Synology-Forum.nl

Hardware ondersteuning => NAS hardware vragen => Topic gestart door: Stefaan66 op 13 september 2015, 19:56:42

Titel: HD'S DS211+ vervangen door grotere exemplaren
Bericht door: Stefaan66 op 13 september 2015, 19:56:42
Hallo,

Ik bezit een DS211+ met 2 HD's van 2 TB in SHR-raid
In de datasheet van deze nas staat vermeld dat de max capaciteit van de HD's maar 2 x 3 TB is. Maar in de compatibiliteitslijst op de website van synology staan er HD's tot 6 TB vermeld. Ik heb de vraag gesteld aan synology en zij vertelden me dat ik enkel een max volume van 6 TB kan hebben, dus HD's van 2x3 TB of 5+1 TB of 1 x 6 TB kan insteken
Mijn HD's zitten bijna vol dus is een vervanging naar grotere HD's wel aan de orde.
Ik had gedacht aan 2 nieuwe HD's van 5 of 6 TB er in te stoppen maar ik twijfel of dit wel kan.
Heeft er iemand ervaring hiermee?
Is er iemand die in zijn oude NAS grotere HD's zitten heeft dan dat de datasheet van die NAS vermelde?
Kan men dus grotere HD's in de nas stoppen dan dat de datasheet vermeld?
Graag had ik jullie bevindingen gehoord


Stefaan
Titel: Re: HD'S DS211+ vervangen door grotere exemplaren
Bericht door: Robert Koopman op 13 september 2015, 20:07:26
Discussie is als eens eerder geweest, zie: http://www.synology-forum.nl/hardware-vragen/harde-schijf-voor-ds211/ (http://www.synology-forum.nl/hardware-vragen/harde-schijf-voor-ds211/)

Ook daar het antwoord dat de ds211+ geen groter volume dan 6 TB aankan.
Wel verbazing bij velen, waaronder ondergetekende  8)
Titel: Re: HD'S DS211+ vervangen door grotere exemplaren
Bericht door: Birdy op 13 september 2015, 20:17:49
In die Topic wordt als laatste geschreven door Synology:
Citaat
The default spec is released when this product launched, for disk choosing, we keep updating in the compatibility disk list.
Daarmee wordt toch de suggestie gewekt dat als de compatibility disk list aangeeft HD's van b.v. 4TB compatible voor de DS211+ dat je een volume mag hebben van 8TB, toch ? 
Titel: Re: HD'S DS211+ vervangen door grotere exemplaren
Bericht door: Ben(V) op 13 september 2015, 20:21:10
Volgens mij staat daar alleen dat je 4TB disken erin kunt stoppen.
Dat werkt ook prima als je er ofwel een shr van maak ofwel twee volumes van 4TB van maakt.

Wat niet werkt is dat je er een jbod van 8TB van maakt, want in de specs staat dat het maximale volume 6Tb is.
Titel: Re: HD'S DS211+ vervangen door grotere exemplaren
Bericht door: Stefaan66 op 13 september 2015, 21:28:14
Dus als ik het goed lees dan zou ik theoretisch 2 HD's van max 6 TB in de NAS kunnen stoppen, en een SHR-raid volume maken van 6 TB (dus mirroring, wat ik nu al doe met deze van 2 TB)
De uitleg op de site van synology is idd eerder vaag en de productsheet werd ook aangemaakt ten tijde dat de max schijfcapaciteit van de toen bestaande HD's eerder 3 TB was.
Ik had begin deze week van de medewerker van synology ook eerder een geruststellend antwoord verwacht dan hetgene ik ontvangen heb.
Blijkbaar wist hij het ook niet zo goed.
Bedankt in ieder geval voor de reacties hier, maar ik zou toch geruster zijn moest er toch iemand zijn die dit al uitgevoerd had.
Titel: Re: HD'S DS211+ vervangen door grotere exemplaren
Bericht door: Ben(V) op 13 september 2015, 21:41:53
Ik heb een DS409 met vier stuks 1TB disken erin in een RAID 5 configuratie.
Dat is dus een volume van 3TB.

De DS409 is ook een marvel kirkwood CPU(net als D211+), zelfs nog wat ouder.