Synology-Forum.nl
Hardware ondersteuning => NAS hardware vragen => Topic gestart door: Sppak op 17 januari 2020, 17:31:52
-
Beste,
Ik ben nieuw op dit forum.
Nadat er 1 hdd stuk was heb ik er 2 nieuwe ingezet. Ik had 2x 3TB, waar 2x 4TB bij kwam. Bij het uitbreiden van de pool/volume is het fout gegaan en kwam ik niet meer in de nas. Na een herstart bootte hij niet verder. Vervolgens heb ik per schijf gekeken of hij wilde doorstarten en dat is uiteindelijk gelukt met wss een 2e kapotte hdd. Na het booten gaf hij aan dat hij het moest repareren, maar dat heeft uiteindelijk geresulteerd in het niet meer zien van de data.
Nu had ik gezien dat je met Ubuntu eventueel aan de slag kunt, maar dat is niet mijn ding. Kan ik nog op een andere manier eea herstellen?
Alvast bedankt.
-
Even checken:
1- Je had een volume met 2 x 3TB
2- 1 HD werd vervangen door een nieuw 3TB
3- De herstel procedure was volledig afgerond.
4- Daarna 2 x 4TB toegevoegd aan volume1/Pool1.
5- En toen ging het fout?
-
Het hele verhaal is nog wat langer, maar misschien wel de moeite waard.
- Was 4x 3TB in RAID 5, waarvan 1 stuk. Dus 2x 4TB erbij gekocht.
- Data veilig gesteld en overgegaan naar SHR op 2x 3TB.
- 2x 4TB erbij ging niet, dus opnieuw gedaan, andersom.
Bij het toevoegen van die 4TB schijven aan de 3TB SHR ging fout. Waardoor ik dus niet meer erin kwam en heb gereboot. Daarna haf die aan dat de pool stuk was, wat op zich logisch is met wss een 3TB hdd stuk.
-
Na enkele weken en enkele pogingen van Synology hebben ze mijn data niet kunnen redden/reconstrueren. Mijn collega heeft aangeboden er eens te naar te willen kijken via SSH, aangezien het toch Linux is en hij daarin thuis is.
Maar nu vroeg ik me af in hoeverre je op die manier een Synology om zeep kunt helpen. Ik bedoel, kan hij bij een fout onklaar raken of kun je altijd weer terug naar fabriek of opnieuw flashen of zoiets? Ik maak me daar wel redelijk zorgen om, omdat ik zelf nauwelijks kennis heb van Linux en dus niet kan checken of het klopt dat hij wil doen.
-
Als Synology jouw data niet heeft kunnen redden/reconstrueren, met alle respect, waarom zou je collega het wel kunnen ?
Waarom doe je zo moeilijk, je hebt je data toch nog steeds veilig gesteld ?
- Data veilig gesteld en overgegaan naar SHR op 2x 3TB.
Je kunt beter het Volume1 en Pool1 (weer) verwijderen, daarna Volume1 opnieuw maken (Pool1 wordt dan ook gemaakt), maar dan gelijk met 2x4TB en 2x3TB, de nodige packages weer installeren en je data restoren.
-
Ik had al wat niet heel belangrijke zaken op de nieuwe 4TB schijven pool/volume gezet om ze alvast wat te doen te geven. Had een beetje ijdele hoop dat daar nog wat van te redden was. Je redenatie van Synology had ik zelf ook al voor ogen, maar zoals gezegd had ik nog wat ijdele hoop.
Ik moet sowieso helemaal opnieuw beginnen, want er is geen volume meer. Pool weet ik even niet zeker, maar kan momenteel ook niet bij de nas. Maar ik ga dan gewoon op safe en laat de nas zoals die is, zonder mijn collega. Dat beetje data weg is dan maar zo, liever dan een nas die niet meer werkt vanwege bricken ofso.