)
Bericht door: Wyodor op 15 november 2022, 14:35:21
Je moet het openbare ip nummer van de ziggo internet aansluiting invullen. Het WAN IP nummer.

Het ip nummer van de nas (192….) is lokaal ( LAN IP nummer ) en kan nooit over het internet worden verstuurd.
Titel: Re: Hulp gevraagd, Hyper backup wil maar niet lukken (ZIGGO)
Bericht door: Birdy op 15 november 2022, 14:39:04
V.w.b. de poorten ook afhankelijk welke keuze is gemaakt in HB:
6281 (back-up van meerdere versies)
22 (indien gecodeerd via SSH)
873 (extern gegevens kopiëren)
Titel: Re: Hulp gevraagd, Hyper backup wil maar niet lukken (ZIGGO)
Bericht door: bashordijk op 15 november 2022, 14:52:37
geweldig, hartelijk dank voor deze tip. Ik ben nu al verder dan in 5 dagen contact met de officiele synology helpdesk, die steeds maar zei dat ik dus dat lokale IP moest hebben... zal een kwestie van onhandig communiceren geweest zijn, maar nu kom ik er idd in, superbedankt!
Titel: Re: Hulp gevraagd, Hyper backup wil maar niet lukken (ZIGGO)
Bericht door: Briolet op 15 november 2022, 15:11:39
Houd er ook rekening mee dat het IP eens in de paar jaar veranderd. Bij gebruik van DDNS hoef je daar niet aan te denken.

DDNS heeft wel een ander aandachtspunt omdat Ziggo tegenwoordig ook IPv6 gebruikt. De nas moet dan via beide IP protocollen bereikbaar zijn omdat DDNS beide IP adressen zal publiceren.
Titel: Re: Hulp gevraagd, Hyper backup wil maar niet lukken (ZIGGO)
Bericht door: bashordijk op 15 november 2022, 15:22:33
Dank voor de toevoeging!

Ik heb wel een DDNS naam aangemaakt in de synology 'achterkant', zou ik dan deze moeten invullen inplaats van het ip adres (puntjepuntje.synology.me)? en moet ik dan op mn router ook nog iets instellen qua ddns toegang?

In principe ben ik allang blij dat het nu eindelijk werkt, eens in de zoveel jaren een ander ip adres instellen is nog te overzien. mocht DDNS toch vrij eenvoudig in te stellen zijn, wil ik er zeker even naar kijken. :)
Titel: Re: Hulp gevraagd, Hyper backup wil maar niet lukken (ZIGGO)
Bericht door: bashordijk op 15 november 2022, 15:29:25
Gelijk nog even een vraagje, zojuist een test backup van een enkele folder gedraaid, werkt prima, komt een .hbk-file uit. neem aan dat dit compressie is, soort zip.

is het ook mogelijk om te bestanden 'echt' 1 op 1 over te zetten, zonder dat het in een hbk-file terechtkomt, of is dit sowieso niet aan te raden?

mocht het ooit nodig zijn, laten we hopen van niet, om de hbk-file terug te zetten op mijn oorspronkelijke NAS, waar/hoe kan ik dit doen?

Titel: Re: Hulp gevraagd, Hyper backup wil maar niet lukken (ZIGGO)
Bericht door: Wyodor op 15 november 2022, 15:35:42
.hbk is bij mij een map.
Titel: Re: Hulp gevraagd, Hyper backup wil maar niet lukken (ZIGGO)
Bericht door: bashordijk op 15 november 2022, 15:47:09
Je hebt gelijk inderdaad, kan het gewoon zo openen. Werkt fijn zo!

Ik heb zojuist een tweede run gedaan, en zie dat deze nu allebei opgeslagen zijn. In principe hoeft dit voor mij niet, of raad je wel aan om 'terug in de tijd' te kunnen qua backups? Ik zou meerdere TB's gaan backuppen, neem aan dat het dan snel problematisch wordt om meerdere versions terug te kunnen kijken?
Titel: Re: Hulp gevraagd, Hyper backup wil maar niet lukken (ZIGGO)
Bericht door: bashordijk op 15 november 2022, 15:47:43
Dit is volgens mij ook gelukt nu. Gewoon het ip adres vervangen met de ddns naam .....synology.me en het werkt allemaal prima.
Titel: Re: Hulp gevraagd, Hyper backup wil maar niet lukken (ZIGGO)
Bericht door: Briolet op 15 november 2022, 23:19:14
. hbk is inderdaad gewoon een map. Alleen toont filestation dat als een file om te voorkomen dat mensen met de inhoud gaan rommelen.  Maak maar eens een folder aan en geef die de extensie . hbk, dan gaat die ook als file getoont worden.

DDNS zorgt er alleen voor dat de domeinnaam via publieke bronnen op het internet in een IP adres vertaald kan worden.  Als de forwards via een IP adres werken, dan werkt het ook via de DDNS naam omdat je dan uiteindelijk via hetzelfde IP binnen komt.