Synology-Forum.nl

Hardware ondersteuning => NAS hardware vragen => Topic gestart door: Kees Druihaas op 25 november 2024, 19:45:19

Titel: Welk opslagtype moet ik kiezen
Bericht door: Kees Druihaas op 25 november 2024, 19:45:19
Jullie zullen wel begrijpen aan het ONDERWERP dat ik nieuw ben in de wereld van de Synology,...en dat klopt.

Ik heb vandaag mijn Synology DS918+ binnengekregen met daarin 2x 12TB harde schijven. Synology aangesloten en enkele installatiestappen doorlopen en op een gegeven ogenblik wordt me gevraagd welk opslagtype ik wil kiezen. Dus via Google wat opgezocht maar ik twijfel nog en daarom me geregistreerd op dit forum in de hoop dat iemand me kan helpen.

Want welk opslagtype moet ik kiezen?  Ik wil de Synology namelijk alleen maar gebruiken voor opslag van muziek en films die ik dan via Plex (geinstalleerd op een Nvidia Shield TV Pro) op mijn televisie wil bekijken. Alles wat ik heb aan media heb ik dubbel, dus alles staat al op externe harde schijven en nu wil ik alles overzetten op de harde schijven in mijn Synology. Dus de situatie is dan zo dat ik alles op de Synology heb staan EN alles als backup ook nog op een paar externe harde schijven.

Dus het is voor mij niet nodig om de Synology zodanig in te stellen dat, mocht 1 schijf in de Synology defect raken, de Synology zelf voor een backup heeft gezorgd. Dat hoeft dus niet, ik wil dus dat ik op mijn Synology de beschikking heb over 24TB aan ruimte (verdeeld over die 2 harde schijven die er in zitten).

Nu dacht ik dan moet ik voor BASIC kiezen, maar dan begrijp ik uit dit overzicht dat dat alleen maar geschikt is voor een Synology met 1 schijf  (  https://kb.synology.com/en-us/DSM/help/DSM/StorageManager/storage_pool_what_is_raid?version=7   )

Dus moet ik dan kiezen voor RAID0 ?
Titel: Re: Welk opslagtype moet ik kiezen
Bericht door: Birdy op 25 november 2024, 20:43:51
Citaat
Dus het is voor mij niet nodig om de Synology zodanig in te stellen dat, mocht 1 schijf in de Synology defect raken, de Synology zelf voor een backup heeft gezorgd. Dat hoeft dus niet, ik wil dus dat ik op mijn Synology de beschikking heb over 24TB aan ruimte (verdeeld over die 2 harde schijven die er in zitten).

Ik zou kunnen kiezen voor JBOD of RAID0.
Simpel gezegd:
JBOD schrijft eerst 1 HD vol daarna de 2e.
RAID0 schrijft over 2 HD's tegelijk (striping).
Titel: Re: Welk opslagtype moet ik kiezen
Bericht door: Babylonia op 25 november 2024, 21:02:01
....aanvullend.  Dat RAID0 data over 2 HD's tegelijk (striping).
De data wordt dan versnippert weg geschreven over die twee schijven.

Je zou de data op die wijze sneller kunnen uitlezen.  Met wat aftrek van een stuk aan overhead  "twee keer zo snel".
Afgezien van beperkingen van het netwerk zelf.   Voor muziek en video maakt dat niet uit.
Want is gebonden aan de streaming snelheid van de data.  Daar heb je geen profijt van.

Maar die versnippering over twee schijven maakt wel, dat als er één schijf defect is.
De data op de andere schijf ook niet meer uitgelezen kan worden. Want er ontbreekt de helft van die versnipperde data.

Titel: Re: Welk opslagtype moet ik kiezen
Bericht door: Kees Druihaas op 25 november 2024, 22:10:32
Dank voor de snelle reacties,....JBOD wordt het dus.