Synology-Forum.nl
Hardware ondersteuning => NAS hardware vragen => Topic gestart door: joostdevries op 07 februari 2013, 17:21:47
-
Ik heb wat zitten zoeken op het forum, maar kon geen vergelijkbare problemen vinden.
Mijn DS212+ is erg langzaam als je bijvoorbeeld via de webinterface wilt inloggen, of als je daarna wat applicaties probeert te openen. Het inloggen kan soms makkelijk 1 of meerdere minuten duren. Downloaden gaat juist weer heel erg snel, ook heb ik geen problemen met het streamen van 1080p bestanden met een hoge bitrate. Waar ik weer wel last van heb is dat als ik vanaf mijn mediaspeler (popcorn hour c-200) door de mappen heen wil bladeren (is verbonden via NFS) dat dit erg traag reageert en soms zelfs tot een time-out leidt.
Het ligt volgens mij niet aan de versie van DSM want ik had het met de vorige versie ook. Ik draai op het moment op 4.1-2636. Ik weet dat er wat nieuwere builds zijn, maar in de releasenotes van die builds staan geen verbeteringen die mij zou kunnen helpen volgens mij. Ik ben niet zo'n fan van het updaten naar een nieuwe versie als het me niks oplevert. Voor hetzelfde geldt wordt het er alleen maar minder van.
Iemand ervaring hiermee? Soms heb ik de problemen ook niet, dan reageert alles heel snel, maar ik heb vaker wel dan geen problemen.
Nog wat info wat handig kan zijn. Ik draai de volgende pakketten: Downloadstation, Cloud station, Audio station, Media server, Video station, Antivirus essentials en Photo station.
-
Nog wat info wat handig kan zijn. Ik draai de volgende pakketten: Downloadstation, Cloud station, Audio station, Media server, Video station, Antivirus essentials en Photo station.
Zet deze maar eens uit dan en je zult zien dat het wat sneller gaat.
-
Heb je dit van 1 PC of vanaf alle locaties waar vandaan je verbinding probeert te maken?
Je zal eens onder broncontrole > Proces kunnen kijken of daar niet iets is wat veel geheugen of CPU pakt.
-
Hoe zit je netwerk in elkaar? Is alles bedraad of draadloos? Dit ivm. mogelijk signaalverlies over draadloos.
-
Beetje late reactie omdat ik geen mails van jullie reactie kreeg.
Zal antivirus eens uitzetten. Daar heb ik volgens mij al eerder iets mee gehad.
Maakt niet uit vanaf welke computer ik het probeer.
Netwerk is allemaal bedraad en is gigabit lan. Als ik in de webinterface inlog dan doe ik dat geregeld via WiFi, maar dat is ook een 802.11N (300 mbit) netwerk.
Rare is trouwens dat de processor helemaal niet zo druk is op zo'n moment dat het traag is. Je zou verwachten dat die dan vol staat te ratelen.
-
Ik reageer toch maar even op deze gedateerde topic want ik heb ook het fenomeen dat de server erg traag is. zowel op het lokale netwerk als via internet is het laden van de inlogpagina al erg traag. ook eenmaal in op de desktop is de UI vrij traag...3 tot 7 seconden voordat er iets gebeurd. De server heeft op dat moment feitelijk geen andere tasks draaien....virus checker heb ik momenteel niet geinstalleerd.
mvg
Ron
-
Als aanmelden wat langzaam is, kan het zijn dat de DiskStation misschien eerst wakker moet worden (uit hibernate of misschien wel standy). Is een 2e keer aanmelden ook langzaam?
Als File Station wat traag reageert, komt dit omdat het Java wil opstarten. Het gebruik van Java maakt een systeem ook minder snel en het is jammer dat dit niet gewoon uit te zetten is. Je hebt het namelijk maar zelden nodig.
Kan het zijn dat je onlangs DSM versie 4.3 geinstalleerd hebt? Want dan is je DiskStation een paar dagen bezig met de nodige conversies en indexeringen. Dat maakt je systeem sowieso langzamer dan normaal. Ik heb daar nu ook last van.
-
Kan het zijn dat je onlangs DSM versie 4.3 geinstalleerd hebt? Want dan is je DiskStation een paar dagen bezig met de nodige conversies en indexeringen. Dat maakt je systeem sowieso langzamer dan normaal. Ik heb daar nu ook last van.
Excuses dat ik in dit topic binnen val maar zoekend naar een antwoord kwam ik deze text van je tegen. Ik heb namelijk wel net DSM 4.3 geïnstalleerd en dat levert het volgende probleem op. In verkenner kan ik wel de NAS op mijn netwerk zien maar als ik bij de folders wil geeft windows aan dat dat door een vermoedelijke netwerk fout niet kan. Voor de update ging dat prima. Ik kan wel via mijn browser (chrome) in dsm komen maar dat gebruik ik nooit voor het overzetten van bestanden want dat is tergend traag.
Nu dan de vraag; moet ik gewoon een paar dagen afwachten zodat conversies en indexeringen afgerond worden? Lijkt me zo onwaarschijnlijk dat verkenner dan toch ineens bij de folders kan.
alvast dank.
-
In verkenner kan ik wel de NAS op mijn netwerk zien maar als ik bij de folders wil geeft windows aan dat dat door een vermoedelijke netwerk fout niet kan. Voor de update ging dat prima.
Als je DiskStation wel gevonden wordt, maar de mappen niet weergegeven kunnen worden, dan lijkt me dat een rechtenprobleem. Maar het kan ook zijn dat je DiskStation te druk bezig is om snel genoeg te reageren op het verzoek van de Verkenner om de mappen te laten zien.
Open eens de map \\DiskStation
Gaat het dan ook fout?
-
Hé Matr1x,
Voor de duidelijkheid heb ik twee screenshots bijgevoegd. Zoals je ziet kan ik via File station alle mappen zien maar vind ik dit erg onprettig werken (vooral erg traag vergeleken met windows verkenner). En zoals je ziet in verkenner laat ie 'm wel zien maar vindt hij dat er een netwerkfout is... :(
wat bedoel je met de map \\Diskstation? dat lijkt me iets voor de browser maar via chrome kom ik er wel in, das het probleem niet.
Is een downgrade van DSM een mogelijkheid of kan dat echt niet zoals ze aangeven tijdens de upgrade?
Groet!
-
Als ik even mag inbreken:
Ik denk dat Matr1x bedoelt \\NAS in Windows Explorer.
-
Hé Birdy! kom d'r bij...
Misschien mis ik iets maar eh,... Bij mij heeft het apparaat de naam NAS gekregen. En ik weet niet beter dan dat ik in verkenner op een item (folder, schijf, of netwerklocatie o.i.d.) moet klikken om er toegang toe te krijgen. En als ik dat dus op de NAS doe krijg ik het bericht: geen toegang tot \\NAS
Ik heb de NAS nu ongeveer een jaar en dat is nooit eerder een probleem geweest. Tot de update naar DSM 4.3
Maar nogmaals misschien mis ik hier iets....
-
Hang je nas eens aan je pc en kijk dan eens of het werkt, dus alleen utp kabel tussen je pc en nas.
-
Ga ik proberen...
-
Heren,
Het is gelukt. pffff
Zoals Matr1x al zei
en zoals Birdy het toelichte.
Rechten probleem dus. Ik heb alleen nooit geweten dat je in verkenner het adres kan overrulen en zodoende \\NAS kunt intikken. Toen zat ik er ineens wel in en sindsdien gaat het goed
:)
Dank
-
Moi zo ;)