Synology-Forum.nl
Firmware => Synology DSM algemeen => Topic gestart door: Birdy op 06 december 2015, 17:49:41
-
De vraag van @HooijmansNL was (in deze Topic (http://www.synology-forum.nl/firmware-algemeen/media-wordt-niet-geindexeerd/msg175856/#msg175856)):
Wat is trouwens ook ineens merk, is dat de HDD's die er in zitten zo nu en dan als hij grote bestanden aan het verplaatsen is een beetje brommend/tikkend geluid maakt.
Is dit normaal?
Als je het niet vertrouwt check smart info van je hd's. (https://help.synology.com/dsm/?section=DSM&version=5.2&link=StorageManager%2Fdisk.html&lang=nld)
-
SMART test uitgevoerd op allebei de schijven. Tijdens de test waren er geen merkwaardige dingen te melden, alleen merkte ik zodra ik de test op mijn 2e interne HDD deed dat die inderdaad een beetje begon te ratelen.
Wat kan hier de oorzaak van zijn?
-
Ik vroeg naar de smart info (https://help.synology.com/dsm/?section=DSM&version=5.2&link=StorageManager%2Fdisk.html&lang=nld):
De integriteitsinformatie controleren:
ga naar het tabblad HDD/SSD.
Selecteer een schijf.
Klik op Integriteitsinformatie.
Ga naar het tabblad Overzicht. Hier ziet u hoeveel uren de schijf in werking is, de huidige temperatuur, de herverbindings-/heridentificatietelling, de telling van beschadigde sectoren en de algemene S.M.A.R.T.-status.
Ga naar het tabblad S.M.A.R.T.-informatie. De nummers in de lijst kunnen u verder helpen bij de statusdiagnose van uw schijf.