Synology-Forum.nl
Overige software => DDNS / Quick Connect / EZ-Internet / Portforwarding => Topic gestart door: Gaffel op 22 december 2023, 19:31:47
-
Waarom staat Quick connect reeds geïnstalleerd in DSM pakket 7.1 en 7.2?
Ik maak er zelf geen gebruik van.
-
Quick Connect is een stanfaard onderdeel van DSM, of je het gebruikt of niet.
-
Oké, het was me nooit opgevallen. Dus ook bij de voorgaande DSM versies was dat aktief!
In ieder geval bedankt voor de toelichting Birdy.
-
Idd, ook in de voorgaande versies.
-
Wel standaard onderdeel van DSM, maar niet standaard "ingesteld" / geactiveerd.
Je zult als gebruiker echt eerst zelf een naam als onderdeel van een "QuickConnect" ID moeten ingeven, om het te laten functioneren.
Dat gebeurt niet automatisch.
-
@Babylonia, ik heb Quick connect nooit gebruikt, hoe kan dat dan aktief staan zowel op mijn DS214+ als op mijn DS720+.
Ik begrijp er niets van
-
Heb je dan een Quick Connect ID op je DS214+ en DS720+ ?
Denk van niet, als je QC nog nooit gebruikt hebt en DSM maakt dat ID echt niet hoor !
Laat dan eens printscreens zien van beiden.
-
En controleer je Synology account (https://account.synology.com), daar moet je dan ook QC actief zien, als dat zo is.
-
Ik heb het wel ooit eens getest geloof ik, maar heb het later niet in gebruik genomen.
Kan dat evt van invloed zijn?
Ik heb even op de DS218+ van mijn kleindochter gekeken en daar staat ook Quick Connect geïnstalleerd.
Zie screenshot
-
Ja, is gewoon standaard.
Tegenwoordig is het een Package (vanaf DSM7, terwijl in oudere DSM versies het ingebouwd was.
Maar, wat je ziet, is dat de Package alleen maar geïnstalleerd is.
-
Oké Birdy, bedankt voor de info.
-
Je ziet het meer, dat standaard functies reeds vanaf de eerste "normale" installatie als apart "extra pakket" (module) wordt meegenomen,
en op het bureaublad dus ook met een eigen icoontje / pakket / menu zijn te benaderen. (Log center, Opslagbeheer, Security Adviser...).
Dat is o.a. ook het geval bij Synology routers waarbij met een standaard SRM configuratie,
het pakket "Safe Access" is te vinden. (Een ouderlijk toezicht module en aanverwante filtering / sturing).
De QuickConnect functie van de router is daar echter weer "ingebouwd" en onderdeel binnen het hoofdmenu "Network Center".