Synology-Forum.nl
Hardware ondersteuning => Externe harddisks en Printers => Topic gestart door: krekel op 24 juli 2021, 11:51:27
-
Ik heb een USB schijf aangesloten en geformatteerd maar ik krijg geen toegang op deze schijf. M'n rechten overal nagekeken (machtigingen) en hoewel ik de rechten van mijn login op lezen/schrijven heb gezet heb ik nog steeds geen toegang. Ergens staat wellicht iets niet goed, iemand een tip?
-
USB schijf aangesloten en geformatteerd
Door de NAS ?
Laat eens een printscreen zien van Configuratiescherm > Externe apparaten, klik op de USB-HD, daarna openvouwen aan de rechter kant.
-
Deze?
Ja, door de NAS geformatteerd. Op m'n tweede NAS heb ik er ook een aangesloten maar die werkt prima. Ik kan ook geen verschillen in de instellingen ontdekken..
-
Ja, die.
Kijk je nu als admin of gebruiker met admin rechten ?
Die zouden de HD in File Station standaard ook moeten zien.
-
Ja, ik kijk als gebruiker met admin rechten..
-
En kijk hier eens voor de Lokale groepen:
[attachimg=1]
-
Dat is het vreemde, in deze lijst staat de usbshare niet bij... Blijkbaar heb ik hier geen rechten en dat is vreemd als admin..
Opgelost: Na alle instellingen nog eens te zijn nagelopen bleek er een niet goed te staan. Bij - Gebruiker en Groep - Groep - Users - Machtigingen stond het vinkje op "geen toegang". Geen idee hoe dat kan maar het is in ieder geval opgelost, dank voor het meedenken!
-
IDD vreemd, dan zal je toch zelf in File Station moeten zoeken en/of in de Groep adminstrator, waar het rechten probleem zit.
Mogelijk dat er ergens iets overhoop is gehaald (speld in de hooiberg).
Standaard gezien, moet het gewoon werken voor admin.
Dus, alle mogelijke rechten instellingen nog eens nalopen en vergelijken me je tweede NAS.
Alleen snap ik deze niet:
en hoewel ik de rechten van mijn login op lezen/schrijven heb gezet heb ik nog steeds geen toegang.
Wat bedoel je precies met "mijn login op lezen/schrijven gezet ?
-
Zie mijn aanvulling hierboven.. Dank!
-
Bij - Gebruiker en Groep - Groep - Users - Machtigingen stond het vinkje op "geen toegang"
Toch zou dit niets uit moeten maken voor de gebruiker admin, want de Groep administrators heeft standaard altijd toegang (zie Reactie #5 (https://www.synology-forum.nl/externe-harddisks-en-printers/usb-schijf-toegevoegd-en-geformatteerd-geen-toegang/msg301820/#msg301820)), dus zit er toch ergens nog niet goed.
Maar goed, je het het werkende, op jouw manier....... :thumbup: ;)
-
Mee eens, ik zal het nog eens goed vergelijken met de tweede NAS, het werkt nu wel maar ik wil dan toch weten waarom nu wel...
-
....want de Groep administrators heeft standaard altijd toegang
Standaard inderdaad wel, maar om wat voor reden zijn de rechten van gebruikers (of "groepen") met admin rechten, altijd nog aan te passen.
Dat is hier misschien "per ongeluk" ook door de topic starter gebeurd? (Menselijke vergissingen zitten in een klein hoekje).
Die machtigingen heb ik "als gebruiker" (echter niet als "groep") zelf als zodanig expliciet aangepast bij de NAS-apparaten van mijn ex,
en bij enkele kennissen, die mij (op eigen loginnaam) adminrechten hebben gegeven voor het beheer van de NAS,
als extra zekerheid als ze er zelf niet uitkomen om aanpassingen te doen.
(Ze zijn in hun eigen vaardigheden van hun NAS daarin te onzeker, om alles zelf te kunnen instellen).
Heb "voor mezelf" om privacy-redenen bepaalde shares "verborgen" omdat ik daar als "buitenstaander" eigenlijk niets heb te zoeken.
Ook niet om er "per ongeluk" terecht te komen (wil ze niet zien). Maar kan het in tijden van nood (op verzoek) altijd "tijdelijk" zelf aanpassen.
Vergelijk het bijv. met het respect wat je hebt voor je tienerdochter die een dagboek bijhoudt en op haar kamer bewaart.
Ondanks dat ouders wel toegang hebben tot de kamer van de dochter, ga je niet zomaar in het dagboek van je dochter lezen.
-
Adminstrators maken ook deel uit van de groep Users. Als de groep Users op "Geen toegang" staat heb je als adminstrator ook geen toegang, omdat "Geen toegang" altijd de hoogste prioriteit heeft.
-
Dank voor je reactie, ik duik er van de week nog even goed in..