Synology-Forum.nl
Hardware ondersteuning => NAS hardware vragen => Topic gestart door: SPiET op 16 november 2012, 10:34:07
-
Hoe kan je je snelheid es testen als je via Windows Verkenner een bestand (rond de 8GB) kopieert naar je NAS?
Es een bestand van externe hdd (usb 2) via windows verkenner naar de nas gestuurd, dat duurde toch lang vond ik.
Configuratie gigabit netwerk.
-
Snelheid wordt bepaald door de langzaamste schakel. In dit geval is dat dus je USB verbinding.
Zorg dat je een bestand (dus 1 bestand en niet een complete directory) van tenminste 5GB hebt. Zorg voor een programmaatje wat de snelheid van je Lan meet (of gebruik een FTP client, hebben vrijwel altijd een 'snelheidsmeter' en zijn i.h.a. sneller dan Explorer) en stuur dat enkele malen naar je NAS. Doe ook hem omgekeerde want daar zit een groot verschil tussen.
-
Bedankt. Zal ik es doen met ftp. Dat moet ik activeren in dsm juist? Moet er dan met een wifi telenet router ook poorten moeten worden opengezet?
Btw ik heb hier mapje met fotos gesleept naar de ds (met verkenner) in een zelf gemaakte map photo. De systeem mappen photo, music enz zie ik er niet in staan maar staan wel in dsm config gedeelde mappen.
Ik dacht dat ik zelf een map photo aanmaak en daarin fotos zet, photostation opstart via dsm dat ik ze dan zie maar dat is niet t geval.
-
Misschien is de Intel NAS performance toolkit wel iets: http://www.intel.com/products/server/st ... oolkit.htm (http://www.intel.com/products/server/storage/NAS_Perf_Toolkit.htm)
En hier hoe smallnetbuilder hun NAS testen uitvoert: http://www.smallnetbuilder.com/nas/nas- ... revision-4 (http://www.smallnetbuilder.com/nas/nas-howto/31249-how-we-test-networked-storage-devices-revision-4)
Zij gebruiken robocopy en de Intel toolkit.
Martien
-
Zal ik es bekijken. Bedankt. Anders goeie ftp clienten? Ik gebruik nog steeds flashfxp.
-
Filezilla vind ik wel een goeie
-
Als je in de praktijk bestanden van PC naar NAS kopieert met Explorer, en je wilt die snelheid weten, dan moet ook via die wijze meten. Gewoon met een stopwatch, of het systeemklokje. Bestandsgrootte wordt in Explorer aangegeven in KB, dus even delen door 1024. Die uitkomst deel je door het aantal seconden dat het duurt.
Klinkt als een knullige methode. Mijn ervaring met de tooltjes die ik gebruikt heb: ze geven allemaal een andere snelheid, en allemaal te hoog.
(En over het kopieren van/naar een USB drive, aangesloten op je DS: Dan is die USB drive de beperkende factor, zeker als die niet EXT3 of EXT4 geformatteerd is, maar NTFS.)
-
Henk,
Het voordeel van het gebruik van een bepaalde tool is dat je vergelijkingsmateriaal hebt. Je gebruikt namelijk een contante factor en dat is de tool waarmee je meet :)
Martien
-
Henk,
Het voordeel van het gebruik van een bepaalde tool is dat je vergelijkingsmateriaal hebt. Je gebruikt namelijk een contante factor en dat is de tool waarmee je meet :)
Martien
Inderdaad, de enige manier want 'meten is weten'.
En wat die "verschillende' waarden die "verschillende" tools geven. Die is vaak niet verschillend maar het verschil zit hem in de presentatie. Zo meten veel tools het aantal karakters (zeg maar Bytes, maar niet helemaal), weer anderen meten het aantal bits en ook zijn er tools die netto transport meten dus de waarde weergeven exclusief overhead. Overhead ligt rond de 10% dus maakt al een groot verschil uit. En dan praten we nog niet eens over het verschil tussen GB en GiB.
Kortom er zijn veel onderling niet of moeilijk vergelijkbare methodes maar zolang je dezelfde tool gebruikt kun je onderling vergelijken en dat is meestal meer waard dan absolute gegevens.
-
En je moet oppassen dat je niet de snelheid van je eigen HD aan het meten bent. Als jouw computer geen raid heeft en een trage HD en je wilt een raid0 nas testen met snelle schijven, kun je een probleem krijgen :)
-
En je moet oppassen dat je niet de snelheid van je eigen HD aan het meten bent. Als jouw computer geen raid heeft en een trage HD en je wilt een raid0 nas testen met snelle schijven, kun je een probleem krijgen :)
Is toch niets op tegen? De snelheid is net zo hoog als de traagste component in de keten. Stel je netwerk is 10Mbps dan is vrijwel daarmee de hoogste snelheid bepaald,
Wat wel vaak fout gaat is het logisch nadenken waarom is de snelheid zo laag. Zeker zolang er mensen zijn die rustig gaan downloaden en dan ook nog even de snelheid meten en dan de vreemdste schommelingen zien. En dat uiteraard bij hun klacht er niet bij vertellen.