Synology-Forum.nl

Hardware ondersteuning => NAS hardware vragen => Topic gestart door: FlipjeSR op 17 augustus 2021, 21:17:15

Titel: Wat is een goed idee. NAS Reset?
Bericht door: FlipjeSR op 17 augustus 2021, 21:17:15
Hallo allemaal,
Bij het vervangen van mijn HDD's ( 4x ) Omdat ik wilde upgraden heb ik schijf voor schijf vervangen.
Nu doen zich rare fenomenen voor. Mijn CMS kan niet meer verbinden met zijn host (gewoon lokaal) hij gebruikt een verkeerde quick connect terwijl ik die eigenlijk helemaal niet gebruik. Ik connecte altijd via mijn IP adres. Goed, ik heb echt alles al geprobeerd, ik krijg het niet goed, alsmede ook Note. deze start helemaal niet meer op. En ik krijg nu meldingen dat er BTFRS checksum fouten zijn die hij zelf schijnbaar niet kan repareren.
Kortom, ik wil met schone lei beginnen. Ik heb uiteraard goede backups, dus dat is het probleem niet. Maar ik heb wel een hoop packages draaien, ook belangrijke, en vraag me af wat nu wijsheid is.
Hoe doe ik nu een goede reset? Met de reset knop? Of gewoon in het configuratie gedeelte terug naar fabrieksinstellingen. En... kan ik dan ook gewoon mijn opslag pool opnieuw aanmaken? Nix bijzonders, gewoon 1 pool van 4 HDD's met 1 volume.
En moet ik dan eerst de packages allemaal met de hand opnieuw er eerst opzetten en dan mijn complete back-up restoren? Of Kan ik direct vanaf de back-up alles restoren.
Ik kan wel zaken vinden bij Synology en hier op het forum, maar kan geen goede keuze maken hoe ik dit nu aan moet pakken.
Iets is er bij het upgraden gewoon niet goed gegaan, ik wil op nummertje zeker gaan, niet dat de fouten zich gaan ophopen als ik nu niets onderneem.
Iemand een goede tip hoe ik dit nu aan moet pakken.
Titel: Re: Wat is een goed idee. NAS Reset?
Bericht door: Babylonia op 18 augustus 2021, 00:16:48
Als je voor zeker wilt gaan (datgene wat je wilt), gewoon van "scratch af aan" opnieuw beginnen.

Een fabrieksreset via het menu of een paperclip in resetgaatje (2 keer 4 seconden ----> Modus 2) heeft hetzelfde effect.
Reset = Reset            https://kb.synology.com/nl-nl/DSM/tutorial/How_to_reset_my_Synology_NAS

En... kan ik dan ook gewoon mijn opslag pool opnieuw aanmaken? Nix bijzonders, gewoon 1 pool van 4 HDD's met 1 volume.

Ook dat gewoon na de reset van "scratch af aan" opnieuw beginnen met de menu's die er voor staan.

DSM 6.2  (https://global.download.synology.com/download/Document/Software/UserGuide/Firmware/DSM/6.2/nld/Syno_UsersGuide_NAServer_nld.pdf)    vs     DSM 7.0 (https://global.download.synology.com/download/Document/Software/UserGuide/Os/DSM/7.0/nld/Syno_UsersGuide_NAServer_7.0_nld.pdf)
Titel: Re: Wat is een goed idee. NAS Reset?
Bericht door: FlipjeSR op 18 augustus 2021, 07:40:28
Oké, das dan de eerste stap.
Maar dan kan ik wel de *.dss file terug zetten en mijn backups? Of zet ik dan de fouten ook weer terug?
Titel: Re: Wat is een goed idee. NAS Reset?
Bericht door: Babylonia op 18 augustus 2021, 09:30:58
Je kunt een systeemconfiguratie   *.dss   file  terug importeren.
Of het het ook werkelijk allemaal correct zou zijn "zonder fouten"  weet je pas zeker als je het hebt terug gezet.

Ligt een beetje aan je eigen manier van werken.
Die systeemconfiguratie is dat een versie van vóór alle fouten,  of heb je nog vlug een systeemconfiguratie gemaakt,
nadat je fouten ontdekte om het dan nog zeker te stellen?   In het laatste geval zou ik het zeker NIET terugzetten.

Geld naar ik denk idem voor back-ups.
Titel: Re: Wat is een goed idee. NAS Reset?
Bericht door: FlipjeSR op 18 augustus 2021, 12:18:15
Ik heb een *.dss van 01-08, die is voor de upgrade en heb geen instellingen veranderd sindsdien. Dus die is wel goed.
Heb nu een Full backup die vanochtend klaar was. Van de defecte packages zet ik niets terug en configureer die even met de hand. Bij Note moet ik denk ik even oppassen want deze werkt op de client ook offline, maar als er een nieuwe schone Note op de NAS staat weet ik niet welke kant deze op synchroniseerd, dus van deze op de clients even een export gemaakt.
-
Ga zo met de reset beginnen. Ben heel benieuwd over wat er allemaal geschreven is in de documentatie ook zo gaat werken. Ik laat het weten hier.