Synology-Forum.nl
Hardware ondersteuning => NAS hardware vragen => Topic gestart door: msmolders op 12 augustus 2013, 10:08:41
-
Ik heb mijn synology DS213 in een netwerk zitten met o.a. een laptop. Beide apparaten, router en switch beschikken over 1 GB netwerkaansluiting. Bekabeling is Cat6. Als ik een DVD-iso van de synology naar mijn laptop kopier gaat dat met een snelheid van gemiddeld 66 Mb. Dat lijkt mij nogal laag, of verwacht ik te veel van het netwerk?
-
Ik neem aan 66MB/s
Theoretisch kan de NAS meer aan maar kan de laptop dit ook?
Ik gebruik af en toe een oude Pentium4 en die haalt net 30MB/s.
Zelfde bestand met een i7 machine met een SSD schijf haalt 100+MB/s
-
Het is een vrij nieuwe i5-laptop met SSD. Dus deze zou theoretisch ook wel meer aan moeten kunnen.
Weet iemand hoe ik eventueel de snelheid tussen de verschillende componenten kan testen? Dan zou ik eens kunnen kijken waar de bottleneck zit.
-
Kijk even hier:
http://td-er.nl/2013/02/25/netwerksnelheid-meten/ (http://td-er.nl/2013/02/25/netwerksnelheid-meten/)
-
gaat dat met een snelheid van gemiddeld 66 Mb. Dat lijkt mij nogal laag, of verwacht ik te veel van het netwerk?
Normaal is niet het netwerk de bottleneck, maar je componenten. Tussen mijn snelste pc's haal ik ook wel 940 Mbps. Bij grotere files gaat na een bepaalde tijd de snelheid iets omlaag omdat de disk caches vol beginnen te raken en de disk de snelheid bepaald.
De nas (212j) is bij mij echter een stuk trager dan de pc. (1/3 van die PC snelheid)
-
Gelijk heb je maar, msmolders wil juist uitzoeken waar de bottleneck zit dus, meten = weten :)
-
Bedankt voor jullie reacties. Ik ga vanavond eens kijken hoe het zit.
-
Veel plezier, je komt de avond wel door, het is een uitdaging ;D
-
Kan iemand mij vertellen waar ik op een DS213 kan zien of ie op een 100Mb of een 1000 Mb netwerk is aangesloten?
-
Ik heb het al gevonden, was een beetje te snel met mijn vraag. ;)
-
Ik heb het al gevonden, was een beetje te snel met mijn vraag.
Toch snel gevonden :lol: