Synology-Forum.nl
Firmware => Synology DSM algemeen => Topic gestart door: Tristan87 op 25 maart 2016, 19:00:55
-
Hallo allemaal,
Een vraagje, al een tijd komt mijn synology elk uur uit slaapstand mode, ook s'nachts, nu met de update naar 6.0 kan ik zien dat het mijn mac elk uur mijn nas wakker maakt, maar waarom? Dit gebeurd ook s'nachts. Iemand een idee hoe dit kan?
ps. mijn mac staat altijd aan, wel in sluimerstand.
-
En kun je zien via welke verbinding? Http of AFP?
-
AFP staat er
-
Toch geen Time Machine backup, want die doet dat per default 1x per uur.
-
Nee geen time machine..
-
t/m 5.2 werd alleen de AFP aanwezigheid via bonjour gebroadcast. Dus hoewel Apple sinds Mavericks naar SMB overgestapt is als voorkeurs protocol, verbond hij nog steeds via AFP met de nas. Volgens mij heb ik daar zelfs een bugreport over ingezonden. Sinds dsm 6 broadcast hij ook het smb protocol via bonjour.
Ik heb het net getest. Als je nu een share verbind via bonjour, wordt hij via smb verbonden. AFP zal dan alleen nog voor Time Machine gebruikt worden en als je ergens expliciet dat protocol opgegeven hebt.
-
Oke, als ik je goed begrepen heb moet ik dus mac bestandenservice uitzetten en dan verbinden via smb://? Dan krijg ik ook gewoon toegang tot mijn bestanden, dan zou het dus nu moeten werken?
-
Nee, mac bestandservice kun je gerust aan laten. Vroeger melde hij zich alleen als afp server, maar nu als afp/smb server. De mac kiest nu wat hij het beste vind. Dit zal smb zijn. Als hij dan toch met afp verbind, lijkt me dit een link die expliciet als afp opgegeven is. Misschien helpt dat met het zoeken.
Ik heb overigens ook steeds mac's actief in het netwerk. Toch gaat mijn backupnas gewoon in slaapstand, tussen de backups.
Bonjour is op meer punten veranderd. t/m 5.2 was dat gekoppeld aan de mac bestandservice. Als je de mac bestandservice aanzette, werd bonjour vanzelf actief. Sinds 6.0 zit er een aparte optie in om bonjour aan te zetten. (Onder netwerk --> DSM-instellingen) Default is aan. Overigens kun je daar nu ook de windows broadcasts aan/uit zetten.
-
Nou ik heb nog het een en ander geprobeerd, maar het is als de mac aanstaat blijft hij elk uur uit slaapstand komen, staat mijn mac helemaal uit dan valt hij in slaap en wordt hij ook niet wakker tot hij benaderd wordt..