Synology-Forum.nl
Hardware ondersteuning => NAS hardware vragen => Topic gestart door: Martingj op 30 juni 2017, 16:00:24
-
Als mijn NAS een paar uur aan staat duurt het bladeren door de diverse albums in mijn mediaspeler erg lang. Ook lukt het niet om via mijn Mac verbinding te maken. Wanneer ik de NAS een tijd uit zet en weer opstart, dan is de snelheid weer normaal en kan ik ook verbinding maken.
Wanneer ik er bij kan zie ik niets in de logs staan, maar ik kan wel zien dat de I/O rond de 90% is. De hoogste schijftemperatuur van mijn WD greens die ik heb gezien is 50 graden en disk 2 heeft 4 defecte sectoren. De smart test blijft hangen op 90% en verbinding is weg voordat hij tot een einde komt.
Het verschijnsel is begonnen nadat we een zware stroomstoring hebben gehad.
Voordat ik als een dolle stier spullen ga vervangen heb ik de volgende vragen waarop jullie hopelijk een antwoord hebben:
- Wat kan ik eventueel nog nakijken en hoe doe ik dat?
- Wat is de meest waarschijnlijke oorzaak: een defecte schijf of een defect in de NAS adv de stroomuitval. of zijn er meer mogelijkheden?
Bij voorbaat dank voor de hulp
-
De kans is groot dat er iets mis is met 1 HD of beiden.
Je zou de HD's kunnen testen aan je PC (Dock of Externe behuizing) met de test software van het merk HD('s).
-
Dank je, ik ga kijken of ik nog een externe behuizing heb.
-
Helaas, de externe behuizing heeft te oude aansluitingen. Als ik wil gaan testen moet ik of een nieuwe behuizing of verkoopkabels voor data of stroom aanschaffen. Welke verloop zou dan nodig zijn?
Intussen heb ik de schijf 2 verwijderd omdat ik vermoed dat die niet helemaal lekker is en tot nu toe gaat het goed.
-
Misschien kun je hier (of iets dergelijks) wat mee?
http://www.yagoda.nl/usb-naar-ide-en-sata-converter.html?source=googlebase&gclid=Cj0KEQjw7dfKBRCdkKrvmfKtyeoBEiQAch0egWlTeAMhF7Qa34C0Q0VnTe9856kSYTa4uLMlmlGKOdgaAq398P8HAQ
Zou wel een relatief goedkope oplossing zijn.
-
Ik zou gewoon voor een nieuw externe behuizing gaan. Zo duur zijn ze niet en je hebt hem toch nodig om af en toe een fatsoenlijke backup van de belangrijkste nas folders te maken.
-
Afhankelijk van je manier van backups maken, lijkt me.
-
Intussen heeft de NAS gedraaid met alleen schijf 1. Dat gaf na een tijdje ook weer problemen. Nu kon ik niet meer inloggen en werd de mediaspeler traag. De partities van de NAS bleven wel benaderbaar.
Schijf 2 kan toch ook los draaien, mits weer in dock 2 geplaatst.
-
Yep.
-
Met alleen schijf 2 in de nas gebeurd hetzelfde als met schijf met daarbij dat er geen vebinding te maken is vanf de mac.
Mijn vermoeden is dat deze schijf niet goed meer is, endat de nas toch ook een tik van de stroomuitval heeft gehad. Ik ga nu eerst de schijven verder testen en zonodig vervangen. Zijn er dan nog steeds problemen dan wordt hde ds216j in huis gehaald.
-
De schijven zijn vervangen en alles werkt weer.
Ik moet alleen nog vaststellen welke schijf kapot is, maar da's van later zorg.