Synology-Forum.nl

Overige software => DDNS / Quick Connect / EZ-Internet / Portforwarding => Topic gestart door: fred54 op 12 februari 2016, 14:39:27

Titel: Vast IP Adres
Bericht door: fred54 op 12 februari 2016, 14:39:27
Onlangs hebben wij een stroomstoring gehad waardoor de Ziggo Ubee router en mijn DS211 NAS opnieuw zijn opgestart. Sinds jaar en dag gebruik ik voor de NAS hetzelfde interne IP adres.
Van de week merkte ik dat de Audio Station App geen verbinding kreeg met de NAS. Na wat speurwerk kwam ik erachter dat het interne IP adres van de NAS was veranderd.
In de Ubee router had ik een Static Lease aangemaakt waarbij ik het Mac adres van de DS211 gekoppeld had aan een IP adres in de veronderstelling dat de Ubee router dit IP adres dan toekent maar kennelijk heeft dit geen invloed aangezien de NAS toch een ander IP heeft gekregen.
In het configuratiescherm zie ik nergens (meer?) waar ik mijn NAS een IP adres kan toewijzen. Ik meen dat dat in het verleden wel kon.

Mijn vraag is, hoe kan ik mijn NAS een vast IP adres geven zodat ik mijn Syno Apps niet hoeft aan te passen i.v.m IP adres wijziging.

Fred
Titel: Re: Vast IP Adres
Bericht door: Ben(V) op 12 februari 2016, 14:42:46
Controleer de settings in je Ubee nog eens, misschien een tikfoutje in het macadres of zo?
Dit is namelijk wel de beste manier om dit te doen.
Als het niet werkt dan zou ik de helpdesk van ziggo bellen, want die router moet dat echt zo doen.

Als alternatief kun je het adres vastzetten in de NAS zelf.
Titel: Re: Vast IP Adres
Bericht door: fred54 op 12 februari 2016, 14:53:26
Ben,
ik heb gezocht waar ik de NAS een vast IP adres kan geven maar vind het nergens terug, weet jij het?
Titel: Re: Vast IP Adres
Bericht door: Ben(V) op 12 februari 2016, 15:00:58
configuration panel
network
network interface
selekteer de interface
klikt edit
klik ipv2
vink manual aan en vul het ipadres in.
Zorg ervoor dat je bij gateway en dns server het ipadres van je router invult.

Blijf erbij dat je dit beter in je router kunt instellen.
Als je router ooit vervangen wordt en/of een ander subnet gaat uitgeven kun je niet meer bij je Nas komen, want die zit dan in een ander subnet als de rest.
Titel: Re: Vast IP Adres
Bericht door: Briolet op 12 februari 2016, 17:00:57
In de Ubee router had ik een Static Lease aangemaakt

Sinds de voorlaatste firmware update van de Ubee, (zo'n 2 jaar geleden ?) werkt de static lease in de Ubee niet meer betrouwbaar*. (In mijn netwerk ging alles direct al mis na die update) En ook met de laatste update krijgt mijn laptop nog steeds niet zijn gereserveerde adres.

*: lees: gewoon niet, want sinds die update heeft het bij mij nooit meer gewerkt.
Titel: Re: Vast IP Adres
Bericht door: fred54 op 12 februari 2016, 17:29:42
Zoals Ben aangeeft dat een router instelling de voorkeur heeft, heb ik bij 'Static lease' voor de zekerheid maar alles opnieuw ingevoerd (Mac en IP adres stonden echt goed ingevuld) en Enabled. Wat denk je? Het werkt weer, mijn NAS krijgt nu weer het opgegeven IP adres.
Titel: Re: Vast IP Adres
Bericht door: Ben(V) op 12 februari 2016, 18:53:06
Heb wel vaker gehoord dat routers na een update raar doen en dat het opnieuw wegschrijven van de config problemen oplost.
Fijn in ieder geval dat het weer werkt.
Titel: Re: Vast IP Adres
Bericht door: BCMascha op 15 februari 2016, 09:34:13
Ik heb ook een Ubee modem, en heb deze in Bridge mode laten zetten door Ziggo. Dan wordt het gehele router-gedeelte uitgeschakeld en zal alleen LAN 1 voor internet beschikbaar zijn. Zelf router regelen en die erop aansluiten en je bent klaar.