Synology-Forum.nl
Hardware ondersteuning => Externe harddisks en Printers => Topic gestart door: bbv8 op 07 januari 2018, 16:41:48
-
ik heb een 214se en daar had 1 schijf t van begeven en nu heb ik 2 grotere schijven er in gestoken en de oude 2 gig eruit gehaald, die wilde ik extern aansluiten of op de nas of op een andere pc en dan de bestanden er af plukken en op de nieuwe schijf.
Nu lukt me dat niet de schijf word wel gezien in schijfbeheer maar niet in verkenner, heb een kleine partitie wel zichtbaar weten te maken (een ongebruikte leek het) en ben ik tikkie bang alles kwijt te zijn maar kopiƫren van de huidige 2 gig in de externe casing lukt me niet.
Nu denk ik er aan om de grotere schijven tijdelijk weer even te verwijderen uit de ds214se en de kleine weer erin en dan te kopiƫren naar een andere Nas of Pc maar wat staat er te gebeuren als ik de huidige schijven er uit haal en later weer terug plaats, loop ik dan de kans dat ook daar weer misschien alles van kwijt kan raken???
Ik heb t halve forum doorzocht en wel veel soortgelijke zaken gezien maar nergens echt een duidelijk antwoord op mijn vraag kunnen vinden. Heb ook al een programa WBFS manager gedownload om te kijken of ik daar iets mee kan maar ook dat lukt me niet. Ook met DiskInternals Research kom ik niet echt verder, kan dan wel in alle partities (die in windows verkenner niet herkend worden) allerlei mappen zien maar als ik die allemaal van daaruit moet gaan omzetten kan ik misschien beter de 2gig ff terug in een Nas zetten :) Desnoods koop ik een Nas erbij :)
-
Nu lukt me dat niet de schijf word wel gezien in schijfbeheer maar niet in verkenner
Windows kan geen ext4 lezen dus, daarom zie je geen data.
Hiervoor heb je b.v. Paragon ExtFS for Windows (https://www.paragon-software.com/home/extfs-windows/) voor nodig.
Die kost wel geld.
Probeer anders: Ext4Explorer (https://sourceforge.net/projects/ext4explore/files/) die is gratis.
-
Bedankt Birdy maar kan je me geen advies geven of ik tijdelijk de huidige schijven uit mijn Nas kan halen en daar even de de 2gig leeg kan maken naar een andere opslag en dan erna weer de huidige schijven de Nas in zonder dat ik bang hoef te zijn dat ik de nas weer als nieuw en dus moet formatteren?
-
Nee dat is geen goed idee.
Doe het zoals Birdy aangaf.
In een USB behuizing en aan je PC hangen.