Hallo,
Ik ben sinds kort de trotse bezitter van een DS211. tot op heden ben ik hier heel tevreden mee vooral omdat ik nu direct mijn IP camera's kan opnemen zonder tussenkomst van een computer. maar genoeg hierover.
het echte probleem zit hem in de ISCSI en NFS en Windows file share.
1. Met mijn vorige nas had ik gewoon 1 shared map waar ik alles in had gezet. hierdoor had ik dus ook maar 1 netwerklocatie in deze computer. maar omdat Synology voor elke app zijn eigen path nodig heeft, zoals Music, Video's, serveiliance etc. heb ik nu onderhand 7 netwerklocaties in deze computer staan. Nu wilde ik het wat overzichtelijker maken door een ISCSI schijf te maken, dit had ik gedaan nadat ik mijn schijf geformateerd had, en succesvol met Wederzijdse CHAP aan mijn computers in het netwerk kunnen hangen en ook succesvol data kunnen delen. maar nu blijkt dat ik mijn files dus niet kan benaderen dmv FTP van buitenaf omdat ISCSI gewoon een vituele schijf op de schijf is, en ISCSI buiten mijn lokale netwerk om niet echt een optie is kwa beveileging en niet elke computer de nodige capaciteiten of instellingen heeft om dit te doen en FTP hiervoor dus makkelijker is.
Nu vroeg ik mij af als NFS dit wel kan zodat ik het probleem met vele mappen niet meer heb. of is er een manier om de paths voor de apps te veranderen.
2. een ander ding dat mij opviel was nadat ik een deel van mijn film collectie op mijn nas had overgeschreven (ruim 350GB) op een schijf van 500 (486GB) er dus nog maar +/- 120GB beschikbaar was, mijn 300GB grootzijnde ISCSI schijf nog steeds aangaf dat er 299GB beschikbaar was, wat mijn verontrusting opwekte. wat nu als ik deze 300GB nu volschijf? waar blijft het dan? schijf ik dan bestanden over of kapt de ISCSI gewoon met bestanden copieren?
Mvg,
Jasper