Synology-Forum.nl
Overige software => FTP, NFS and Samba Server => Topic gestart door: joosl op 26 december 2007, 12:38:31
-
Hallo,
Ik heb een aantal netwerkmappen aangemaakt op mijn DS 107+ , waar ik bestanden op heb gezet. Bijvoorbeeld mijn outlook .pst bestand staat hier ook.
Alleen iedere keer als ik mijn pc aanzet moet ik eerst inloggen vóórdat ik ze kan gebruiken.
Is er geen automatisch manier, zodat ik niet iedere keer hoef in te loggen?
-
Dan moet je de gast account toevoegen aan de lijst met gebruikers. Dan volgens mij moet het lukken.
Of de account op de DS gelijk maken qua naam + password als je inlogaccount in windows. Dit weet ik echter niet zeker
-
wontcachme, het is gelukt met je aanwijzingen!
Ik had inderdaad maar één gebruiker, zonder gastaccount...
thanks
-
wontcachme, het is gelukt met je aanwijzingen!
Ik had inderdaad maar één gebruiker, zonder gastaccount...
thanks
Hetzelfde probleem had ik ook,als je inderdaad een guest aanmaakt zonder passwoord kan je deze Dir's gewoon benaderen via je explorer.Maar deze DIR's staan dan wel open voor de "buitenkant" zal ik maar zeggen. Iemand enig idee hoe dit op te lossen ?
-
Ik heb hetzelfde probleem met mijn DS109. Ik wil dat ik automatisch toegang krijg tot de juiste mappen op mijn DS109, afhankelijk van de account waarmee ik inlog op mijn laptop. Tot nu toe zonder succes en dus log ik elke keer handmatig in op de netwerkmap. Erg onhandig. Iemand suggestisch???
-
Wat hierboven ook al aangegeven is: je moet op je DS precies hetzelfde account met hetzelfde wachtwoord hebben als op je computer en je moet er voor zorgen dat dit account dan natuurlijk voldoende rechten heeft op de mappen waar je bij wilt. Als je vanaf de computer naar je DS gaat, zal je computer eerst proberen aan te loggen met het Windows account en wachtwoord. Als deze dan helemaal gelijk zijn aan die van de DS, dan hoef je niet opnieuw in te loggen. Een gast account moet je eigenlijk alleen maar gebruiken voor de mappen (en applicaties) waar iedereen bij mag. Deze gebruikers hoeven hier dan niet aan te loggen. Op mijn DS heeft het gast account leesrechten op de mappen music en photo's (en public), zodat iedereen er zonder problemen bij kan (ook vanaf mobile devices). Voor de andere mappen moeten ze een account en wachtwoord gebruiken.
-
Ik heb nu op mijn lapop twee accounts aangemaakt. Op mijn DS109 heb ik exact dezelfde accounts aangemaakt. De passwords op de laptop en de DS109 komen overeen. Het vreemde is dat het voor 1 account exact werkt zoals hiervoor beschreven. Voor de andere account helaas niet. Deze account is de administrator op de laptop. Kan dat een reden zijn dat het niet goed werkt?
-
@lausegger: Dubbel posting wordt doorgaans als een doodzonde beschouwd in fora !
Zie: http://www.synology-forum.nl/viewtopic.php?f=25&t=4504#msg19082
Plerry