Synology-Forum.nl
Hardware ondersteuning => NAS hardware vragen => Topic gestart door: VictorV op 21 augustus 2013, 10:38:16
-
Ik ben een aantal scenario's aan het bekijken om mijn behoefte aan meer storage te stillen.
Mijn gear: een DS710+ met 2x 2TB in RAID1 (niet SHR; effectieve netto capaciteit: 2TB)
- DX510 met 5 extra disks: wil ik niet doen, want dan kan ik net zo goed een 1513+ of 1813+ aanschaffen.
(- externe schijf via USB aansluiten; geen fijne oplossing)
- Vervangen van de 2TB schrijven door 2x WD Red 3 TB.
Over dat laatste scenario gaat mijn vraag, want ik lees conflicterende verhalen. Op de Synology Wiki vind ik een DSM 2.1 artikel (http://forum.synology.com/wiki/index.php/How_to_expand_the_RAID_Volume_with_larger_disks (http://forum.synology.com/wiki/index.php/How_to_expand_the_RAID_Volume_with_larger_disks)) dat de harddisks in een RAID1 configuratie in stappen zijn te vervangen en vervolgens te expanden tot de volledige capaciteit van de nieuwe harddisks.
Op de forums lees ik waarschuwingen dat RAID1 configuraties juist niet zijn te vergroten op die manier omdat enkel SHR opstellingen op die manier zijn te upgraden.
De hamvraag: kan ik mijn RAID1 configuratie wel upgraden volgens de stappen uit het artikel?
-
Die wiki is wel op een oude versie van DSM gebaseerd.
Volgens een veel nieuwere handleiding, http://www.synology.nl/support/tutorials_show.php?lang=nld&q_id=560 (http://www.synology.nl/support/tutorials_show.php?lang=nld&q_id=560) kan het wel.
-
Dank voor het antwoord, Robert.
Hoopvol!
-
Inmiddels heb ik nu 2x3TB in RAID1 draaien, uitgevoerd volgens het proces uitgelegd in http://www.synology.nl/support/tutorials_show.php?lang=nld&q_id=560 (http://www.synology.nl/support/tutorials_show.php?lang=nld&q_id=560)
Bij het repareren van de eerste disk heb je nog de capaciteit van de kleinste disk. Na het wisselen en repareren van de tweede disk gaat DSM automatisch de maximale capaciteit gebruiken naar wat mogelijk is met beide disken:
- Start situatie: 2x 2TB disks RAID1
- Stap 1: wissel disk 1 2TB voor nieuwe disk 3TB; DSM herkent deze situatie als een "degraded" volume.
Bij het repair proces wordt de inhoud van de tweede oude disk (2TB) gemirrorred naar de nieuwe disk 1 3TB - Stap 2: wissel disk 2 2TB voor nieuwe disk 2 3TB; DSM herkent deze situatie als een "degraded" volume.
Bij het repair proces wordt de inhoud van nieuwe disk 1 (3TB) gemirrorred naar de nieuwe disk 2 3TB. Na het repair proces wordt automatisch de nieuwe capaciteit volledig gebruikt: 3TB. - Eindsituatie: 2x 3TB disks RAID1
Ik heb overigens gekozen voor de WD Reds harddisks. Erg stil vergeleken met de 2TB Hitachi's!
Ik kan weer eventjes voort. Ben wel benieuwd naar de toekomstige DS1514+/DS1814+.
-
En de 2 Hitachi 2TB harddisks uit mijn 710+ heb ik nu ingezet in mijn oldie DS207+, volgens dezelfde procedure. Ik heb nu 1TB nieuwe schijfruimte met behoud van bestaande data! De twee oude WD Green 1TB uit de 207+ hebben hun werk goed gedaan die 6 jaar; bijna nonstop 'aan' gestaan!
Ik moest wel eerst even de Hitachi's wissen, want DSM op de 207+ werd wat zenuwachtig van de data en instellingen die van de 710+ kwamen... Ik heb de HDs eerst met een SATA-USB adapter aan m'n laptop gehangen en via DiskManagement de volumes verwijderd en daarna pas stuk voor stuk in de DS207+ gehangen.