Synology-Forum.nl
Hardware ondersteuning => Externe harddisks en Printers => Topic gestart door: stapper op 29 mei 2023, 18:03:22
-
Hallo,
Ff wat advies nodig.
Ik heb op dit moment ongeveer 4TB aan data.
Tot nog toe draaide ik altijd een back-up van de onmisbare data, bij de rest had ik zoiets van het zij zo.
Maar goed, ook die data word steeds onmisbaarder ;)
Nou dacht ik ik kijk eens naar een schijf van 8tb, schrok wat van de prijzen, want dat koop je tegenwoordig ook al voor onder de 140 kennelijk, dus das mooi.
2 vragen:
- Is deze geschikt om via USB een back-up te draaien
- Stel mijn data gaat later weer over die 8tb heen? dan neem ik aan dat je weer een grotere doos moet kopen? of kun je dat over meerdere schijven verspreiden?
https://www.pcworld.com/article/394684/seagate-backup-plus-hub-8tb-review.html
bvd.
-
Wat heet 'schrikken'? De prijs per TB valt tegenwoordig toch reuze mee?
Jouw data kwijtspelen (foto's, muziek, documenten), dat is pas kostelijk.
Je kan eventueel backups verdelen over twee of meerdere externe HD's, afhankelijk van hoe je alle interne volumes en shares hebt ingedeeld.
Men zegt dat een schijf 'compatibel' moet zijn, maar ik blijf erbij dat (bijna) elke schijf goed is.
Edit> of bedoelde je nu net dat ze 'goedkoop' zijn?
-
hallo, wat ben je snel ;)
Ik heb niet zoveel verstand van schijven, dus dacht vraag ff voor ik hem aanschaf.
Maar deze is dus prima en geschikt voor de taak begrijp ik?
En nee hoor 140 piek voor 8tb, daar schrok ik van, ik had gedacht dat dit ver boven de 200 zou zitten :P
-
140 is inderdaad wel wat goedkoop. Meestal begint het bij 160 voor 8TB
-
zag net dat aan die van net een heel ander prijskaartje zat, 320 eurie...
Deze is maar 140
https://www.bol.com/nl/nl/p/seagate-one-touch-desktop-externe-dekstop-harde-schijf-8-tb/9300000070405061/?Referrer=ADVNLPPcef68c00cdbf9297007cca10e8f81115061&utm_source=1115061&utm_medium=Affiliates&utm_campaign=CPS&utm_content=pdl
Enig idee waar dat verschil in zit, behalve de poen?
-
Ff voor de duidelijkheid folks,
ik kan zo'n schijf van 140 piek 8tb ook rustig kopen, die doet de truc wel?
Waar zit dat wezenlijke prijsverschil eigenlijk in? 8tb =8tb toch?
-
in principe zou die het gewoon moeten doen. Als hij het niet doet, stuur je hem gewoon terug.
-
Top.. dank.
Ik heb gewoon geen verstand van die dingen, dacht misschien een andere aansluiting of zo.
Hij hoeft natuurijk ook niet echt snel te zijn, als die data daar maar veilig staat, leg ik die schijf bij een maatje neer.
Ik had het allemaal veel duurder verwacht, dus dat valt mee :P