Synology-Forum.nl
Firmware => Synology DSM algemeen => Topic gestart door: GEJEHA op 22 november 2013, 15:18:45
-
Hallo, mijn DS 213+ gaat sinds enkele weken regelmatig zomaar uit. Ook als ik bezig ben bestand naar de DS te kopiëren Iemand enig idee hoe dit kan? Aan de DS 213+ hangt overigens nog een DX213 in beide zitten 2 x 3TB WD disken. Hij gaat echt helemaal uit Er brand dat geen enkel lampje meer. Ik heb begrepen dat in de hybernation mode de het blauwe lichtje van de aan en uit knop zou knipperen. Alvast bedankt voor de hulp.
-
Controleer eens je Systeem log.
Ook als ik bezig ben bestand naar de DS te kopiëren
Dan is dit niet van toepassing:
Ik heb begrepen dat in de hybernation mode de het blauwe lichtje van de aan en uit knop zou knipperen.
Het probleem is dus dat je NAS zomaar uitgaat ook tijdens een kopie actie.
Ik zou, even kort door de bocht, denken aan een HW defect, powersupply b.v.
-
Klinkt inderdaad als een voeding probleem.
-
...of per ongeluk een verkeerde voeding/voedingskabeltje aangesloten?
-
Later zag ik dat je in het bezit ben van een DS213+ en een DX213. Zijn de voedingen verschillend dan is mijn vorige opmerking zeker iets om te controleren. Zijn de voedingen echter exact hetzelfde, dan is het een mooie manier om te kijken of het werkelijk een voedingsprobleem is. Dat doe je dan door de powersupply's om te wisselen.
-
Zo aan de foto's te zien zijn de voeding ingangen verschillend, zie bijlage, dus die kun je niet verwisselen.
-
:(
-
@GEJEHA
Ik weet niet waar je je NAS hebt gekocht, maar je zou kunnen vragen om een voeding te kunnen lenen ?
Mijn idee is dat wanneer je NAS zwaarder belast wordt, dus meer energie vraagt, (dus bezig met kopiëren naar de NAS) de voeding het niet meer kan trekken.
Als je zo'n voeding zou kunnen lenen OF gelijk zou kunnen omruilen (garantie), dan kun je daar achter komen.
Of, misschien, kan zo'n voeding doorgemeten worden ? Dat weet ik niet, maar is misschien wel een optie.
-
Is een bekend probleem. Ik heb mijn DS 213+ hiervoor ook omgewisseld. Call loggen bij Synology en je kunt met het call nr naar je leverancier.
-
Hierbij de gegevens:
Synology Ticket:
https://myds.synology.com/support/support_form.php?lang=nld
Of als je DS is geregistreerd of wilt registreren en dan een ticket:
https://myds.synology.com/support/register.php?lang=nld
Of als je wilt bellen:
http://www.synology.com/nl-nl/company/contact_us
Succes :!: