Synology-Forum.nl
Firmware => Synology DSM algemeen => Topic gestart door: UncleBen op 26 augustus 2016, 20:11:13
-
Hallo,
ik heb mijn NAS (DS215j) nu enige tijd en wat mij opvalt is, dat de schijven ALTIJD draaien (ik zie de groene lampjes branden).
Terwijl ik toch ingesteld heb dat de HDD-slaapstand na 20 minuten bereikt wordt.
Wellicht draaien er nog ergens services op de achtergrond die dit voorkomen.
Hoe kan ik bepalen welke dat zijn?
En als ik het niet opgelost krijg, is het schadelijk voor de HDD's dat ze 24 uur /dag draaien?
Iemand zei eens: gewoon 's nachts een system down doen (helemaal uitzetten) en 's morgens weer actief maken. Helpt dat?
Graag advies.
-
Ik zou je NAS gewoon lekker continue laten draaien.
Als HD's wel ergens gevoelig voor zijn is vaak uit en aan.
-
Dat ligt er wel aan welk type HD's (https://www.synology.com/nl-nl/knowledgebase/DSM/tutorial/General/How_to_choose_the_right_HDD_for_my_Synology_NAS) gebruikt worden.
Nu heeft @UncleBen RED HD's, vallen onder de NAS Klasse en zijn dan ook juist ontworpen om 24/7 te draaien.
V.w.b. dat HD's niet in slaapstand gaan (is wat anders natuurlijk), daar zijn al veel Topics over geweest maar, neem deze eens even door. (https://www.synology.com/nl-nl/knowledgebase/DSM/tutorial/General/What_stops_my_Synology_NAS_from_entering_System_Hibernation)
-
Hangt ook af van welke pakketten je draait. Mailstation en surveillance station zorgen er bijvoorbeeld voor dat je nas niet in de slaapstand gaat
-
Buiten het feit dat dit onderwerp al veel behandeld is op dit Forum, lees deze eens even door (https://www.synology.com/nl-nl/knowledgebase/DSM/tutorial/General/What_stops_my_Synology_NAS_from_entering_System_Hibernation).