Synology-Forum.nl

Packages => Officiële Packages => Media Server (UPNP/DLNA) => Topic gestart door: MauriceNL op 08 oktober 2013, 19:15:16

Titel: [fixed] XBOX360 ziet server niet (bleek netwerkprobleem)
Bericht door: MauriceNL op 08 oktober 2013, 19:15:16
Dag allen!

Hier een kersverse Synology DS213+ eigenaar. Mooi apparaat.

Ik heb alles aan de praat gekregen, ook de Media Server. (getest met VLC op computer, werkt goed).
Enige wat me nog steeds niet lukt is om mijn xbox360 de server ook te laten zien.

Mijn netwerk ziet er als volgt uit:
[modem] - [router1] - [xbox]
                               - [router2 (zonder dhcp)] - [imac1]
                                                                     - [imac2]
                                                                     - [synology]

Router1 is een ICIDU NI-707532
Router2 is een DLINK DIR-645

Ik heb nooit rare dingen gedaan met de routers behalve ze werkend te krijgen en de dhcp van de tweede uit te zetten.

Moet ik misschien nog iets instellen op de xbox of één van de routers?

Ik heb het gevoel alles al geprobeerd te hebben en ben de wanhoop nabij.
Behulpzame ideeen zijn zeeeer welkom!

Bedankt alvast
Titel: Re: XBOX360 ziet server niet
Bericht door: Birdy op 08 oktober 2013, 20:31:18
Ik wil het eerst even algemeen houden.
Heb je de volgende tutorial gezien/gevolgd ?
http://www.synology.nl/support/tutorials_show.php?lang=nld&q_id=452 (http://www.synology.nl/support/tutorials_show.php?lang=nld&q_id=452)
Titel: Re: XBOX360 ziet server niet
Bericht door: MauriceNL op 08 oktober 2013, 21:05:23
Thanks voor je reactie!

Ik heb dit alles inderdaad gedaan, behalve dan het aanmaken van een custom menu en de stap "Geniet van uw multimedia..." ;-)

Ik zie de xbox overigens ook niet op de synology wanneer ik op "device list" klik. Wel zie ik 2x een "generic UPNP DLNA Device", welke corresponderen met de macs.
Titel: Re: XBOX360 ziet server niet
Bericht door: Birdy op 08 oktober 2013, 21:53:31
Citaat
Ik zie de xbox overigens ook niet op de synology wanneer ik op "device list" klik. Wel zie ik 2x een "generic UPNP DLNA Device"
Ik moet je eerlijk zeggen, nooit iets met XBOX gedaan, maar m'n zoon heeft zo'n ding en alleen maar gevraagd om hem even aan te zetten.
Daarna heb ik gekeken in Media Server en ik vond de XBOX, zonder iets speciaals te ondernemen.
Zie bijlage.

In Punt 4a van de tut staat:
Citaat
Klik, indien u wilt nagaan of uw DMA-apparaat naar behoren geïnstalleerd is en door uw DiskStation in het lokale netwerk is gevonden, op Apparatenlijst.
M.a.w., als je dus je XBOX niet in de lijst voorkomt (ook niet als IP-adres) dan wordt de XBOX niet gevonden in je Netwerk.

Bij opmerkingen staat:
Citaat
Zorg ervoor, dat u Toegang tot Media Server beperken voor nieuw herkende UPnP/DLNA-apparaten niet hebt aangevinkt. Anders is Media Server niet toegankelijk voor uw DMA-apparaat.
Dus check die ook even.
Titel: Re: XBOX360 ziet server niet
Bericht door: Hofstede op 08 oktober 2013, 22:39:01
Mogelijk houdt die 2e router de multicast tegen die je voor detectie van DLNA nodig hebt.
- Vanwaar die 2e router? Wat is de bedoeling daarvan?
- probeer eens de XBox en Synology op dezelfde router aan te sluiten.
Titel: Re: XBOX360 ziet server niet
Bericht door: MauriceNL op 09 oktober 2013, 00:02:09
@Birdy
Thanks voor het checken! Als ik zo rondlees op internet werkt het bij bijna iedereen inderdaad naar behoren en zonder gedoe.
Het checkboxje had ik al gecontroleerd inderdaad, en zojuist nogmaals. Die staat goed.

@Hofstede
Ik heb die 2e router omdat ik meer poortjes nodig had. (modem, router1 en xbox staan beneden, de rest boven)

Ik heb de xbox en synology nog niet op dezelfde router aangesloten, dat leek me een heel gesleep met allerlei apparatuur. Lol, ik besef me na het lezen van jouw post pas dat ik natuurlijk zonder ook maar enig gedoe de synologie even had kunnen verhuizen. (ipv de overige apparaten).

Zojuist heb ik een switch besteld die morgen binnen komt. Daarmee kan ik er dan inderdaad een router tussenuit halen en ik hoop dat dan het einde is van dit probleem. Zo niet dan test ik de synology op dezelfde router als de xbox.

Enorm bedankt voor meedenken en ik zal laten weten wat de uitkomst wordt.
Titel: Re: XBOX360 ziet server niet
Bericht door: Hofstede op 09 oktober 2013, 06:36:48
Dat was in dit geval ook mijn advies geweest. De router vervangen door een switch. Twee routers in een netwerk is nooit zo'n goed idee.
Titel: Re: XBOX360 ziet server niet
Bericht door: MauriceNL op 09 oktober 2013, 19:05:50
Een verademing! :-)

Ik heb zojuist router2 vervangen door een switch en router1 vervangen door router2. (ik heb meer vertrouwen in die DLINK dan in die ICIDU) En ja, alles werkt direct als een zonnetje!
Uiteindelijk bleek het probleem dus te zitten in het netwerk en niet in de Synology of xbox.

Ik wil jullie bij deze enorm bedanken voor het meedenken, dankzij jullie kan ook ik nu volop van deze mooie aanschaf genieten!

Mocht ik iets terug kunnen doen voor jullie of dit forum, let me know!
Titel: Re: XBOX360 ziet server niet
Bericht door: Birdy op 09 oktober 2013, 19:33:52
TOP :!: 8)