Auteur Topic: Diskstation niet meer zichtbaar in netwerk  (gelezen 6998 keer)

Offline Max

  • Bedankjes
  • -Gegeven: 0
  • -Ontvangen: 0
  • Berichten: 3
Diskstation niet meer zichtbaar in netwerk
« Gepost op: 07 januari 2012, 15:08:17 »
Hoi,

na kortgeleden een synology DS110j te hebben gekocht en deze succesvol te hebben geinstalleerd, ontstond de behoefte om de snelheid te verhogen en ben ik overgestapt van mijn oude niet-gigabit (sitecom) routertje naar een (netgear) gigabit router.

Nu heb ik deze geinstalleerd, maar wordt mijn nas niet meer herkend of gevonden. Als ik naar de ledjes kijk wordt er wel gecommuniceerd tussen mijn nieuwe router en de nas, en er is ook een ip adres in mijn router config te zien, maar zonder hostname.

De nas is via de oude browser op de oude ip/url niet meer te benaderen, er is in zijn geheel geen toegang mogelijk, noch via de assistant, noch via de browser.

Ik heb het idee dat de nas nog oude configuratie en adresgegevens bevat, waardoor het nu niet wordt herkend als een onderdeel van het nieuwe netwerk, en misschien had het met het in gebruik nemen van een nieuwe router beter geweest als ik een versie nas installatie erna had gedaan,

Ik heb nu alleen geen idee hoe ik de nas kan benaderen. Al is het maar om het te deinstalleren (er staat nog geen serieuze data op).

Iemand een idee wat ik het beste kan doen?

Alvast bedankt!

groet,
Max

Offline kleinewolf

  • Bedankjes
  • -Gegeven: 0
  • -Ontvangen: 0
  • Berichten: 4
Re: Diskstation niet meer zichtbaar in netwerk
« Reactie #1 Gepost op: 07 januari 2012, 15:45:21 »
Hi Max,

het kan zijn dat je nas op dhcp staat. en dan zal deze weer een nieuw ip adres krijgen van je router. je kan angry ip scanner er op los laten dan kan je misschien het ipadres achter halen.

Offline Max

  • Bedankjes
  • -Gegeven: 0
  • -Ontvangen: 0
  • Berichten: 3
Re: Diskstation niet meer zichtbaar in netwerk
« Reactie #2 Gepost op: 07 januari 2012, 18:19:49 »
Hi kleinewolf,

dank je voor je reactie.
dat had ik al gedaan, met verschillende programma's. Het enige wat ik daarvan leer is dat er 3 devices worden gevonden, waarvan alleen mn pc zijn hostname afgeeft.
Vermoedelijk is een andere mijn router, en de derde (x.x.x.3) is mij onbekend, welke geen details afgeeft, en daarmee de nas denk ik kán zijn.

Stel dat het de nas is, wat zouden dan vervolgstappen kunnen zijn? ik heb genoemde ip adres al in de browser geprobeerd, maar die vind niks, noch op oude ip's, noch op nieuwe gevonden ip's.

Weet je of er nog andere mogelijkheden om bijvoorbeeld een harde reset te doen op de nas (voor een geheel nieuwe installatie), of kan dit alleen via de dsm interface, waar ik nu niet bij kan?

groet,
Max

Offline Max

  • Bedankjes
  • -Gegeven: 0
  • -Ontvangen: 0
  • Berichten: 3
Re: Diskstation niet meer zichtbaar in netwerk
« Reactie #3 Gepost op: 07 januari 2012, 19:00:01 »
Ik heb de harde reset gevonden, klein knopje op de achterkant 4 seconden lang indrukken.

dit blijkt een oplossing te zijn zonder dit de noodzaak voor een geheel nieuwe installatie teweeg brengt. Getuige de volgende opmerking in de handleiding: "Opmerking: Naast het opnieuw instellen van het wachtwoord van de beheerder zal de RESET-knop ook het IP-adres en de DNS van Synology DiskStation herstellen." Dit was precies de oplossing waar ik naar op zoek was, omdat mijn NAS nog op een oude IP zat.

Max

Offline kleinewolf

  • Bedankjes
  • -Gegeven: 0
  • -Ontvangen: 0
  • Berichten: 4
Re: Diskstation niet meer zichtbaar in netwerk
« Reactie #4 Gepost op: 09 januari 2012, 18:16:25 »
netjes gedaan.

dank je wel voor de feedback


 

Access Diskstation from different computer

Gestart door larsilBoard Overige software

Reacties: 1
Gelezen: 3057
Laatste bericht 02 mei 2009, 17:20:48
door Anonymous
DiskStation gaat in slaapstand na upgrade naar Win10

Gestart door JayBeeBoard Windows

Reacties: 7
Gelezen: 2911
Laatste bericht 21 oktober 2015, 09:00:54
door Plerry
Synology DiskStation DS2411+ (12-bay)

Gestart door NTC1985Board Verkocht

Reacties: 3
Gelezen: 1950
Laatste bericht 04 april 2018, 11:36:59
door Birdy
Firewall instellingen bij DMZ naar Diskstation

Gestart door JozefBoard Overige software

Reacties: 11
Gelezen: 7380
Laatste bericht 21 september 2014, 22:48:05
door Robbedoes
Geen Diskstation gevonden in LAN

Gestart door CaressaBoard NAS hardware vragen

Reacties: 15
Gelezen: 6915
Laatste bericht 01 januari 2016, 23:31:17
door Birdy