Synology-Forum.nl
Hardware ondersteuning => NAS hardware vragen => Topic gestart door: Thieutje op 10 maart 2012, 21:34:28
-
Ik heb een DS1010+ met 5x 2TB raid 5 (volume 1) en heb een Dx510 bijgekocht met 5 x 3 TB in SHR (volume 2).
Ik wil 1 groot volume maken in SHR.
Ik heb alle data van volume 1 overgezet naar volume 2 en dan volume 1 verwijderd. maar ik kan géén bewerken klikken van volume 2 .. strange !!! hoe kan ik dan uitbreiden !
Heb handmatig alle schijven van DS1010+ gedelete en dan had ik jammer genoeg ook mijn DSM gewist ! spijtig maar al doende leert met zeker (wist niet dat dit allemaal op schijf 1 stond).
Dus DSM hersteld .. maar IK kan volume 2 niet uitbreiden !! hoe stom !! waarom niet !!!
Heb nu een SHR gemaakt op DS1010+ maar probleem blijft !!!
Moet ik nu opnieuw alle data naar DS1010+ SHR kopieren ? dit kan toch niet ? .... pfffff
Het gaat over 7TB aan data voorlopig dus gaat ook niet in 5min om te kopieren.
Ik wil 1 groot SHR volume ... is dit nou zo moeilijk .... zo omslachtig !!!!! pffff
Radeloos !
Als iemand mij kan helpen .. graag !!! 1000x dank !
-
Can the SHR Volume accept drives of smaller capacity once a SHR volume has been created?
For clarification, if starting out with a SHR Volume utilizing 1TB drives, then all drives which are added or replaced to the SHR Volume must be equal or greater than 1TB. A 500GB drive cannot be added into an existing SHR (or Classic RAID) Volume, and have that storage pool of the smaller drive be utilized within the Volume.
Jou SHR opstelling bestaat dus uit 3tb hardeschijven dus als je dan nog schijven wilt toevoegen moeten die minimaal 3tb zijn! Dus dit gaat dus niet werken wat je wilt.
Daarnaast als je een SHR opstelling hebt van 2tb hardeschijven en je voegt 3tb hardeschijven toe dan worden die gebruikt als '2tb hardeschijven'. Tot dat alle andere 2tb hardeschijven zijn vervangen voor 3tb hardeschijven. Dan kun je op expand drukken en uitbreiden!
Met andere woorden wat jij wilt gaat niet werken;)
-
Bedankt voor je reactie maar volgens wat ik heb gevonden van informatie over de SHR oa. hier : <!-- m -->http://forum.synology.com/wiki/index.ph ... id_RAID%3F (http://forum.synology.com/wiki/index.php/What_is_Synology_Hybrid_RAID%3F)<!-- m --> kan ik afleiden dat je eerste statement correct is doch je tweede waarschijnlijk niet.
Ik ben nu terug alle data naar mijn 5 x 2TB SHR op de DS1010+ aan het verplaatsen en volgens ik begrijp zou ik nadien wel dat volume kunnen uitbreiden met de 5x 3TB van mijn DX510 ... en zouden de schijven daadwerkelijk als 3TB worden gezien ook dus verlies ik in totaal over het volledige volume 1 schijf van 3TB. snel gerekend zou dit moeten uitkomen op :
5x 2TB + 5x 3TB in SHR zou mij 22TB bruikbare schijfruimte moeten geven. <!-- s:) -->:)<!-- s:) -->
-
Woeps sorry, heb mijn 'theorie' ook gebasseerd op die plaatjes maar ben per ongeluk uit gegaan van de klassieke raid configuratie! Het werkt inderdaad net ff anders. Blijkbaar klopt mijn eerste deel nog wel. Bij 1 nieuwe grote hardeschijf toevoegen wordt die dus als 2tb gezien maar bij de 2e 3tb toevoegen krijg je dus al de mogelijkheid om uit te breiden! Met andere woorden je kunt wel degelijk 2 soorten schijven(qua grootte) in een shr opstelling hebben.
-
Eindelijk gelukt!! Bezig met uitbreiden volume ... maar zal erg lang buren blijkbaar :)
1% op 30min :) das 50 uren voor 100% :)
-
Gelukkig! Succes!
-
12h later , nog maar 8% :) OMG :) this is taking forever !!! :)
-
Dat gaat even duren!
-
Je zou daarvan een backup moeten maken ben je voorloppig even zoet mee :mrgreen: en 7 tb aan data jezus heb je eigen datacentrum ofz kom ik aan met me 2,5 tb :mrgreen:
-
Je zou daarvan een backup moeten maken ben je voorloppig even zoet mee :mrgreen: en 7 tb aan data jezus heb je eigen datacentrum ofz kom ik aan met me 2,5 tb :mrgreen:
Wie het kleine niet eert.......... :D
-
50% !! :) gelukkig moeten we dit niet elke week doen LOL :)
-
Finally, finished! =) Nu 1 groot volume en terug wat vrije ruimte! 8)
(http://i.imgur.com/JlnuH.jpg)
-
Wow! Dat is zeker groot!
Als je daar een bestandje opzet hoor je een hele tijd een echo! :mrgreen:
-
Dat is echt enorm groot! Kom ik aan met me schammele 6tb
-
Dat is echt enorm groot! Kom ik aan met me schammele 6tb
Valt wel mee voor een server 8) , in mijn desktop PC zit nog es voor een dikke 8TB aan schijven.
(1x 300GB, 2x 2TB, 4x 1TB) :mrgreen:
-
Dat is waar, maar ja voor thuisgebruik blijft het enorm veel!:P Ik heb in me pc 3tb.
-
Finally, finished! =) Nu 1 groot volume en terug wat vrije ruimte! 8)
(http://i.imgur.com/JlnuH.jpg)
Ik lig in een deuk als je dat niet backup't het is wel mooi 19 tb aan vrije ruimte maar als er ook maar 1 schijf kapot gaat einde verhaal ben je 2 tb of 3 tb aan data kwijt.
-
Ik lig in een deuk als je dat niet backup't het is wel mooi 19 tb aan vrije ruimte maar als er ook maar 1 schijf kapot gaat einde verhaal ben je 2 tb of 3 tb aan data kwijt.
Ik heb de uitbreiding 'pas' gedaan, daarom heb ik zoveel ruimte vrij. Deze zal wel terug langzaam vollopen en ik begrijp niet wat je zegt, ik heb een 1 schijf fout tolerantie met de SHR (zoals in een raid 5) dus als 1 schijf kapot gaat heb ik toch géén dataverlies ? (heb et trouwens al voorgehad vroeger ... gewoon een nieuwe schijf erin en klaar is kees, dataverlies = 0,0!)
-
Een nas is geen backup !!!! backup altijd op een externe hd en bewaar die extern ergens zowiezo als je nas kapot gaat om welke reden dan ook heb je niks aan die 1 schijf.
-
Een nas is geen backup !!!! backup altijd op een externe hd en bewaar die extern ergens zowiezo als je nas kapot gaat om welke reden dan ook heb je niks aan die 1 schijf.
Er is altijd een worst case scenario é, die externe HD waar jij je backups op doet kan ook kapot gaan.
In een NAS is de kans dat er 2 schijven op hetzelfde moment crashen klein, en als er al 1 kapot gaat dan kan ik deze gewoon vervangen en verder doen.
Ik geef toe dat er inderdaad zoals ik eerder zeg "worst case scenario's" zijn waar ik de data alsnog kan kwijtspelen (zoals 2 schijven kapot of NAS zelf) maar deze zijn véél kleiner in vergelijking met 1 schijf die breekt.
Ik vind mezelf voldoende beschermd al met deze setup.
De belangrijkste documenten bestanden worden alsnog nog eens gebackuped 'dagelijks' naar een externe HD maar voor de volledige server inhoud is dat niet haalbaar.
==> http://users.telenet.be/mydotcom/downlo ... backup.pdf (http://users.telenet.be/mydotcom/download/cvobasis/raidbackup.pdf)
-
Een nas is geen backup !!!! backup altijd op een externe hd en bewaar die extern ergens zowiezo als je nas kapot gaat om welke reden dan ook heb je niks aan die 1 schijf.
Alsjeblieft zeg! Doe is normaal.. De belangrijkste data doe je back-upen en de rest niet. Waarom omdat je 1 disk fout tolerantie hebt. Tjah als het systeem zelf kapot gaat is de raid configuratie ook weg. Maarja als er brand is ook. Of als je toevallig aan de kust woont en er komt een tsunami ook.. Dus zo blijf je bezig!
Raid is uitgevonden om er voor te zorgen dat data die niet van 'levensbelang'is te beschermen tegen een disk failure, dit systeem werkt prima, en er zijn ook grenzen. Blijkbaar is dit voor jou bij lange na niet genoeg;)
p.s. Maarja blijkbaar begrijp je niet hoe dat in de kosten loopt als je alles back-upt. Met een 2-bay systeem is het nog te overzien maar niet met een 10-bay.
-
mij maakt het niets uit ik backup alles 4x dus maakt mij niks uit maar ik zeg het alleen dat het zo niet goed is maar dat ondervind diegene wel als ze nas kaduuk is bye bye data en ik doe dan <!-- s:mrgreen: -->:mrgreen:<!-- s:mrgreen: --> <!-- s:mrgreen: -->:mrgreen:<!-- s:mrgreen: --> en de eigenaar van de nas <!-- s:cry: -->:cry:<!-- s:cry: -->
hoe heet dat ook al weer eigen schuld dikke bult.
-
Mag ik even vragen wat je leeftijd is want nu ben je toch echt kinderachtig bezig hoor.. <!-- s:( -->:(<!-- s:( --> Met je eigen schuld dikke bult.
Hoe kun je nu zoveel tb back-upen? Dan heb je het over bedragen die ver over de 1000 euro heen gaan met de huidige prijzen...
-
Ja je moet wat over hebben voor je apparatuur en ja dat kost geld :mrgreen:
en elke harddisk kan kapot en niet altijd alle mensen snappen dat :mrgreen:
-
Helaas valt dus met jou niet te praten of realistisch nadenken en dat er nu eenmaal grenzen zijn aan het back-upen..
-
Backupen is van levens belang maar dat snap jij denk ik niet. en ja dat het duur is dat klopt maar die 2 nas'en kosten ook geen 5 euro zeg maar dus ik zeg op mijn beurt kan je 2x nasen kopen van elk boven de 400 a 500 euro met de harddisks er ook nog is los erbij kopen kan je ook wel backup disks kopen. maarja backup je niet dan kom je er vanzelf wel achter <!-- s:mrgreen: -->:mrgreen:<!-- s:mrgreen: -->
-
Je weet niet waarover je praat! Er zijn meerdere mensen op dit forum die jou commentaar over wat een backup nu wel of niet is met een glimlach lezen.
Voor home toepassingen is een NAS met raid met 1 of 2 schijven als fouttolerantie perfect voldoende voor bewaring en bescherming van gegevens. PUNT
-
Ik spreek je nog wel als je nas dood gegaan is ( dan is je raid ook weg ) btw maar ik heb je gewaarschuwd en je komt er zelf wel achter. <!-- s:lol: -->:lol:<!-- s:lol: -->
-
Voor home toepassingen is een NAS met raid met 1 of 2 schijven als fouttolerantie perfect voldoende voor bewaring en bescherming van gegevens. PUNT
Ik spreek je nog wel als je nas dood gegaan is ( dan is je raid ook weg ) btw maar ik heb je gewaarschuwd en je komt er zelf wel achter. :lol:[/quote]
De enige manier om verlies van data te voorkomen bij het stuk gaan van je NAS (hardware) is deze nogmaals de backuppen naar een andere NAS met zelfde capaciteit.
Dit vind ik persoonlijk een te dure oplossing!