Synology-Forum.nl

Hardware ondersteuning => NAS hardware vragen => Topic gestart door: apmaat57 op 02 december 2012, 13:57:10

Titel: Samsung tv ziet NAS niet
Bericht door: apmaat57 op 02 december 2012, 13:57:10
Ik heb van de week de samsung UE 55ES8000 tv gekocht en eerder al een soundset van samsung de HT e6750.
Maar beide apparaten zien mijn NAS niet.
Op de Synology DS411J mediaserver de apparaten laten opzoeken en de tv en soundset komen niet in de lijst voor.

Firewall van DSM 4.1 heb ik alles ingesteld.

Wie heeft ervaring met deze tv in combinatie met deze Nas?
Titel: Re: Samsung tv ziet NAS niet
Bericht door: LukeVredeveld op 02 december 2012, 14:11:43
flink appartaat! Groot huis of slechte ogen? :mrgreen:

Welke protocollen zou je tv moeten ondersteunen? Ik neem aan alleen DLNA? Is je syno elders in je netwerk wel via DLNA zichtbaar?
Titel: Re: Samsung tv ziet NAS niet
Bericht door: apmaat57 op 03 december 2012, 20:12:01
ja mijn Synology is in mijn netwerk te zien. Op mijn PC en op mijn losse mediaplayer.
Titel: Re: Samsung tv ziet NAS niet
Bericht door: Matr1x op 03 december 2012, 20:18:56
Je moet op je DiskStation de Media Server aanzetten en kijken of je TV gevonden wordt in de apparaatlijst. Als je TV gevonden wordt, kun je hier een andere configuratie kiezen waardoor je DiskStation misschien wel gevonden wordt.

Uiteraard moeten zowel je TV als je DiskStation op dezelfde router aangesloten zijn en dezelfde IP range hebben.
Titel: Re: Samsung tv ziet NAS niet
Bericht door: apmaat57 op 04 december 2012, 00:11:58
Ik heb de mediaserver in DSM 4.1 aangezet en ziet maar 1 apparaat en dat is het diskstation.
Titel: Samsung tv ziet NAS niet
Bericht door: GreyForceOne op 04 december 2012, 00:34:45
Citaat van: "apmaat57"
Ik heb de mediaserver in DSM 4.1 aangezet en ziet maar 1 apparaat en dat is het diskstation.
En als je die aanklik.
Titel: Re: Samsung tv ziet NAS niet
Bericht door: Matr1x op 04 december 2012, 01:00:09
Citaat van: "apmaat57"
Ik heb de mediaserver in DSM 4.1 aangezet en ziet maar 1 apparaat en dat is het diskstation.

Als je de Media Server voor de eerste keer aanzet, kan het even duren voor alle media apparaten in je netwerk gevonden zijn. Overigens was er een probleem met apparaatbeheer en moet je wel even de laatste DSM versie installeren om dit probleem op te lossen.
Titel: Re: Samsung tv ziet NAS niet
Bericht door: apmaat57 op 05 december 2012, 07:13:06
Ik blijf maar 1 apparaat in mijn mediaserver zien en dat is het diskstation zelf.
Tevens heb ik allshare op mijn PC gezet en daar zie ik wel het IP adres van de samsung tv maar  ik kan hem niet aanklikken zodat ik media kan uitwisselen met de tv.
Als ik ip scan uitvoert zie ik ook de tv.
Dus op een of ander manier krijg ik geen toegang.
Titel: Re: Samsung tv ziet NAS niet
Bericht door: jmeggink op 06 december 2012, 00:05:46
Ondersteunt je 411j Plex Mediaserver? (als package van Synology). Samsung heeft volgens mij een Plexclient in zich.
Titel: Re: Samsung tv ziet NAS niet
Bericht door: apmaat57 op 06 december 2012, 15:30:20
deze heb ik geinstalleerd maar nog zonder resultaat.
Titel: Re: Samsung tv ziet NAS niet
Bericht door: jmeggink op 07 december 2012, 15:09:41
Hoe heb je je firewall ingesteld?
Titel: Re: Samsung tv ziet NAS niet
Bericht door: apmaat57 op 08 december 2012, 13:19:55
de firewall in DSM heb ik alles opgezet!
Of bedoel je nog een andere firewall?
Titel: Re: Samsung tv ziet NAS niet
Bericht door: jmeggink op 14 december 2012, 16:30:43
Kan je een screenprintje plakken van de firewall in de DS?
Titel: Re: Samsung tv ziet NAS niet
Bericht door: apmaat57 op 15 december 2012, 09:22:52
Hallo,
Zie mijn screendump van de firewall.
[attachimg=0:2ef14n3y]firewall.JPG[/attachment:2ef14n3y]
Titel: Re: Samsung tv ziet NAS niet
Bericht door: jmeggink op 17 december 2012, 12:48:32
Vreemd dat het niet werkt.

(Ps. op deze manier je firewall instellen heeft niet zoveel nut, je kunt de ene regel ook volledig uit je firewall halen en puur alleen dat bolletje bij alles toestaan laten staan)

Ik heb nog een keer je reacties doorgelezen, maar het lijkt me nu meer een probleem van de Samsung dan van of je PC of je NAS.

Heeft de Samsung geen instellingen voor toegang, etc?
Titel: Re: Samsung tv ziet NAS niet
Bericht door: apmaat57 op 18 december 2012, 22:32:11
Ik heb ook de vraag bij Samsung uitgezet maar nog geen resultaat.
Ben benieuwd of er nog meer mensen met dit probleem komen?
Titel: Re: Samsung tv ziet NAS niet
Bericht door: steven079 op 20 december 2012, 21:06:08
Ja hier het zelfde in de samsung tv kan ik de nas niet vinden, met allshare zegt hij geen apparaten verbonden....
Titel: Re: Samsung tv ziet NAS niet
Bericht door: apmaat57 op 21 december 2012, 07:23:43
ik heb de samsung UE 55ES 8000. kontakt met samsung gehad en is een klacht gemeld maar nog geen oplossing. zal vandaag weer eens bellen.
Welke samsung heb jij?
Titel: Re: Samsung tv ziet NAS niet
Bericht door: Stef1963 op 30 december 2012, 23:23:15
Ik heb precies hetzelfde probleem. Een samsung UE46ES8000 en een Samsung LT27A750 . Beide hebben Smarthub met AllsharePlay. Daarnaast heb ik een Synology DS411+ met de Mediaserver geactiveerd en de geindexeerde standaardmappen /photo,  /music en /video. Nog een extra map /downloads/nieuw.

Op de Samsung TV/Monitor LT27A750 kan ik met AllsharePlay wel de NAS zien en op de UE46ES8000 niet. Ik heb ook nog een Denon AVR2313 receiver die ook rechtstreeks kan streamen maar daar verschijnt de NAS ook niet altijd.

Het vreemde is dat indien ik op de NAS de Mediaserver even stop en weer inschakel op dat moment hij wel even zichtbaar is op de UE46ES8000 en de Denon maar na een tijdje weer weg zijn terwijl ik hem vanaf de LT27A750 wel altijd kan benaderen.

Ik vermoed dat het te maken heeft met de techniek achter DLNA/UPnP . Wellicht dat er instellingen in de Router kunnen helpen maar mijn kennis hierover schiet te kort. Ik denk dat dit hetzelfde probleem is als eerder in dit onderwerp is besproken. Misschien dat iemand kan helpen dit probleem op te lossen.
Titel: Re: Samsung tv ziet NAS niet
Bericht door: apmaat57 op 01 januari 2013, 22:18:58
Oke, tot nu toe ben ik nog niet verder gekomen.
eerder in dit forum werd ook dit probleem besproken en de oplossing was uiteindelijk om in de modem de "Enable Multicast Streams aanvinken". Maar dit kan ik niet vinden in mijn modem.
Ik heb een abonnement bij Online en heb een HUAWEI modem. Het vreemde is dat ik in het begin in de mediaserver van Synology bij apparaten wel een keer de samsung tv heb gezien.

Mogelijk kan iemand ons helpen.

Wordt vervolgd.
Titel: Re: Samsung tv ziet NAS niet
Bericht door: apmaat57 op 21 januari 2013, 23:05:31
Probleem is opgelost.

Diskstation en TV waren aangesloten op de HUAWEI modem van ONLINE.
Op een of andere manier was een geen verbinding tussen deze apparaten.
Nu na de router een switch geplaatst en daar de TV en Diskstation op aangesloten met goed resultaat.