Synology-Forum.nl
Hardware ondersteuning => NAS hardware vragen => Topic gestart door: klungel op 13 maart 2021, 14:46:42
-
SAS HDD in ds420j gebruiken? Ik kan voordelig een aantal 3TB schijven op de kop tikken. Ze hebben een SAS interface. Is dit bruikbaar in de DS420J?
-
Bij mijn weten zijn SAS en SATA drives niet uitwisselbaar.
(https://i0.wp.com/i.stack.imgur.com/bFfIY.jpg)
(Bron (https://rogerluethy.wordpress.com/2014/07/29/sas-vs-sata-2/))
-
Klopt, SAS gaat niet passen/werken in SATA.
-
Dank jullie. dat plaatje maakt ook veel duidelijk. Maar ik zal die schijven maar niet "pakken" :geek:
-
ik had de systeem connector eens goed bekeken, die is zeker geschikt voor SAS. Mechanisch gaat het passen. Dat is dus best verwarrend. normaal zit er tussen de beide "helften" van de connector een vast brugje (sata) maar bij SAS een breed gat. Wel zoals op de foto is te zien zit er inderdaad een breed gat. Maar de logica niveaus zijn ook anders (hoger) dus zal het practisch wel niet gan werken
[attach=1]
-
Ik lees hier (https://superuser.com/questions/191681/can-sas-drives-work-on-a-sata-motherboard/191683) een diskussie dat je (meestal) een sata drive op een sas moederbord kunt aansluiten. Andersom kan het niet niet.
Dat blokje zit er natuurlijk niet voor niets. De vraag blijft natuurlijk of het wel kan als de fabrikant van het moederbord wel toelaat dat hij past.
-
Zoals ik er tegen aan kijk: dat blokje bij een SAS drive voorkomt dat je er 2 connectoren op zet; 1 voor power, 1 voor SATA/DATA. Ik verwacht dat dit bij een SAS driver één geheel is waarbij de bekabeling voor DATA read en DATA write ook nog eens fysiek gescheiden zijn.
NB.: dit is wat ik het kunnen ontdekken in een "kleine 10 minuut Google raadpleeg sessie". Eventuele onjuistheden hierin zijn niet uitgesloten ;)
-
SAS drives hebben een compleet andere firmware met een ander protocol. Ook al krijg je de connector fysiek passend, het zal niet werken.