Synology-Forum.nl
Hardware ondersteuning => NAS hardware vragen => Topic gestart door: nieuwsgier op 28 juni 2017, 21:08:22
-
In verband met een gecrashte schijf heb ik enige tijd geleden een nieuwe schijf van 2TB geplaatst in mijn 213J.
Bij het toevoegen van deze schijf heb ik waarschijnlijk niet goed opgelet en staat deze als SHR aangemeld.
Daarnaast zit er een schijf van 300GB in.
Van de nieuwe schijf is nu volgens opslagbeheer 351 GB van 1.8 TB in gebruik. Van de kleine is 230.7 van de 289 GB in gebruik.
Volgens filesystem staan op de grote schijf twee folders, die verder leeg zijn.
Mijn vragen :
1. Staat er op de grote schijf nu een kopie van de kleine schijf aangevuld met de systeemsoftware o.i.d ?
2. Als ik de grote schijf (softwarematig) verwijder wordt de systeemsoftware dan naar de kleine schijf overgezet ? Mits genoeg ruimte natuurlijk.
3. Kan ik daarna de grote schijf weer toevoegen, of moet deze ook eerst fysiek verwijderd zijn ?
Al vast bedankt voor jullie reactie
-
Laat eerst eens een printscreen zien van:
Opslagbeheer > Overzicht
Opslagbeheer > HDD/SSD
-
Bij deze de afbeeldingen.
-
Je hebt 2 volumes, 1 Basic en 1 SHR.
Op zich niet erg maar, als je volume 1 niet in SHR wilt maar in Basic dan, volume 1 verwijderen (staat niets op dan 2 lege mappen) en maak volume 1 weer aan maar, kies dan voor aangepast (uit m'n hoofd) en daarna niet SHR of RAID kiezen.
Overigens, DSM blijft gewoon op die 2TB HD staan (Systeem Partitie die je niet ziet.
Of had je iets anders in gedachte.
-
Dank voor je antwoord. Denk dat het hier mee wel gaat lukken.
Waar ik vooral aan twijfelde is, dat als ik volume1 verwijder, er dus ook geen systeemsoftware meer zal zijn, en DSM dus niet meer werkt.
Maar volgens jou gaat dat dus goed.
-
Inderdaad. ;)