Synology-Forum.nl

Hardware ondersteuning => Netwerk algemeen => Topic gestart door: Marcel72 op 14 mei 2023, 10:17:20

Titel: Hue bridge in iot vlan?
Bericht door: Marcel72 op 14 mei 2023, 10:17:20
Wat ik mij afvraag is het handig om je Hue bridge in een apart iot vlan te zetten? Ik neem aan dat de Hue bridge dan niet meer te benaderen is door tablets, telefoons en andere bedieningen.
Titel: Re: Hue bridge in iot vlan?
Bericht door: DSGebruiker op 14 mei 2023, 10:27:38
Niet zo handig...
Je gaat inderdaad problemen hebben om met je HUE app de bridge "gewoon" te bereiken.
Dit soort toestellen & services zijn nooit ontworpen met het oog om bij consumenten thuis in aparte VLAN's te draaien etc. Ze zijn ontworpen om binnen eenzelfde "LAN" te werken
Lees je maar wat in rond mDNS etc en dan zie je dat je héél wat geprul kan/gaat hebben.(niet alle met HUE hoor, vele gadjes gebruiken dit)
Geen idee of Synology een Avahi(reflector) in z'n software heeft zitten dat je "cross" VLAN's al die dingen kan laten werken.
Titel: Re: Hue bridge in iot vlan?
Bericht door: Babylonia op 14 mei 2023, 11:54:07
Geen ervaring met Philips Hue.
Het is mij daarom niet bekend of een Philips Hue Bridge gebruik maakt van een centrale externe server, waar je dan een account
voor ingesteld moet hebben, om er gebruik van te kunnen maken, of dat het ook zonder gebruik van externe servers functioneert??
Dat maakt namelijk veel uit met instellingen en set-up binnen een eigen thuisnetwerk.

Een Synology router (wat @Marcel72 gebruikt) heeft wel de mogelijkheid om kruisverbindingen tussen VLAN's te maken.
Maar dan ga je het voor jezelf wel heel complex maken, met allerlei uitzonderingen wat dan weer niet is gewenst tussen die VLAN's onderling.

1. Bij gescheiden VLAN's is het makkelijker om via WiFi "tijdelijk" in te loggen op het SSID van het betreffende VLAN
   waar de bridge Hue dan gebruik van maakt, en dan via een app de instellingen te doen, indien men gebruik maakt van "interne benadering".
   (Gebruik van het interne IP-adres van de Hue Bridge).

OF simpelweg....

2. Bij connectie via externe benadering met eigen - of DDNS domein, de juiste port forwarding naar de Hue Bridge te maken
  in het VLAN netwerk waar die Hue Bridge is aangesloten.
  Dan kun je als je thuis bent van het ene VLAN  "intern" via NAT loopback naar het andere VLAN.

3. Indien de Philips Hue Bridge gebruik maakt van een centrale externe server,
   werkt het wellicht ook zonder ook maar enige moeilijke set-ups in je eigen netwerk daarvoor te moeten inregelen.
   Ongeacht in welk VLAN de Philips Hue Bridge is verbonden.


Dus eerst maar eens achterhalen hoe de expliciete data flow van een Hue bridge functioneert,
alvorens allerlei moeilijke toestanden uit te halen in een netwerk.
Titel: Re: Hue bridge in iot vlan?
Bericht door: Wyodor op 14 mei 2023, 12:24:00
Een Hue bridge is een kastje dat je op je router aansluit en waarmee je led lampen in je huis kan beheren/bedienen.
Al dan niet met afstandbediening.

Je kan je aanmelden bij een server, maar hoeft niet.

Je kan dan onderweg naar huis al de lampjes inschakelen.
Maar zo modern ben ik nu ook weer niet.

Heeft wel internet nodig voor software updates.
Titel: Re: Hue bridge in iot vlan?
Bericht door: Babylonia op 14 mei 2023, 12:47:19
Dat het een apart kastje is waarmee je Hue lampen regelt is me wel bekend.
Geen- of wel gebruik van een aparte server (te vergelijken met een Synology server en gebruik van "QuickConnect"),
gelden dan de opties zoals ik ze in mijn vorige reactie reeds heb voorgesteld.  (Vorige reactie de opties nu even van nummers voorzien).

Afhankelijk van wat @Marcel72 inzet, kun je daar dan op acteren.
Titel: Re: Hue bridge in iot vlan?
Bericht door: Babylonia op 14 mei 2023, 14:57:06
"Doordring" of begrijp je wel goed met "wat" er reeds aan reacties voorbij is gekomen?

Zowel meningen van de een- of de ander, alsook makkelijk te realiseren oplossingen zijn beschreven in een vorige reactie (https://www.synology-forum.nl/netwerk-algemeen/hue-bridge-in-iot-vlan/msg321331/#msg321331),
indien je de Hue Bridge toch in een ander VLAN zou willen zetten, hoe je die dan toch kunt benaderen, vanuit het primaire netwerk.

Zonder gebruik van een extra "Hue Bridge" account.
Optie 1 is het meest simpele.
Optie 2 zou mogelijk kunnen zijn in combinatie met een Synology DDNS domein.
           (DDNS domein standaard te realiseren met een Synology router).
           Wel even uitzoeken welk poortnummer de Hue Bridge gebruikt om die te kunnen benaderen.
           (Om die met port forwarding in te stellen).

"MET" extra "Hue Bridge" account (via een externe server) -  kun je waarschijnlijk direct optie 3 inzetten.
         Ongeacht het VLAN waarin de Hue Bridge is opgenomen.
Titel: Re: Hue bridge in iot vlan?
Bericht door: Marcel72 op 14 mei 2023, 16:19:37
Dit is helemaal niet als doordringen bedoeld. Jammer dat je het zo opvat.  :'(

Ik waardeer iedereen die reageert.

Ik heb al de mening dat het te veel moeite is om de Hue bride in een aparte vlan te hangen. Vroeg alleen maar bevestiging.
Titel: Re: Hue bridge in iot vlan?
Bericht door: Babylonia op 14 mei 2023, 17:20:48
Ik heb al de mening dat het te veel moeite is om de Hue bride in een aparte vlan te hangen. Vroeg alleen maar bevestiging.

Lekker makkelijk zo.   :o
Je vindt het zelf al teveel moeite om een netwerkstekkertje van die Hue bride in een ander VLAN poortje te steken
en wat instellingen aan te passen.  Maar verlangt wel dat anderen belangeloos "op afroep" tijd en energie daarin gaan steken.

Let wel:  Het is jou probleem, niet die van een ander.

Steek er dan ook zelf moeite in om met de gegeven informatie een set-up werkend te krijgen.
Probeer hulp als het even kan te beperken. Ieder van ons heeft gewoon zijn eigen bezigheden.
Titel: Re: Hue bridge in iot vlan?
Bericht door: Marcel72 op 14 mei 2023, 17:36:39
Sorry joh wat is er met jou aan de hand?  :o Ik waardeer jouw hulp, en tijd, maar je komt zeer vijandig en gefrustreerd over.

Mij vraag is beantwoord. Ik denk dat de Hue bridge beter in het primaire netwerk kan houden na jullie opmerkingen, en uitleg. Het beste voor het gebruikers gemak.
Titel: Re: Hue bridge in iot vlan?
Bericht door: Babylonia op 14 mei 2023, 17:46:54
Ik ben niet vijandig of gefrustreerd.
Maar mensen maken het zich tegenwoordig wel heel erg gemakkelijk.  Daar ageer ik op, en terecht IMO.
Niets meer, niets minder.
Titel: Re: Hue bridge in iot vlan?
Bericht door: Hofstede op 15 mei 2023, 09:34:52
De Hue Bridge kan in een ander VLAN. Echter is het wel noodzakelijk om een MDNS optie te hebben in je netwerk. Dat houdt in dat broadcasts die worden verzonden op het native netwerk doorgestuurd worden naar het IoT. Anders kan de app op de telefoon het Hue "netwerk" niet vinden.

Titel: Re: Hue bridge in iot vlan?
Bericht door: Babylonia op 15 mei 2023, 09:45:46
By Synology  "Enable multicast DNS relay"  onder het kopje  Manage shared LAN settings.

Synology knowledge base (https://kb.synology.com/en-ro/SRM/help/SRM/NetworkCenter/lan_network_dhcp?version=1_3#x_anchor_id83123ccb80)
Titel: Re: Hue bridge in iot vlan?
Bericht door: André PE1PQX op 15 mei 2023, 12:26:30
Ik heb mijn Hue Bridge WEL in een aparte IoT VLAN zitten, het bereiken er van vanaf mijn Private VLAN gaat prima.
Is puur een kwestie hoe je firewall regels ingesteld hebt.

Als je je Private-VLAN wel toestaat je IoT-VLAN te bereiken, maar NIET je IoT-VLAN naar je Private-VLAN werkt het gewoon. (is mijn ervaring)
Belangrijk is wel dat je 'Allow established and related sessions' invult.

Meer info hierover (indien je Unifi spullen gebruikt) bij onze zuster forum https://unifi-forum.nl/
Titel: Re: Hue bridge in iot vlan?
Bericht door: Babylonia op 15 mei 2023, 12:56:11
De topic starter heeft het kennelijk voor gezien hier op het forum.  Hij heeft zijn forum account opgeheven.
(Diens reacties staan er nu als "Gast").

Vervolgreacties zullen naar ik vermoed niet meer door hem worden gelezen.

De informatie komt in ieder geval zeker nog wel een keer van pas, bij gebruikers die voor vergelijkbare uitdagingen staan.