Synology-Forum.nl
Firmware => Synology DSM algemeen => Topic gestart door: J Dormans op 22 februari 2021, 20:47:56
-
Ik heb een Nas DS216Play en krijg met geen mogelijkheid de schijven op geruimd, heb alles verwijderd maar geeft nog steeds 80% aan dat de schijven gevuld zijn.
Heb 2 schijven en volgens mij de laatste updates, maar lukt me niet op restant op te ruimen of te schonen.
Wie kan me of wil me verder helpen?
-
Lijkt me geen Hardware probleem. --> Naar algemeen.
-
heb alles verwijderd
Dus je hebt helemaal geen data meer?
Welke packages heb je geïnstalleerd?
-
Alle prullenbakken al geleegd?
M.vr.gr.
-
Ja heb alles naar de pc geschreven en alles verwijderd prullebak leeg gemaakt enz maar staat nog steeds op 80% en kan niet opschonen of de schijven formateren gebruikt nog steeds 2,19 TB van de 2,7 op beide schijven
-
Wellicht overbodig, maar toch, uitgelogd, de nas uitgezet, van de stroom af en weer opnieuw opgestart?
M.vr.gr.
-
Dat ga ik nu doen, alles uitloggen van de stroom af en morgen weer verder.
Zal wat laten horen wat het resultaat is.
Alvast bedankt allemaal.
Gr. Johan
-
Johan;
Gisteren beloofd om jullie op de hoogte te houden over NAS schijven die 82% vol blijven ondanks dat alles verwijderd heb.
Eerst Nas uitgelogt, van stroom en internet gehaald na 1 uur weer gekoppeld en schijven blijven 82 % vol.
Vervolgens vandaag Fabrieksinstellingen terug proberen te zetten met behoud van wachtwoorden waarna ik de reset knop moest indrukken 4 seconden op de NAS, echter NAS hing zich schijnbaar op althans ik zag niks meer gebeuren.
Weer NAS gereset en vervolgens moest ik diverse wachtwoorden wijzigen en emailadres omdat ze in gebruik zouden zijn uiteraard door mijzelf.
Nadat het weer alles deed en opgestart was , bleek dat de schijven weer 82% vol waren. Staat blijkbaar iets verborgen op, dus bijna 2 TB van de totale 2,7 TB.
Wie weet raad ?
Zou ik de schijven eruit halen en formateren via de USB aansluiting!?
Gr. Johan
-
Welke packages heb je geïnstalleerd?
-
Wat bedoel je met Package en hoe kom ik eraan?
Johan
-
Diverse packages zorgen ervoor dat je geen data kunt kwijt raken. Die slaan dan een backup op, buiten het bereik van de gebruiker zodat hij ze niet alsnog wist.
Als je het pakket weer verwijderd zul je de vraag krijgen om ook alle data te wissen. Doe je dat niet, dat blijft de data er op staan zodat je het direct weer kunt gebruiken na her-installatie van zo'n pakket.
Meest waarschijnlijke is dat je de data hebt laten staan. In dat geval op te lossen door het pakket opnieuw te installeren en vervolgens weer te verwijderen met de data.
-
Wat bedoel je met Package en hoe kom ik eraan?
Je weet toch wel wat Packages zijn?
Kijk in het Package Center.
-
Hi. Ik ben nieuw hier. Dus misschien plaats ik dit wel in een verkeerde topic. Excuses daarvoor dan.
Maar ik ben hier via google terecht gekomen omdat ik hetzelfde probleem had. M'n NAS bleef vol lopen terwijl ik dingen had verwijderd en alle prullenbakken had geleegd.
Wat bleek... ik had ook snapshot replication draaien. Deze heb ik verwijderd (inclusief alle snapshots) en ik ging van nog maar 3.2 TB naar 10 TB ruimte over.
-
Klopt. Mensen realiseren zich vaak niet waarom snapshots werken. Dat kan alleen als weggegooide data niet echt weggegooid word, maar ergens blijft staan zodat het voor herstel te gebruiken is. Dus een vorm van backup die ruimte kost.