Synology-Forum.nl
Overige software => DDNS / Quick Connect / EZ-Internet / Portforwarding => Topic gestart door: rvldj op 22 augustus 2021, 21:01:31
-
Geachte forumleden,
Ik heb een draaiende DS 213 achter een Fritzbox 7590.
Ik heb een tweede NAS, een DS 720+.
Voor beide Nassen heb ik een eigen xxx.synology.me ddns adres met uiteraard een gemeenschappelijk publiek ip-adres.
Mijn vraag gaat over poortforwarden. Als bv Cloudstation via poort 6690 naar de 213 gaat, hoe kan ik dan de Cloudstation functie van de 720+ gebruiken? Er zou dan voor de 720+ een andere poort beschikbaar gemaakt moeten worden. Hoe doe ik dat?
Bijvoorbaat dank voor de moeite.
-
Kan niet met poorten die door dsm vastgezet zijn (Zoals CloudStation). Het kan wel via QuickConnect op de 2e nas.
PS: Blijkbaar ken je het concept "poort" niet, gezien je het topic onder de rubriek hardware start. Een poort op een computer is geen stukje hardware bestaande uit stenen, zoals de poort van een gebouw. Het is puur een naam voor een nummertje dan een verbinding krijgt. ---> naar forwarding.
-
Misschien denk ik erg makkelijk, maar ik heb een tweede nas draaien, ook aangemeld met dezelfde ddns als de eerste op de eerste gewoon 5000/5001 en op de tweede de poorten 4000/4001. In de 7590 gewoon de poorten 4000 en 4001 aan jouw DS720+
Sommige standaard dingen werken niet goed omdat Synology erg graag aan de 5000 poorten vasthoud, maar voor mijn doeleinden werkt dit erg goed.
-
Je denkt te gemakkelijk. Bij cloudstation kun je geen poorten instellen. De cliënt op de PC gebruikt altijd de standaardpoort en die kun je maar naar 1 nas forwarden.
-
Owja, sorry. Eerst goed lezen. Ik dacht dat hij bedoelde alleen de NAS te kunnen bereiken. Waar ik schreef dat bepaalde dingen niet lekker werken bedoelde ik zoiets. Cloudstation werkt niet nee. Maar ik had er overheen gelezen.
-
Met andere woorden, het is dan het handigste om 1 NAS te gebruiken voor CloudStation.
-
Je denkt te gemakkelijk. Bij cloudstation kun je geen poorten instellen. De cliënt op de PC gebruikt altijd de standaardpoort en die kun je maar naar 1 nas forwarden.
In sommige routers kun je een inkomende poort naar een andere doorsturen. Voor sommige applicaties kan het dus misschien wel.
-
Bij sommige routers kun je toch ook het afzender-adres van de client invullen.
Als de verschillende clouddoelen altijd door vaste cloudclients worden gebruikt, dan zou het ook moeten kunnen:
client A-ip gaat naar cloud-poort van nasA
client B-ip gaat naar cloud-poort van nasB
de clients moeten dan denk ik wel vast ip-adres / range hebben.
-
Ik ken het verschil :) maar had niet gezien dat er voor Forwarding-issues een aparte rubriek was