Synology-Forum.nl

Overige software => DDNS / Quick Connect / EZ-Internet / Portforwarding => Topic gestart door: ScarAce1989 op 24 november 2015, 18:03:01

Titel: VPN alléén voor Download Station
Bericht door: ScarAce1989 op 24 november 2015, 18:03:01
Hi,

Ik heb een VPN server gemaakt zodat ik mijn NAS van buitenaf via mijn lokale IP adres kan benaderen. Dit heeft altijd gewerkt.

Nu heb ik een VPN verbinding ingesteld, zodat al het verkeer veilig is. Ik heb PIA en alles werkt.

Ik kan nu niet meer mijn NAS benaderen via mijn lokale IP adres buiten mijn lokale netwerk om.

Mijn vraag:
Kan ik de VPN verbinding zo instellen dat alleen Download Station over de VPN gaat en ik wel gewoon mijn NAS kan benaderen van buitenaf via mijn lokale IP adres?
Titel: Re: VPN alléén voor Download Station
Bericht door: Pippin op 24 november 2015, 21:29:25

De NAS kan niet VPN Client en VPN Server tegelijk zijn.

Deze vraag kun je denk ik beter bij PIA neerleggen.
Als het om OpenVPN gaat kan het sowieso maar de vraag is dan of PIA dat wil (kost misschien meer?).
Je komt dan via hun IP op je DS terecht (via VPN).
Titel: Re: VPN alléén voor Download Station
Bericht door: ScarAce1989 op 24 november 2015, 21:33:17
Ja ik heb OpenVPN ingesteld. Ik zal het ze eens gaan navragen, als niemand anders een oplossing heeft.
Titel: Re: VPN alléén voor Download Station
Bericht door: Briolet op 25 november 2015, 00:24:26
Nu heb ik een VPN verbinding ingesteld, zodat al het verkeer veilig is.

Volgens mij maakt dit de boel geen cent veiliger bij downloadstation. Alleen het stuk tussen jouw en de VPN server is beveiligd. Vanaf de VPN dienst tot aan de te downloaden file is de sitiatie identiek als tussen je eigen lokatie en die downloadsite.

Als je geen HTTPS verbinding opzet met de downloadsite, kunnen de files in beide gevallen via een mit aangepast worden. VPN geeft gewoon schijnveiligheid voor deze toepassing.
Titel: Re: VPN alléén voor Download Station
Bericht door: mchp92 op 25 november 2015, 08:48:02
MOD: Onnodige citaat is verwijderd, lees even. (http://www.synology-forum.nl/vragen-en-opmerkingen-over-het-forum/gebruik-de-citaatknop-met-mate-17838/)

Ik zit met dezelfde vraag als TS, en al theoretiserend is mijn voorlopige conclusie dat als je eenmaal je nas verkeer vpn tunnelt, dit voor alle nas verkeer geldt. Iig uitgaand (download, uitgaand request met veel inkomend verkeer tot gevolg) en mogelijk ook inkomend (nas van buitenaf benaderend)
Titel: Re: VPN alléén voor Download Station
Bericht door: Spam01 op 05 januari 2016, 17:36:23
Ik gebruik sinds kort OpenVPN direct vanaf mn NAS (412play). Werkt bijna out of the box, quickconnect werkt ook nog prima. De verbinding is echt volledig secure omdat in al het torrent verkeer een IP adres uit een land naar keuze terugkomt. Deze is niet terug te leiden naar de IP die je van je provider krijgt.

Het enige vreemde is dat het m'n download snelheid halveert. Iemand anders hier ervaringen mee?
Titel: Re: VPN alléén voor Download Station
Bericht door: Birdy op 05 januari 2016, 17:42:05
Als het kan, een ander land kiezen ? Of automatisch laten kiezen ?
Titel: Re: VPN alléén voor Download Station
Bericht door: Spam01 op 05 januari 2016, 17:47:57
Automatisch? Hoe zou dat moeten dan? Je moet in OpenVPN een server locatie invoeren. Bovendien zijn er maar beperkt aantal servers geoptimaliseerd voor torrent verkeer.

Switchen tussen servers die wel geschikt zijn levert niets op, resultaat is ongeveer overal het zelfde, een snelheids verlies van 50%.

Het gekke is dat de VPN verbinding vanaf een windows PC (met VPN client) bijna geen snelheidsverlies oplevert (ongeveer 3%). De technische support van de VPN service zegt dat het een hardware beperking is van de NAS. Dit laatste begrijp ik niet goed omdat het CPU & MEM gebruik niet boven de 30-40% komt. Ook zou dat niet verklaren dat het consistent 50% is. Met andere woorden: het varieert mee met de hoeveelheid peers die op dat moment beschikbaar zijn; Als het zonder VPN 10MB/s is dan is het met VPN rond 5 MB/s en zo, is het 15 zonder dan is het het met 7 etc etc enzovoorts.

Iemand enig idee?
Titel: Re: VPN alléén voor Download Station
Bericht door: Birdy op 05 januari 2016, 19:39:26
Citaat
De technische support van de VPN service zegt dat het een hardware beperking is van de NAS.
Die kletsen natuurlijk uit hun nek, totaal onzin en hebben dus geen technische kennis.
Overigens, als je zonder die VPN 10MB/sec haalt en ik mag aannemen dat je dat ook gemeld hebt, dan kun je de NAS beperking uitsluiten.
Het moet iets anders zijn.
Bij welke VPN provider zit je overigens ?
En gebruik je Download Station ? (just checking).
Titel: Re: VPN alléén voor Download Station
Bericht door: Spam01 op 05 januari 2016, 21:02:17
Nou dat vind ik dus ook vreemd. Maar zij beweren dat the VPN -on top off- alles wat al draait teveel is, wat volgens mij inderdaad onzin is.

Ik gebruik gewoon download station and de provider is TorGuard. Wellicht moet ik een ander software pakket proberen en kan DS gewoon niet omgaan met VPN?
Titel: Re: VPN alléén voor Download Station
Bericht door: Birdy op 05 januari 2016, 21:22:42
Een DS kan prima met Client VPN omgaan hoor.
Titel: Re: VPN alléén voor Download Station
Bericht door: Spam01 op 05 januari 2016, 21:27:49
Nuja dit is wat ze bij Torguard zeggen:

Citaat
Of course the speed will be the same without vpn, the CPU is only used when encryption is involved, encryption is taxing on the CPU, that’s what im trying to say.

And yes hardware plays a big part in this, the faster the components the faster the speed, mainly CPU, it does not matter how many cores you have, its one core is all openvpn can use.

We don't limit or throttle b.w in any shape or from for any OS or device, please check google, you will see what im saying.

Dus klaarblijkelijk alom bekend? Ik kan niets op Google terugvinden maar misschien kijk ik niet goed?
Titel: Re: VPN alléén voor Download Station
Bericht door: Pippin op 05 januari 2016, 22:05:54

Beetje recente reviews kun je wel vinden toch?

Wat is je normale up-download?

Hoe ziet een download naar de NAS eruit zonder OpenVPN en download station?
Daarvoor kun je in PuTTY dit intikken:
time wget -O /volume1/GEDEELDE MAP/100mb.bin https://speedtest2.nl/download/100mb.binGEDEELDE MAP dan vervangen natuurlijk.
Dan nog een keer met OpenVPN aan (download station uitlaten) nadat je de 100mb.bin hebt verwijderd uit de GEDEELDE MAP.

Titel: Re: VPN alléén voor Download Station
Bericht door: Birdy op 05 januari 2016, 22:15:04
Citaat
Hoe ziet een download naar de NAS eruit zonder OpenVPN en download station?
Is al bekend, zie reactie #7 (http://www.synology-forum.nl/ddns-extern-benaderen/vpn-alleen-voor-download-station/msg178744/#msg178744)  ;)
Titel: Re: VPN alléén voor Download Station
Bericht door: Pippin op 05 januari 2016, 22:34:56

Het gaat er juist om het zonder downloadstation te doen om een goed vergelijk te kunnen maken.
Daarmee zie je dan ook de impact met/zonder download station/OpenVPN.
Titel: Re: VPN alléén voor Download Station
Bericht door: Birdy op 05 januari 2016, 22:48:15
Download Station over het hoofd gezien, wat heb ik toch vanavond  :lol: Sorry  :oops:
Titel: Re: VPN alléén voor Download Station
Bericht door: Birdy op 05 januari 2016, 22:52:59
Heb ff zitten testen, goeie test! Handig eenvoudig. ;D
Titel: Re: VPN alléén voor Download Station
Bericht door: Spam01 op 06 januari 2016, 00:45:37
@Spam01 MOD: Onnodige citaat is verwijderd, lees even. (http://www.synology-forum.nl/vragen-en-opmerkingen-over-het-forum/gebruik-de-citaatknop-met-mate-17838/)

Hoe ziet een download naar de NAS eruit zonder OpenVPN en download station?
Dan nog een keer met OpenVPN aan (download station uitlaten) nadat je de 100mb.bin hebt verwijderd uit de GEDEELDE MAP.

Dank voor de tip.

Met VPN = 2.01MB/s
Zonder VPN = 6.64MB/s

Ligt dus iig niet aan download station of aan torrents (aangezien dit een wget is). Wel consistent met wat ik in download station zie (ongeveer 40-50%)

Ik heb gegoogled maar zou niet weten waar ik specifiek naar moet kijken. Reviews van VPN services? Meestal praten die alleen over windows performance. Maar misschien kan jij het vinden.

Maar de grote hamvraag blijft: waarom? Waar ligt dit aan? Even voor de goede orde (al eerder gemeld) de windows desktop heb ik slechts een 3% reductie van snelheid  ::)
Titel: Re: VPN alléén voor Download Station
Bericht door: jata op 19 december 2016, 06:32:53
Dit werkt bij mij prima: https://www.reddit.com/r/synology/comments/2qgfyi/download_manager_vpns_and_access_to_your_nas_from/